Skocz do zawartości

regulacja zaworów 1982r. Kawasaki KZ750R


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jako że minęło 6000km od ostatniego serwisu, sprawdziłem zawory w mojej kz-cie. Luzy nie mieszczą się w tolerancji (za małe) więc postanowiłem zabrać się sam (pierwszy raz w tym moto) do ich regulacji. Jako że to płytki muszę zdjąć wałki rozrządu. Czy ktoś z szanownych kolegów morze robił zawory w jakiejś z z750? może w kz, może w zephyrze a może w zr7 i mógłby w paru słowach opisać ten proces? Mam w prawdzie jakąś koncepcję na ten proces, ale może ktoś już to przerabiał i ułatwi mi sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych kolegów morze robił zawory ... i mógłby w paru słowach opisać ten proces?

 

Hehe, dobre. To nie jest proces, który można opisać w kilku zdaniach...

 

Jeśli nigdy nie ustawiałeś zaworów w motocyklu to raczej na Twoim miejscu udałbym się do serwisu bo zrobisz krzywdę silnikowi a sobie krzywdę finansową i niepotrzebnie stracisz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powiedz mi co w tym jest zabawnego bo nie łapię. Robiłem już nie raz zawory i inne rzeczy przy motocyklu, jednak nie przy tym, stąd moje pytanie.

Uwierz że da się to opisać w kilku zdaniach. Wiem, bo właśnie ściągnąłem serwisówkę, która wcześniej gdzieś się zawieruszyła. Jeśli ktoś robił to wcześniej to bez problemu napisałby, najpierw ustaw silnik tak i tak, zablokuj napinacz, zdejmij wałki, pod szklankami masz płytki. Zawieź gdzie trzeba do szlifowania i gotowe.

Strasznie mnie wkurzają odpowiedzi tego typu co twoja, pytam o konkretną poradę, nie masz nic do powiedzenia, to nie pisz. Gdybym chciał wstawić do serwisu to nie zczynałbym wątku.

pozdro

 

Czy ktoś z szanownych kolegów morze robił zawory w jakiejś z z750?

sorrki za tego obrzydliwego ortografa :) dopiero zauważyłem... :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz jak to zrobić to po co pytasz? Strasznie denerwują mnie zapytania tego typu. A jeśli nadal uważasz, że procedurę regulacji zaworów w przypadku płytek (i to podszklankowych) można zawrzeć w kilku zdaniach to nie chciałbym żebyś to Ty robił mi tą regulację...

 

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem bo nie miałem serwisówki. Znalazłem serwisówkę - znalazłem odpowiedź. Powiedz proszę co jest tak trudnego w regulacji płytkowej nawet przy płytce podszklankowej?

Ok, moim błędem było to że nie napisałem o tym, że mój ojciec ma warsztat samochodowy i mam dostęp do narzędzi potrzebnych do tego zabiegu.

BTW. motocykl już rozebrany, płytki przemierzone i zawiezione do szlifowania. Odbiór jutro. Cena 5zł płytka. Także za 40zł plus 2h własnej pracy będę miał zrobione zawory, jak również kolejne doświadczenie w mechanice motocyklowej.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz jak to zrobić to po co pytasz? Strasznie denerwują mnie zapytania tego typu. A jeśli nadal uważasz, że procedurę regulacji zaworów w przypadku płytek (i to podszklankowych) można zawrzeć w kilku zdaniach to nie chciałbym żebyś to Ty robił mi tą regulację...

 

Jak się Tobie nie podoba, to nie musisz odpisywać na czyjeś problemy, tylko chlew robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Tobie nie podoba, to nie musisz odpisywać na czyjeś problemy, tylko chlew robisz.

 

Hmm... a myślałem, że to forum dyskusyjne? :banghead: :lalag: :wink:

 

PEACE

 

Powiedz proszę co jest tak trudnego w regulacji płytkowej nawet przy płytce podszklankowej?

Ok, moim błędem było to że nie napisałem o tym, że mój ojciec ma warsztat samochodowy i mam dostęp do narzędzi potrzebnych do tego zabiegu. :wink:

 

A ja nie doczytałem, że to nie Twoja pierwsza zabawa tego typu i nie pierwszy motocykl jaki serwisujesz :banghead: :lalag: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla zamknięcia tematu napiszę, że dzisiaj odebrałem płytki po szlifowaniu, wszystko poskładałem i uruchomiłem. Zakład szlifierski skasował po 5zl za płytkę tj. 40zł łącznie. Do tego 2-3 godziny pracy własnej i gotowe. Luzy wynoszą w chwili obecnej od 0.14 do 0.16mm. Kolejna bariera została przełamana, od dziś płytkowa regulacja już mi nie taka straszna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...