Skocz do zawartości

Cylinder 70 ccm do DT 50


KUBAS007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zaczniujmy od tego ze sie przymiezalem do szlifu cylindra ale znalazlem caly zestaw:cylinder tlok pierścień, sworzeń cos takiego http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...f659842cf818ed8

 

interesuje mnie czy oplaca sie to kupowac no do za ta kase to sie firmowy tlok kupi a nie caly zestaw.

Acha i jeszcze jedno no bo przy zmianie cylindra o wiekszej pojemnosci powinno sie wymienic wal i czy do DT 50 wejdzie wal DT 80 bo znalazlem cos takiego http://moto.allegro.pl/item226605715_korbo...rd_tzr_pw5.html

co jeszcze sie powinno wymienic przy zmianie cylindra do ze gaznik jeszcze to wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczniujmy od tego ze sie przymiezalem do szlifu cylindra ale znalazlem caly zestaw:cylinder tlok pierścień, sworzeń cos takiego http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...f659842cf818ed8

 

interesuje mnie czy oplaca sie to kupowac no do za ta kase to sie firmowy tlok kupi a nie caly zestaw.

Acha i jeszcze jedno no bo przy zmianie cylindra o wiekszej pojemnosci powinno sie wymienic wal i czy do DT 50 wejdzie wal DT 80 bo znalazlem cos takiego http://moto.allegro.pl/item226605715_korbo...rd_tzr_pw5.html

co jeszcze sie powinno wymienic przy zmianie cylindra do ze gaznik jeszcze to wiem :icon_mrgreen:

Przy zmianie cylindra to przede wszystkim wydech musisz zmienić. Wał jak masz w dobrym stanie to może zostać ten co jest, bo ten cylinder nie jest zbyt mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze że ten cylinderek to Ciekawa rzecz :D Za tą cene możesz wziąć tak sobie myśle ze niewiele wiecej Cię wyjdzie niż szlif i wymiana tłoka a napewno coś da mocy :icon_mrgreen: co do wału to wejdzie wał od *) ale musiał byś zmienić korbę bo będzie za długa (jak się nie mylę) nie mniej między wałem DT80 a DT 50 (mowa o MX) właściwie nie ma różnicy ... jedynie korba inna nieco bo inny skok tłoka.

 

Az się cholera sam zacząłem zastanawiać czy do mojej 80 nie wstawić takiego cylka na nicasilu :buttrock: oczywiscie w odwodzie zostawiając stary dotarty cylinder :) cieeeeekawa sprawa :) no i to docieranie :) 10 minut i gotowe :) miooodzio :D

 

konkludując moim zdaniem możesz go wziąć cena jest atrakcyjna i konstrukcja też :D chętnie przeczytam jak napiszesz jak się sprawuje ten cylinderek :)

 

i od razu jak bys go kupił to mógłbyś podać jego wymiary? wysokość od podstawy do krawędzi na górze....LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba go wezme ale jeszcze sie zastanowie a kots pisal ze tzeb azmienic wydach co konkretnie trzeba zrobic a wal darujemy sobie narazie pozniej zakonbinujemy moze cos pewno ze 20 ccm nie duzo ael troche mocy chyba przyjdzie :)

 

Mocy Ci na pewno przybędzie :) generalnie nie wiele musisz zrobić .. regulacja gaźnika po wymianie. Ale nie tyle musisz ile powinieneś założyć gaźnik z mm większy i wydech juz od 80ccm wtedy powinna jeszcze lepiej pójść :icon_razz: do mxów niestety nie ma sport wydechów a przynajmniej w Polsce.

 

Jak kupisz to napisz proszę i podaj mi te wymiary o których pisałem :notworthy: jestem ciekaw jakby to pasowało do mnie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam MX tylko DT 05 R i jak to jest bo ja jak czytam to by praktycznie nowy sli nik trzeba bylo zalozyc jaeden cylek a czytalem ze trzeba zmienic wal korbowod gaznik lozyska na wale wydech czy yto wszystko jest potrzebne bo ja myslalem sobie kupic cylekwlozyc wieksza dysze glowna do gaznikai moze cos z wyedchem moze na nastepny rok wal . czy to wszytko musi byc bo jak by wszystko podliczyl to prawie drugi motor wyjdzie i nie oplaca sie robic. Czyli pytanie kupuje cylek 70 i co musze koniecznie wymienic a co nie i ile moto bedzie chodzilo na czesciach od dt 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam MX tylko DT 05 R i jak to jest bo ja jak czytam to by praktycznie nowy sli nik trzeba bylo zalozyc jaeden cylek a czytalem ze trzeba zmienic wal korbowod gaznik lozyska na wale wydech czy yto wszystko jest potrzebne bo ja myslalem sobie kupic cylekwlozyc wieksza dysze glowna do gaznikai moze cos z wyedchem moze na nastepny rok wal . czy to wszytko musi byc bo jak by wszystko podliczyl to prawie drugi motor wyjdzie i nie oplaca sie robic. Czyli pytanie kupuje cylek 70 i co musze koniecznie wymienic a co nie i ile moto bedzie chodzilo na czesciach od dt 50

 

EEEEE a z którego roku masz to DT50R... chopie. Jak masz chłodzony silniczek cieczą to nie da rady bo nie będzie pasować ten cylinderek...a co do wymiany wszystkiego to jak mówiłem nie musisz ale przydało by się :lalag: wał Ci napewno się nie posypie ale nie zrobisz na nim 25 tysiecy tylko 15 na ten przykłąd :lalag: niemniej jak masz DT chłodzoną ciecza i to pewnie z AM6 w ramie to ten cylinderek na nic ci sie zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie no bez przezasdy tyle to sie zanm na motorach nie mam chlodzonego powietrzem czyli co musze wymienic a z czym moge poczekac

kup ten zestaw i sie nie przejmuj :( następnie proponował bym jakiegoś DelOrto z 19mm może więcej no i wydech od dt80 na ten cylek powinien pasowac wydech od MX

 

i tyle w temacie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile dt 50 r ma pierscieni bo przyznam sie ze jeszcze ie rozbieralem cylinedra a na ty zdjeciu jest tylko miejsce na jeden pierscien

 

Oryginał ma dwa pierscienie ... ale oryginalny cylinder jest żeliwny i ma inną konstrukcję tutaj tłok ma jeden pierscień zeby zmniejszyć opory tarcia o scianki cylindra...kurde najbardziej w nicasilu podba mi się jego szybciutkie docieranie.. cos zajebistego :icon_mrgreen: hehe no ok nie nicasil docieramy tylko pierscienie do nicasilu :icon_mrgreen:

 

Pozdrówka...

 

powiem tylko jedno KUP TEN KOMPLET I BĄDZ ZADOWOLONY !!!! :notworthy: nie jest drogi i warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...