Skocz do zawartości

Kawasaki GPZ500S bierze olej


Damiano_2013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu kupiłem Kawasaki GPZ500S z 1995r po pewmym czasie spostrzegłem że bierze olej jednak nie wiedziałem w jakich ilościach. Po przejechaniu kolejnych 3000km średni pobór oleju wyszedł w granicach 150-200ml oleju na 1000km i stąd moje pytanie czy taki pobór oleju jest w normie czy jest to juz powód do zmartwienia???

 

Pozdrawiam i dziekuje za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szefie dopisz jeszcze ze maszyna ma udokumentowany przebieg 47kkm (?) i jak na ten egzemplarz to calkiem niezle bo jak pisales poleciala ci 210 kahaema. sam na niej jezdzilem i przy mojej masie 80-85 kg bezproblemowo zamykała 200 na godzine na prostej drodze. nie slychac zadnych stukow i pukow ani nic, nie kopci w ogole.

 

o teraz to mozna czekac wypowiedzi specjalistów...

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uzupełnienie. Przebieg udokumentowany mam do 43tys km teraz mama ponad 46tys km. Tak jak pisał magneto silnik pracuje świetnie i nawet z jego grubym tylkiem wyciagnoł 200km/h :icon_mrgreen: (bez urazy) a podczas jazdy z placaczkiem osiagał 190km/h.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zastanawia jedna rzecz: ja mam silnik 450, poprzednik 500, te same częsci, przebieg ponad 70 tyś, a oleju niechce brać i to nawet przy kreceniu na wysokich obrotach.

 

Zwalaj głowice, wymieniaj uszczelniacze zaworowe, po ~8zł za sztuke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie jest to jakaś wielka ilość oleju jednak na 2 cylindry i 500 pojemnośći to juz troche jest. Tak czy siak coś musze z tym zrobic bo nie lubie jeżdzić ze świadomośią że cos jest nie tak.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorki Adam dolaczajac sie do tematu mam indywidualne pytanko do Ciebie widze ze smigasz GSem kumpel ma wersje 1200 z 2006roku, silnik skonsumowal okolo 0,5l oleju na 1000 km czy to norma? Z gory wielkie dzieki pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj GS jest z 1984r i to zupelnie inny motocykl niz nowy GS 1200.

Tak zwany "blast from the past", slawny w kraju i zagranica ( z dzikosci przyspieszen po przekroczeniu 7 tys. obr i nieograniczonej sklonnosci do shimmy ) model EFE .

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...