Skocz do zawartości

Kierunkowskazy Virago 750


dark_rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A było to tak:

 

Jakiś czas temu zauważyłem, że lewy kierunkowskaz na dołach, przerywa i bardzo nierównomiernie świeci. Pomyślałem, że to jakaś pierdoła, bo ewidentnie było widać, że coś nie łączy. Pomyślałem, że nie będę zawracał sobie tym głowy jak jest taka ładna pogoda :evil:

 

Wczoraj ponownie pojeździłem na moto, ale problem jakby się nasilił, gdyż momentami w ogóle przestawał świecić. Uznałem, że dalsza jazda nie ma sensu i wróciłem.

 

Dziś wziąłem się za zbadania przyczyny.

 

Oto moje spostrzeżenia:

 

Lewy kierunkowskaz normalnie nie działa. Prawy po chwili zastanowienia zaczyna działać bez problemu. Jak odłączę przedni lewy kierunek to tył też działa :P Jak podłącze przedni to już nie. A więc sam jeden działa, ale jak chce mu podłączyć drugi kierunek to już strajkuje. Tak samo jest jak chcę je podłączyć na krzyż (czyli lewy tył + prawy przód) - objaw taki sam jak na początku, czyli nie działają. Dodam, że żarówki mam wszędzie takie same, przerywacz jest pod siedzeniem, a więc za włącznikiem. Co do przerywacza to przy włączaniu prawego normalnie tyka. Przy włączeniu lewego zaczyna iskrzyć i się grzać. Dodatkowo widać mały dymek. Przerywacz jest wyraźnie nadtopiony. Odgłosy iskrzenia słychać też pod pod przednią lampą, ale tam jest to tylko odgłos (sprawdzone).

 

Co wg. Was to jest? Na samym początku podejrzewałem przerywacz, ale uznałem, że skoro działają prawe kierunki to jest oki. Z drugiej jednak strony jest trochę stopiony i to nie jest raczej normalne. Przełącznik wyczyściłem i problem nie ustąpił. Sprawdziłem przewody i też raczej są dobre.

 

Czy gdyby okazało się, że to przerywacz to czy mogę dobrać go od innego moto? Yamaha za nowy krzyczy prawie 200zł.

 

Proszę o podpowiedzi, gdyż niedługo kończy mi się przegląd, a kierunków brak!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dark_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...