Skocz do zawartości

Peugeot Xp6 nie jedzie...


WLD_Wlodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ok :buttrock: A jak sprawdzić czy dozownik podaje właściwą ilość oleju??

Po kolorze świecy?

Skąd takie stwierdzenie?? Może o to chodzi że mineralnym oleju części bardziej się "spasują" ??

Eh... ja już nie kombinuje... jeżdże na tym co mam. Wkońcu to nie mixol:D

No i teraz docieranie... :bigrazz:

Ile docierać ?? 500km??

Jak docierać??

Co zrobić po drugim odpaleniu...?? Postawić go i żeby chodził na wolnych obrotach??

Piszcie wszystko co wiecie :P

 

W ogóle zrobiłes nieco babola ponieważ gdy odpaliłeś moto pierwszy raz powinieneś dac mu sie zagrzać dobrze i dopiero go gasić.....a nie tylko popyrkolił na sucho chwilkę i go zdusiłeś.... teraz jak odpalisz go to niech sobie pochodzi aż się zagrzeje do temperatury pracy...potem go zgaś i poczekaj aż ostygnie.....po czym znowu go odpal i rozgrzej i jedz na przejażdżkę ... zrób z 20-30km .... i znowu daj mu odpocząć...a potem już normalnie jeździj w sensie rozgrzać i ile tam potrzebujesz... pilnuj zawsze temperatury na docieraniu

 

a co do dokładnych informacji jak docierać to masz tego od cholery i troszeczkę na forum więc poszperaj :lalag:

podpowiedz.. tak około 500km...(lepiej 600 :lalag: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zrobiłes nieco babola ponieważ gdy odpaliłeś moto pierwszy raz powinieneś dac mu sie zagrzać dobrze i dopiero go gasić.....a nie tylko popyrkolił na sucho chwilkę i go zdusiłeś....

No pochodził z 10 min :notworthy:

 

Już mam przejechane 50km :buttrock:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz nicasil to 200km wystarczy docierac a jak tuleje to z 600 700 musla bys

Nie mam ani nicasylu, ani tulei...Mam czyste żeliwo :biggrin:

 

Ale mi spalanie wzrosło... za 10zł(2.3l) przejechałem 45km, a wcześniej ok 80-90km.... :biggrin:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani nicasylu, ani tulei...Mam czyste żeliwo :icon_mrgreen:

 

Ale mi spalanie wzrosło... za 10zł(2.3l) przejechałem 45km, a wcześniej ok 80-90km.... :icon_rolleyes:

 

no to docieramy razem :icon_mrgreen:..... ja już bym dotarł mój silnik gdyby nie to ze ściął się klin na magnecie i straciłem jakis tydzień nad tym (musiałem wymienić łożyska na wale bo od jazdy z przesuniętym zapłonem miałem takie wibracje ze ubiły łożyska) ja mam zrobione aktualnie 150km :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to docieramy razem :P..... ja już bym dotarł mój silnik gdyby nie to ze ściął się klin na magnecie i straciłem jakis tydzień nad tym (musiałem wymienić łożyska na wale bo od jazdy z przesuniętym zapłonem miałem takie wibracje ze ubiły łożyska) ja mam zrobione aktualnie 150km :icon_mrgreen:

Hehe...to powodzenia :icon_twisted:

 

Przed zmianą tłoka miałem kompresje wynoszącą 5,5 , po 10km docierania przy mierzeniu miałem 7...

Czy to normalne?? Ile powinien dmuchać taki silnik? 12? Czy w czasie docierania kompresja jest niższa i z czasem się zwiększy??

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...to powodzenia :icon_twisted:

 

Przed zmianą tłoka miałem kompresje wynoszącą 5,5 , po 10km docierania przy mierzeniu miałem 7...

Czy to normalne?? Ile powinien dmuchać taki silnik? 12? Czy w czasie docierania kompresja jest niższa i z czasem się zwiększy??

 

Słyszałem wielokrotnie ze po okresie docierania kompresja się zwiększa i osiąga swoja maksymalną wartość....ale nigdy tego nie sprawdzałem więc tylko tyle co słyszałem... niemniej jest to możliwe gdyż w czasie docierania dopasowują się do siebie powierzchnie pierścieni i cylindra przez co jak się do siebie dotrą lepiej będą uszczelniać całość :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to odczułem. przy pierwszych 100km myslałem że to jawka jakaś......a teraz po jakiś 50kmm czuje się coś sie jednak poleprzyło znaczączą od tamtego czasu

Dzięki wielkie, a już myślałem że to przez to że nie miałem szlifu robionego... :)

Ja na twoim miejscu poszedł bym go reklamować!!! Może byc tak że koleś źle ci wyregulował gaźnik !!!

Co reklamować?? Gaźnik nie jest od kompresji...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok :smile: A jak sprawdzić czy dozownik podaje właściwą ilość oleju??

Po kolorze świecy?

Skąd takie stwierdzenie?? Może o to chodzi że mineralnym oleju części bardziej się "spasują" ??

Eh... ja już nie kombinuje... jeżdże na tym co mam. Wkońcu to nie mixol:D

No i teraz docieranie... :D

Ile docierać ?? 500km??

Jak docierać??

Co zrobić po drugim odpaleniu...?? Postawić go i żeby chodził na wolnych obrotach??

Piszcie wszystko co wiecie ;)

 

 

Jak sprawdxić dozownik? Kilkakrotnie już pisałem o tym na forum.

 

Platinum jest nowoczesnym olejem na bazie syntetycznej, parametrami nie odbiega od olejów znanych firm. Dlatego bardziej nadaje się do eksploatacji pojazdu po okresie docierania, niż do docierania.

 

Osobiście docierałem kilkakrotnie silniki metodą http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm z bardzo dobrym skutkiem. Nie słuchaj porad, o odpalaniu, gaszeniu itd, po prostu po odpaleniu silnika i jego rozgrzaniu, zapomnij o nowym tłoku i normalnie eksploatuj pojazd, pod pełnym obciążeniem silnika. Żadnej delikatności itd.

 

Złe ustawienia gaxnika mogą doprowadzić nawet do zatarcia silnika, więc mozna twierdzić, że ma wpływ na kompresję.

 

Jednak popełniłeś ogromny błąd montując nowy tłok do nieprzygotowanej powierzchni (koszt honowania cylindra to grosze). Uniemożliwia to poprawne dotarcie silnika, być może silnik nie osiągnie już prawidłowego ciśnienia sprężania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

 

Jaki powinien być luz między tłokiem a cylindrem?? 0,05mm??

 

Teraz jak zakładałem wszystko to tłok miałem o wymiarach 40,26(I szlif) natomiast cylinder pozostał oryginalny(40,3).

 

Prawdopodobnie przyczyną tak małej kompresji u mnie jest to że nie zrobiłem szlifu ani nie honowałem cylindra. Za głupote się płaci... Zbieram na nowy tłok i na wiosne wymieniam.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...