Skocz do zawartości

kx 125 ! Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem kx 125 do 1995 roku

Mam Pare pytanek odnoscie tego motocykla a mianowicie :

Ile Pali taki potworek,

Co ile trzeba robic remonty

Czy oplaca sie kupowac kx 125

Czy jest awaryjny

Które czesci sprawdzac przy kupnie , i co najlepiej sprawdzic przy kupnie zeby nie kupic kota w worku :D

 

Za Pomoc z gory dziekuje !!!

 

 

 

Ps Sprzedam Yamahe tzr 80 (1995)rok stan bdb!! Lub zamienie wlasnie za crossa 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj również!

 

Więc tak: pali napewno ok 10-12l. Co do remontów to zależy jak będziesz dbał, przy amatorskiej jeździe tlok wymienisz raz lub dwa w roku, korba do wymiany co drugi tłok. Co do awaryjności to słyszałem, że częściej się psuje, ale to zależy od tego ja sie dba. Czy sie opłaca to zależy jaki stan, jaki rok i oczywiście jaka cena. Najlepiej byłoby zajrzeć do cylindra jak tam się sprawa ma, sprawdzić sprzęgło czy sie nie ślizga, nie ciągnie, czy są luzy na wahaczu, główce ramy, kołach, jak sprawuje się zawieszanie, czy to napewno jednoślad czyli czy rama prosta nie spawana.

 

Po za tym było dużo takich tematów, poszukaj a napewno znajdziesz dużo informacji jakich szukasz. pozdrawiam ;]

Edytowane przez piterq1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem KX-y w tych starszych rocznikach to jest kicha...nie polecam KX;/..patrz na cr,yz !a co do spalania to naprawdę dużo taka setka może wypić....a remonty zależy...np.moją rm-ka 125 polatałem od czerwca do września...a było robione wszystko,kapitakla..a żebym bardzo dużo jeździł to nie powiem,i w żadnych zawodach nie brałem udziału...czyli myślę,że przejechałem jakieś 50mth...

pozdro!

Edytowane przez wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm po dobrym remoncie kmxem trzasniesz sporo 1000 km i dalej bedzie jezdził, silinik niejest mocno wyżyłowany i dlatego te bzyki są bardzo żywotne, spalanie 6-7 litrów , top tez zaleta, najwieksza wada to zawieszenie w ciezkim terenie na zjazdach , podjazdach czy rowach sa problemy , i po pewnym czasie zaczyna sie odczuwać dyskomfort jazdy z tego własnie powodu,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm po dobrym remoncie kmxem trzasniesz sporo 1000 km i dalej bedzie jezdził, silinik niejest mocno wyżyłowany i dlatego te bzyki są bardzo żywotne, spalanie 6-7 litrów , top tez zaleta, najwieksza wada to zawieszenie w ciezkim terenie na zjazdach , podjazdach czy rowach sa problemy , i po pewnym czasie zaczyna sie odczuwać dyskomfort jazdy z tego własnie powodu,,

Co do zawieszenia na pewno sie zgodze ale do remontu i spalania nie.Mialem to moto i te silniki wytrzymuja ok 10 000km bez dotykania silnika (wiadomo plyny i wymiana oleju) a spalanie to okolo 9-10l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba robić remonty na firmowych częściach a nie wkładać gówna itd.i po drugie to nie remonty po łebkach np.nowy tłok a korba z luzem bo wtedy tak jest...jeżeli setke zrobisz na pożądnie to naprawdę długo pochodzi przy amatorskiej jeździe...a co do mojej rm to może dlugo nie chodził bo sporo po torze latałem ją także..wszystko zaleźy od użytkowania...qumpel kupił rok temu yz-ta 125 98 rok wymienił tylko świece...i lata cały czas...ale co do jego jazdy to nie wypowiadam się... :wink: pozdro!

Edytowane przez wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie KMX'a to pali naprawdę niewiele, podobnie jak DT jest to bardzo fajne jak nie musisz 3 razy dziennie tankować :-)

Jako pierwsze moto KMX i DT są doskonałe właściwie nie mają konkurencji.

Aprilia RX to już sprzęt sporo mocniejszy i właściwie może uchodzić za hard enduro. 33 KM mocy RX'a już trzeba umieć trzymać w ryzach, zwłaszcza po podkręceniu poprzez podwieszenie zaworu wylotowego, wtedy te moto staje się narwane jak full cross :-)

Doradziłbym jednak faktycznie DT lub KMX chociaż być może kolega ma już wystarczajce umiejętności aby dosiąść crossową 125'tkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...