Skocz do zawartości

Wynajem motocykli/motorowerów w Tajlandii


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, że swego czasu było na forum (w tym dziale) sporo na temat wynajmu jednośladów za granicą. Bodajże Dominik opisywał swoje perypetie na Krecie.

A czy ktoś z Was może wypożyczał motorower lub motocykl w Tajlandii? Jeżeli tak, to czy wymagano od Was okazania jakiegokolwiek dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami? Przeglądam różne przewodniki oraz strony internetowe i jedne źródła podają, że - zwłaszcza w miejscowościach wypoczynkowych - prawa jazdy wymagają głównie przy wypożyczaniu samochodu, a inne - że czasem mogą pytać o jakiś inny dokument (niż stwierdzający tożsamość) także w przypadku wypożyczania jednośladu. Zastanawiam się, czy na wszelki wypadek nie wyrobić sobie na tę okazję międzynarodowego prawa jazdy (moje stare jest już nieaktualne). Kiedyś dostawało się taką książeczkę w kilku językach, ważną przez 3 lata - myślę, że dzisiaj jest podobnie (dowiem się w wydziale komunikacji). Interesuje mnie również kwestia ubezpieczenia komunikacyjnego, a słyszałem i czytałem, że z tym różnie bywa, zwłaszcza w podrzędnych wypożyczalniach. Pamiętam, że kiedyś jakaś kobieta opisywała na łamach "Świata Motocykli" swoje przygody związane z wypożyczaniem motocykla w Azji południowo-wschodniej, może dotrę do tego artykułu, tylko musiałbym przekopać się przez stertę gazet sięgającą niemal sufitu.

Będę wdzięczny za wszelkie ewentualne uwagi.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dwa lata temu byłem na wyspie Lanta (znacznie miej zatłoczona i komercyjna od Phuketu i Phi Phi).

 

Ilość wypożyczalni jest więcej niż wystarczająca. Ja wynająłem skuterek w jakieś agencji turystycznej. Koszt z ubezpieczeniem 30 PLN za dzień. Widziałem wypożyczalnie ze stawkami 50% niższymi.

Miałem spisaną klasyczną umowę wynajmu po angielsku.

Ze złodziejami nie ma tam problemu, gleby żadnej nie zaliczyłem. Skuter oddałem wykąpany całkowicie w błocie, nawet nie usiłowali sprawdzać czy nic mu nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dwa lata temu byłem na wyspie Lanta (znacznie miej zatłoczona i komercyjna od Phuketu i Phi Phi).

 

Ilość wypożyczalni jest więcej niż wystarczająca. Ja wynająłem skuterek w jakieś agencji turystycznej. Koszt z ubezpieczeniem 30 PLN za dzień. Widziałem wypożyczalnie ze stawkami 50% niższymi.

Miałem spisaną klasyczną umowę wynajmu po angielsku.

Ze złodziejami nie ma tam problemu, gleby żadnej nie zaliczyłem. Skuter oddałem wykąpany całkowicie w błocie, nawet nie usiłowali sprawdzać czy nic mu nie jest.

Witam i dziękuję za odpowiedź.

 

A czy wymagali od Ciebie okazania/zdeponowania jakichś dokumentów: paszportu, (międzynarodowego) prawa jazdy itp.? I czy musiałeś zostawić jakąś kaucję?

 

Pozdrawiam

Olsen

 

PS O jakiej porze roku byłeś?

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olsen daj znac kiedy bedziesz w tamtych stronach .. ja w pazdzierniku przeprowadzam sie do hong kongu wiec moze sie tez do tajlandi wybiore jakbys chcial pojezdzic ... pozdro

Ja w październiku przeprowadzam się do Japonii (na Kyūshū), a do Tajlandii najchętniej wybrałbym się koło Nowego Roku (może nawet wcześniej), chociaż pewnie łatwiej będzie mi się wyrwać w marcu (będę miał więcej wolnego czasu - wakacje wiosenne), jednak boję się, że wtedy może już być niemiłosiernie gorąco. Ale cóż, twardym trzeba być. :)

 

A Hongkong też chętnie odwiedzę.

Pozdrawiam

Olsen

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...