Skocz do zawartości

Włączanie kierunkowskazów-egzamin


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Droga zwykła.

Samochód zaparkowany jest 2 kołami na chodniku. Jadę przy prawej krawędzi jezdni i rozpoczynam omijanie.

Na kursie uczyli mnie że jak zachowam 1m odstępu i nie wjadę na pas ruchu w przeciwnym kierunku nie trzeba włączać kierunkowskazów.

 

Natomiast słyszałem (czytałem) że każdym przypadku trzeba używać kierunków bez względu na to czy wjeżdżam na inny pas czy nie.

 

Pytanie dotyczy tylko zachowania na egzaminie, bo w normalnych warunkach zawsze używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga zwykła.

Samochód zaparkowany jest 2 kołami na chodniku. Jadę przy prawej krawędzi jezdni i rozpoczynam omijanie.

Na kursie uczyli mnie że jak zachowam 1m odstępu i nie wjadę na pas ruchu w przeciwnym kierunku nie trzeba włączać kierunkowskazów.

 

Natomiast słyszałem (czytałem) że każdym przypadku trzeba używać kierunków bez względu na to czy wjeżdżam na inny pas czy nie.

 

Pytanie dotyczy tylko zachowania na egzaminie, bo w normalnych warunkach zawsze używam.

 

Zależy od egzaminatora, ale jeżeli włączysz kierunek to nikt CI krzywdy z tego powodu nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od egzaminatora, ale jeżeli włączysz kierunek to nikt CI krzywdy z tego powodu nie zrobi.

Też mi się tak wydaje. Bo jeżeli nie włączysz to może powiedzieć że go nie zauważyłeś, albo powie że w tym czasie ktoś mógł otworzyć drzwi.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno, czy przy wyprzedzaniu chwastów drogowych (rowerzystów) nie przekraczając środkowej linii jezdni należy zamrygać czy nie? Co na to smerfy, jeśli sięnie mrygnie?

Ja uważam że powinno się włączać kierunek przy wyprzedzaniu rowerzysty nawet jeśli nie przekraczasz linii. To jest między innym powiadomienie innych użytkowników drogi (pojazdu za Tobą) że jest jakaś przeszkoda na drodze.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde powinno się kierunkowskazem dać sygnał o zmianie zamiaru toru jazdy.

Przedstawie obrazowo:

 

Jedzie rowerzysta, chcemy go wyprzedzić /nie zjezdzajac na przeciwlegly pas/ dajemy sygnal kierunkowskazem a tym samym informujemy jadący pojazd za nami o swoim zamiarze. Pamietajmy ze jadacy za nami kierowca w tym samym czasie np tez bedzie chcial wyprzedzic pojazd lub nie bedzie widzial dokladnie co sie dzieje przed naszym pojazdem. Wlaczony kierunkowskaz jest rowniez sygnalem dla jadacego z naprzeciwka. Moze to nas ustrzec przed tragedia tj kolizja z pojazdem ktory w tym czasie moze chciec rowniez zmienic tor jazdy czyli np wyprzedzic czy ominac. Analgicznie jest z omijaniem.

Uzyty sygnal kierunkowskazu zwieksza bezpieczenstwo a na to egzaminatorzy zwracaja uwage. I warto go uzywac nawet jak sie juz jest po egzaminie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...