Skocz do zawartości

Czy to rozrząd? dot. FJ1100


foxriver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam. :biggrin: Fajna historyjka, git że się udało i moto śmiga. :clap:

 

Ostatnio kolega się zgrzał na FJ1100, czego mu odradzałem na rzecz mniejszej GS500 lub XJ600. No ale się uparł. Pojechaliśmy kilka dni temu na jakieś zadupia po tą FJ. Cena śmieszna, stargowaliśmy kilka stówek więc wyszło jeszcze śmieszniej :biggrin: i pojechaliśmy do domu. Czyli ja na FJ i kolega w aucie. Miły sprzęcik ogólnie. Wygodny, spokojny ale czuć że ma potęgę pod zbiornikiem, szczególnie moment obrotowy cieszył mi mordę, bo spodziewałem się lipy myśląc że to rzędowa czwórka.

 

No ale do rzeczy - ten nieszczęsny łańcuszek alternatora. Na zimno klepie, jak się rozgrzeje silnik to jest OK, podczas jazdy nie słychać, tylko gdy silnik zejdzie do ok.1k RPM to słychać że telepie się łańcuszek. Trzeba to od razu wymieniać czy polata jeden sezon? Przebieg niby 29 tys km z "groszem" jak kupowaliśmy, teraz już 30kkm stuknęło bo jeździłem kilka dni tym sprzętem. No ale pewnie licznik kręcony, więc nie sugerujmy się przebiegiem. Z głowicy tylko delikatne cykanie słychać, szum ze sprzęgła czasami. Silnik nie dymi, na zimno po mroźnej nocy w wilgotnym garażu pali od strzału na ssaniu, długo się nagrzewa ale jest zima przecież. nie kicha, nie prycha, pracuje ładnie i równo w całym zakresie. Prawie całym zakresie bo okolic "czerwonego pola" nie sprawdzałem na drodze. Fajny, miły sprzęcik za niecałe 2,5k zł. Się umie wytykać błędy i felery u sprzedającego. :biggrin: Główną monetą przetargową był brak przedniego hamulca, dnia następnego pół godzinki z butelką płynu DOT i oczkowym kluczem 8mm i hamulec "jak nowy" a sporo gość opuścił z ceny za "hamulec do totalnego remontu". :icon_mrgreen: FJut posiada bardzo ładny i bardzo zdrowy układ wydechowy JAMA Engineering, na wzór seryjnego, pokryty "czarnym" chromem. Cichy ale fajny, bassowy pomruk emituje.

 

Przyznam że nie bardzo chce mi się bawić w wymianę tego łańcuszka. Teraz reanimuję Harrego a w garażu zimno, w sezonie FJ będzie chciała jeździć..... Wiele się stanie jak zostawię ten łańcuszek tak jak jest teraz?

 

A oto ona:

http://picasaweb.google.com/JoseJallapeno/FJ1100Szyja#

 

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam po przerwie....

Przepraszam, ale dopiero teraz zauważyłem, że coś się w temacie zadziało.

Jeśli to aktualne to w mojej opinii i jak pisano wyżej, nie powinno się nic stać. Widziałem kiedyś zdjęcia silnika gdzie ten łańcuch haratał non stop. Koszty były większe jedynie o ślizg. Niestety do wymiany tego łańcucha trzeba połowić silnik, ale gdyby ktoś znalazł spinkę.... ;) jak do łańcucha rozrządu - to by było coś!!! :D

Skrzynię i elementy bendiksa można wymienić połowiąc silnik bez rozbiórki bloku cyl. i głowicy. Zdejmuje się dolny karter i dostęp jest wyśmienity - niestety wał jest uwięziony łańcuchem rozrządu. Dla chcącego, nic trudnego, bo do tego mamy przecież spinki :D

To jest metoda na skróty, której nie popieram. Jestem zwolennikiem kompleksowego podejścia do problemu.

Radzę koledze sprzawdzenie 2-ki, bo w tym modelu i pierwszym 1200 lubi wylatać... oraz przy ewentualnej rozbiórce konieczne jest sprawdzenie bendiksa. Może się zdarzyć, że zamkniesz silnik na zimę, a na wiosnę zacznie ślizgać to sprzęgiełko... A to oznacza ponowne połowienie.

Sprzęt jest zacny, ale do pełni szczęścia 'podobno' warto zmienic przednie koło na 17" i hamulce od R1. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jeśli słychać ten łańcuch to należy zakładać, że sprzęt ma 29 tys. z groszem - ten grosz to ok. 100 000 km. Powyżej tego przebiegu najczęściej ujawnia się hałas tego łańcucha. Jeśli tak zakładać to mam już powyżej 180 000 km ;)

Póki co śmigam moją. Cały czas na syntetyku. Na tapecie teraz dopieszczanie i zrobienie jej na oryginał. Dlatego nie tuninguje ;) W sumie zostało mi głównie malowanie niektórych elementów.

Jak są kwestie dot. FJ chętnie pomogę - temat mam raczej zgłębiony :D

Pozdrawiam

Edytowane przez foxriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...