Skocz do zawartości

alpinestars sidi itp


Rekomendowane odpowiedzi

witam! czym roznia sie sidi vertigo od sidi vertigo air? czy moze lepiej wziac alpinestars s mx-r lub s mx-4? zastanawiam sie tylko nad tymi 4 modelami. Butow potrzebuje raczej na cieple letnie dni i jakies 'spacery'.. zeby moc spokojnie wysiedziec w nich 2 godziny w kinie -jak juz ktos pisal- wiec zalezy mi bardzo na wentylacji i elastycznosci. W sidi przeraza mnie troche ten kosmiczny wyglad.. a czytalem o nich same dobre rzeczy. Z drugiej strony te wlasnie aStars-y S MX-R podobaja mi sie bardziej ale nie wiem jak w praktyce sie spisuja. Wiem z na forum jest juz pare takich tematow, ale wole byc pewien dobrze wydanego tysiaca zlotych ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach>

 

 

vertigo air mają takie otwory wentylacyjne na całej powierzchni, jak się spisują to nie wiem, bo mam vertigo corsy one są z zawiasem wiec da się w miarę chodzić, w kinie w niech nie byłem. ale po mieście w upały były spoko. Są skórzane więc dla mnie to był lepszy wybór niż alpinie SMX które wyglądały jak buty narciarskie (plastikowa skorupa) nie mówiąc już o tym że nie mogłem doprosić się o mój rozmiar w sklepie (ciągle były w magazynie ale do sklepu już nie mogły przyjechać a magazyn w tym samym mieście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Mam SMX-R z niewntylowaną skórą (znaczy bez tych dziureczek w skórze) i powiem ci ze jest to wystarczająca wentylacja nawet w temp 25 stopni.Mialem kupic SMX Plus ale z powodu niedostepności mojego rozmiaru po 3 miesiacach w koncu sie zdecydowalem na SMXR i był to słuszny wybór.Teraz wiem ze bym sie w PLUSach ugotował.Myslalem tez nd Vertigo ale własnie nie kupilem ich z tego samego powodu ktory wymieniłeś. Sa chyba lepsze ,ale straszne kosmosy - wiec odpadły. Wracając do tych SMXR to po ok 2 tyg juz całkowicie sie pouginały i dopadowały do moich ruchów (chodzienie) teraz juz nie sa takie sztywne i da sie w nich w miare normalnie chodzić, a przy tym dalej zachowały swoja sztywność i w wrazie W powinny doskonale spełnic swoje zadanie - mam nadzieje ze nie bede musiał sie o tym przekonać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;/// teraz to juz na prawde nie wiem co brac ;/ alpinestarsy wygladaja jak buty narciarskie.. sidi sa kosmiczne ale dobrze sie w nich poruszac ( poza motorem ofkors :D ) przydaloby sie je 'na zywo' zobaczyc.. a slyszalem tylko o sklepie intermotors w sosnowcu.. a ile razy tam dzownie to nie ma albo butow albo numeru, a chcialbym zeby bylo juz wszystko jak przyjade ;] a mzoe zna ktos jeszcze jakis sklep w okolicach krakowa lub katowic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz alpiny http://www.yamaha.krakow.pl/ , ale ja kupowałem w tym sklepie http://www.4motos.pl/ (koles z tego sklepu co jakis czas jest w Krakowie wiec moglbys sie z nim umowic aby Ci przywiozl kilka rozmiarow danego buta do przymiarki i ewentualnego zakupu...

 

PS. Mam SMX-4 i wydaje mi sie ze sa calkiem wygodne i spoko moglbym w nich troche przejsc, a co do wygladu to jak przykryje gorna czesc jeansami to wygladaja calkiem elegancko :icon_razz:

Myslalem tez nad Vertigo, ale nie pasowaly...

Edytowane przez Witt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja kupowałem w tym sklepie http://www.4motos.pl/ (koles z tego sklepu co jakis czas jest w Krakowie wiec moglbys sie z nim umowic aby Ci przywiozl kilka rozmiarow danego buta do przymiarki i ewentualnego zakupu...

 

 

 

nie ma szan przymierzyć bo sam tak chcialem - to jest sklep internetowy i oni ni emaja za wiele na stanie-prawie nic nie mają.On zamawia gdzies taniej i odrazu przesyłka idzie do ciebie.

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrue byloby gdybys nie kupowal ich w ciemno tylko przymierzyl kazdy z nich. Alpinesrats moze nie zbyt dobrze nadawac sie na " spacery " zwroc uwage na ich budowe. Moze bedziesz czol sie jak w "Narciarach" - mimo, ze powinny miec lepsza wentylacje, he, he. Sidi sa OK wielu moich znajomych ich uzywa i maja dobra opinie, Alpina raczej do jazdy a nie do spacerow.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szan przymierzyć bo sam tak chcialem - to jest sklep internetowy i oni ni emaja za wiele na stanie-prawie nic nie mają.On zamawia gdzies taniej i odrazu przesyłka idzie do ciebie.

pzdr

 

Tak wg. mnie to już kwestia gustu, obydwie firmy mają mniej więcej tą samą jakość (ja osobiście lubię skóre, więc wybrałem skórzane buty. Na sidi w końcu też czekałem :crossy: ) Zawias w sidi jest tylko w tych najbardziej wypaśnych czyli w vertigo corsa albo vertigo corsa air (to te z dziurami) oraz ten ściągacz na miejscu gdzie cywilne buty mają sznurówki, ja lubie i doceniam ten otwór wentylacyjny (zamykany) co jest na boku buta. Dzieki niemu nawet w nieAIRach jest przyjemnie w upalne dni.

Wg. najlepsza opcja to idź, zobacz na żywo, nawet jak nie ma twojego rozmiaru, a potem zamawiaj przez internet. Sidi ma jakiś koleś na allegro i nawet wymienia jeśli rozmiar nie jest dobry (ale nie brałem od niego, w końcu doczekałem sie butów w normalnym sklepie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. wybor chyba padl na vertigo air.. napisalem do pewnego allgrowicza o ktorym czytalem cos juz na forum ( AndyKomorka ) czy mozliwy bylby zwrot butow lub przynajmniej wymiana. Teraz czekam na odpowiedz. Jeszcze takie pytanie - czy vertigo AIR sa nieprzemakalne? pytam w zwiazku z ta perforowana skora.

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy vertigo AIR sa nieprzemakalne?

 

Tak sa jak wpuszcza to juz nie wypuszcza, no k woli scislosci jak je na kaloryferze postawisz lub na sloncu to kiedystam wyschna :icon_mrgreen:

 

Te za 329,- € podobno sa ale nie znam nikogo kto by to potwierdzil.

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym tak, vertigo corsy raczej nie przemakają, jechałem w kosmicznym deszczu po kałużach i wogle, były co najwyżej leciutko wilgotne w środku (albo to ja się ze strachu spociłem;) ). Airy, zapewne ze względu na swoją "dziurawą" konstrukcje pewnie łykają wodę jak szalone, ale nie wiem, nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeżdże w Sidi Vertigo drugi sezon i z całą odpowiedzialnością mogę polecić te buty - nie są tak ekstremalne jak Vertigo Corsy a z drugiej strony maja dużo zabezpieczeń i wentylację na boku . Jak najbardziej da się w nich chodzić, nawet dluższe wycieczki da radę. Poczekaj na koniec sezonu, ja swoje nówki kupiłem w Tarborze w Wa-wie za 750 pln. :icon_razz: Aha, co do deszczu to niestety nie ma mocnych - jak mocno pada to przemakają - chyba tylko gumowce są wtedy suche .

Edytowane przez Jako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...