Skocz do zawartości

Fajne buty na miasto na ciepłe dni - jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu w upalny dzień nie wytrzymałem i kupiłem spodnie motto, kurtkę airflow i przewiewne rękawice. Do pełni komfortu brakuje mi jeszcze butów.

Chciałbym móc w nich jeździć po mieście w ciepłe dni, powinny chronić stopę, ale nie być przerażająco gorące. Póki co jeżdżę w swoich turystycznych alpinestarsach z gore texem, są dobre, noga sie w nich nie poci, ale sięgają do połowy łydki i wyjście w takich butach do kina lub do knajpy jest męczące.

Będę wdzięczny za Wasze porady, najlepiej z namiarami na sklepy w Wawie, gdzie takie buty można przymierzyć i kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też by mi się przydały takie buty, więc podłączam się do tematu... Możesz podać jakie kupiłeś kurtkę, spodnie i rękawice na lato?

 

Spodnie firmy Mottowear, a'la jeansowe z protektorami kolan i bioder kupiłem w Tarborze koło Dworca Wschodniego. Koszt około 350 zł.

Kurtkę mam firmy IXS - chciałem Modekę, ale akurat nie było rozmiaru w Tarborze, więc podjechałem do Yamachy na Grochowskiej i tam mieli tą kurtkę. Jest jeszcze lepsza od Modeki - ma lepiej ułożone protektory. Nie wiem jak nazywa się model - na kurtce nie jest napisane, a fakturę dałem księgowej. Kosztowała około 400 zł.

Rękawiczki firmy Spidi - bardzo przewiewne, z wzmocnieniem na kostki. Popełniłem przy ich zakupie jeden błąd - są to rękawiczki bardziej skuterowe - nie mają zapięcia na nadgarstku, wsuwa się je po prostu na rękę i trzymają się dzięki ściągaczowi. Są bardzo komfortowe. Kosztowały około 250 zł.

Jestem bardzo zadowolony z tych trzech elementów.

 

 

Wyglądają OK, ale są niedostępne w Wawie, a nie chcę kupować butów wysyłkowo.

Poza tym, wydaje mi się, że pomimo tego, że oczywiście ich głównym zadaniem jest ochrona stopy, to są dosyć wysokie i siedzenie w nich przez 2 godziny w kinie było by jednak męczarnią.

 

 

Update - znalazłem model kurtki:

 

IXS X-Jacke AIRMESH 2

 

Spodnie:

 

Mottowear STUNT

 

Rękawiczki:

SPIDI Cursor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał jakichś jeszcze niższych (sięgających tylko odrobinę za kostkę), zwłaszcza że była mowa o wyjściach do kina itp.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he dobra gospodyni ma zawsze cos w zapasie, poza faktem, ze w daytonie i na baletach zatanczysz,

 

to moze te ?

 

http://www.louis.de/_40fcc68f6af253eb69049...artnr_gr=202865

 

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają nieźle, chociaż trochę mnie drażni takie wielkie logo :icon_evil:

Myślisz, że będzie duża różnica w oddychaniu nóg po przesiadce z AStars S-MX 4 (niby mają wloty powietrza, ale są wyższe i do tego całe ze skóry :/) na takie buciki z Gore-texową membraną? Czy to niewiele zmieni?

Edytowane przez Mizc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane przezemnie modele sa - na lato tak jak w pytaniu, sam jezdze w AStars z gore tex ale sportowo turystycznych i mimo tego ze stopa jest ciepla to jest OK. Nastepne beda Daytony. tylko jeszcze troche potrwa, he, he

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...