Skocz do zawartości

Ranking sportowej turystyki


Rekomendowane odpowiedzi

Ok ... a teraz szczerze : kto z Was przy wyborze sprzęta brał pod uwage droge cham. jako pierwszą ?? Bo ja sie przyznam bez bicia , ze sie nawet nad tym nie zastanawiałem :flesje: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Sz.Dziawera jeżdżącego na K1200GT w ŚM nr 10/2006:

"K1200GT wyposażono w półzintegrowany system hamulcowy ze wspomaganiem i ABS...

Wspomaganie może zaskoczyć przy pierwszym kontakcie ...

To tyle co do servo.

 

A odnośnie wersji S i GT to dwa różne motocykle mające wspólna ramę i silnik. I nic więcej.

 

Jeżeli w teście brało odział GTR1400 to nie sądzę żeby Germańcy wystawili K1200GT z 2003. Wtedy Twoje uwagi byłyby słuszne. Ale "stare" GT to jak FJR z dwoma kowadłami zamiast kufrów.

 

A wiec aby nie domniemywac czy ma czy niema zadzwonilem przed chwila do BMW Niederlassung i zapytalem. Dokladnie tak jak napisalem w testowanym motocyklu serwa nie ma.

 

Hun odwaliles kawal zetelnej roboty ale.... Dziawer testowal sprzet z przed 10/2006. Model 2007 to juz zupelnie inna bajka.

 

Ok ... a teraz szczerze : kto z Was przy wyborze sprzęta brał pod uwage droge cham. jako pierwszą ?? Bo ja sie przyznam bez bicia , ze sie nawet nad tym nie zastanawiałem ;) Pozdro

 

Ja ??? ale przyznam sie ze nie tylko :flesje:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW najlżejsze i ma wspomaganie hamulców. Proste. I dlatego kosztuje 1,5x więcej niż pozostałe z wymienionych. Kwestia opon też stanowi - w Motocyklu nr 6 był test opon sport-turyst. i jego wyniki tez daja do myślenia.

... w sumie nieważne czy ma wspomaganie czy ABS ważne, że hamuje najlepiej ... gdyby nie kwestie finansowe też jeździłbym BMW ...

 

... a co do wyboru to nie jako pierwsze brałem kwestie hamulców ... ale nie pominąłem przy wyborze ... niestety ostatecznie kupiłem to na co miałem kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZASTANAWIAJĄCE. Dziś nie jeździłem bo lało. Ale wczoraj miałem dość ostre hamowanie przed świtłami. Może nawet bardzo ostre. Nie wywaliłem się, ale co do długości hamowania to nie wiem czy nie było sporo miej niż 50 m. Nie wykluczone że było też więcej niż 100 km/godz.

 

To ja Ci coś powiem - nie ma bata :) Najlepsze samochody osiągają wyniki hamowania ze 100kmh rzędu 36-37 metrów (np. Porsche Carrera: ze 100 km/h - 37,1 m). Motocykl hamuje gorzej, niestety :) Więc nie wierzę, żeby XJ600Div dała radę wyhamować z np. 110kmh do 0kmh w 40 metrów :)

 

A może licznik Ci przekłamuje in plus? :)

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie napisałeś na początku z którego roku był test. :wink:

 

Nie ma sprawy, ale nie wstawialbym przeciez antykow :) . Jazeli jest zapotrzebowanie to moge dorzucic tu jeszcze kryteria w/g ktorych Motorrad testuje srzety oraz caly nieokrojony test wszystkich obecnie przrtestowanych motocykli wraz z punktacja. :biggrin:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, ale nie wstawialbym przeciez antykow :) . Jazeli jest zapotrzebowanie to moge dorzucic tu jeszcze kryteria w/g ktorych Motorrad testuje srzety oraz caly nieokrojony test wszystkich obecnie przrtestowanych motocykli wraz z punktacja. :biggrin:

 

:wink:

Było tam coś o FZ6?

Jeśli tak to wrzuć jak możesz :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś w tym jest..... te hamulce nie hamują jak żyletki bo nie są wyczynowe......

Fjr to krowa wazy 270kg .... ma prawo kiepsko chamowac....

 

mam taki motorek jezdzi sie super ..... do sportu porażka .... do turystyki ideał..... jak chcesz pałowac kupujesz GSXRa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiales intencji testu. Rozumiem, ze swoje jest najlepsze ale mimo tego nie chcialbym miec sytuacji przedluzenia drogi hamowania. Przydalby sie update tych hamulcow.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ... a teraz szczerze : kto z Was przy wyborze sprzęta brał pod uwage droge cham. jako pierwszą ?? Bo ja sie przyznam bez bicia , ze sie nawet nad tym nie zastanawiałem :icon_eek: Pozdro

Jesli mialbym byc do konca szczery to przy wyborze motocykla wogole nie wiedzialem ze dokonuje sie pomiarow drogi hamowania. Dla mnie to nie ma znaczenia bo ja boje sie uzywac hamulcow na max - zwlaszcza ze jezdze sprzetem bez ABS - u i wspomaganie hamulcow.

A tak apropo - smiesznie jest napisane ze po ilus metrach motocykl uderza z predkoscia ? w przeszkode.

Jesli mialbym zgadywac to nikt nie robil takich testow i nie walil w mur a predkoscia 50 tylko po prostu mierzyli predkosc 2 x w 2 miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo - smiesznie jest napisane ze po ilus metrach motocykl uderza z predkoscia ? w przeszkode.

Jesli mialbym zgadywac to nikt nie robil takich testow i nie walil w mur a predkoscia 50 tylko po prostu mierzyli predkosc 2 x w 2 miejscach

 

Robia, robia, tylko "mur " jest z kartonow :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są wyniki hamowania z prędkości 300 km/h??? hehehe pewnie nie

 

Widze, ze z EXPERTEM mamy do czynienia. To moze wypowiesz sie z jakim opoznieniem w ogole hamuje sie z takiej pedkosci i jak dlugo ?

 

Czas ?

 

droga hamowania ?

 

czas reakcji ?

 

calkowita droga zatrzymania ?

 

no dawaj niech sie inni tez posmieja !

 

:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normlnie jak widze że mi jałówka ( jak jest po niemiecku * jałówka?) wychodzi na drogę to zamykam oczy i po hantlach w try mi ga .Dobrze odpowiedziałem?

 

 

* - za to masz ostrzeżenie. następny taki tekst będzie oznaczał odpoczynek od forum. jsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normlnie jak widze że mi jałówka ( jak jest po niemiecku * jałówka?) wychodzi na drogę to zamykam oczy i po hantlach w try mi ga .Dobrze odpowiedziałem?

 

No w moich oczach ta kwalifikowana wypowiedzia zakwalifikowales sie w gronie EXPERTOW Czyli po naszemu zero pojecia, ale za to koncertowo bezmyslne klepanie po klawiaturze :flesje: :buttrock: :crossy:

 

:flesje:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...