Skocz do zawartości

Wypadałoby się pochwalić ;]


jojof16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nareszcie mogę się pochwalić moim pierwszym moto :buttrock: Mam go już od poprzedniego czwartku ale dopiero dziś dorwałem aparat i zrobiłem parę fotek (niestety tylko 4 bo mi baterie siadły). Nigdy wczesniej nie jeździłem na żadnym motorze i z początku moja DT wydawała mi się duża i trochę ciężka... Ale jak siadłem i po paru próbach w końcu udało mi się ruszyć, wszysko poszło jak po maśle ;] Pewnie jeszcze nic nie umiem ale przynajmniej umiem ruszyć, zmieniać biegi, skręcać itp. czyli totalne podstawy :buttrock: Niestety w ten wtorek miałem pierwszą glebę przy 20 km/h jak zawracałem ale na szczęście nic powaznego się nie stało (tylko kierunki się obrysowały). Mam do was parę pytań jako, że znacie się o lata świetlne lepiej ode mnie na motorkach :P

 

Po pierwsze nie wiem dlaczego ale czasami nie udaje mi się odpalić mojej DT (zazwyczaj rano jak chcę pojeździć) tzn. jest wszystko dobrze ale tak jakoś zaskoczyć nie chce. Ojciec i wujek coś mi mówlil ze jakieś ssanie :biggrin: trzeba włączyć no i znalazłem taki przełącznik w silniku ale nie wiem czy to jest to ( to jest taka ''wajcha'' z taką jakby literą N i bierze się ją do góry i do dołu przełącza) :wink:

 

A po drugie to nie wiem gdzie się sprawdza płyny w moto i nie wiem w ogóle co się powinno w nim uzupełniać (no cos jakiś dozownik oleju jest wiem i płyn chłodniczy ale nie wiem gdzie to jest) więc jakbyście mogli to bardzo bym prosił o pomoc. Z góry thx ;]

 

http://bikepics.com/members/jojof16/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ta dzwigienka to wlasnie ssanie. Znajduje sie ona dokladnie na gazniku i przy odpalaniu na zimno trzeba przewaznie ja wlaczac.2

2. Sprawdzasz poziom plynu chlodniczego w chlodnicy, oleju w silniku (czarna sruba w prawym karterze przy napisie OIL), oleju w dozowniku oraz oczywiscie poziom paliwa :)

 

 

BTW. Bardzo ladna DTka :) POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz poziom plynu chlodniczego w chlodnicy

 

Aha ale czy ten poziom płynu zprawdza się po lewej stronie chłodnicy tam gdzie jest taki jakiś otwór na którym pisze NEVER OPEN HOT ?

 

A jakiego płynu użwya się do tego układu chłodzącego?

 

A ten dozownik to mi sie wydaje ze jest po lewej stronie i tam taki jakis czerwonawy płyn u mnie jest ale nie jestem pewien. A jakiego oleju do tego dozownika lać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ale czy ten poziom płynu zprawdza się po lewej stronie chłodnicy tam gdzie jest taki jakiś otwór na którym pisze NEVER OPEN HOT ?

 

A jakiego płynu użwya się do tego układu chłodzącego?

 

A ten dozownik to mi sie wydaje ze jest po lewej stronie i tam taki jakis czerwonawy płyn u mnie jest ale nie jestem pewien. A jakiego oleju do tego dozownika lać ?

 

Tak, to tam, płyn do chłodnic aluminiowych, co do oleju do dozownika - skorzystaj z wyszukiwarki, napisano o tym setki tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ale czy ten poziom płynu zprawdza się po lewej stronie chłodnicy tam gdzie jest taki jakiś otwór na którym pisze NEVER OPEN HOT ?

 

A jakiego płynu użwya się do tego układu chłodzącego?

 

A ten dozownik to mi sie wydaje ze jest po lewej stronie i tam taki jakis czerwonawy płyn u mnie jest ale nie jestem pewien. A jakiego oleju do tego dozownika lać ?

 

 

Możesz lać zwykła wode, choć na zime nie polecam bo ci rozsadzi cylinder, pare osób juz sie tak przejechało, ewentualnie kup plyn do chlodnic na stacji benzynowej borygo itp.

 

P.S gratki sprzetu naprawde ladna DT i swierzutka przede wszystkim ile trzeba dać za taka u niemca??

 

pzodro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wszystkim polecam kupno motoru w Niemczech. To naprawdę bardzo ale to bardzo uczciwi ludzie. Ta Yamaha kosztowała 2500 € ale byłaby droższa gdyby nie to, że jest powypadkowa tzn. zaliczyła lekki wypadek z samochodem i przód był trochę rozwalony ale była na gwarancji więc wszysko zostało wymienione (niemiec dał mi wszytskie rachunki za tą naprawę :buttrock: )

Edytowane przez jojof16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wyszło mnie to 9500 za samo moto :wink: Znajomy za darmo przywiózł mi ją z Niemiec więc za transport nic nie płacilem. Już mam przetłumaczone wszytskie dokumenty (200 zł u tłumacza), ale nie mam przeglądu bo chcę to zarejestrowac na 50 cm... Orientuje się ktoś jak i gdzie w okolicach Radomia można to załatwić ? I ile mnie więcej ''kosztowałby'' taki przegląd na 50 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt fajny tylko przestrzegam Cię że poruszanie tematu 125 na 50 grozi ostrzeżeniem ale jak masz jakies pytania to większośc odpowiedzi znajduje się na tym forum (jest to wielka skarbnica wiedzy dla Ciebie) więc korzystaj z niej zanim zadasz pytanie które było wałkowane x razy

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...