Skocz do zawartości

MOTO Z USA


qdlaty2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie idealnie:

 

Cena za motocykl+ fracht + należności celne (w tym cło,vat, ale do podstawy wyliczenia cła dodaje się koszty poniesione na fracht poza UE, a do podstawy naliczania vatu bierzemy cło+ loszty transportu w kraju, jeśli oczywiście takie są) jak masz dane to jak piusałem należności wyliczam w sekundę :biggrin:

 

Do skarbówki już nie idziesz, urząd celny jest organem skarbowym pierwszej instancji.

 

czyli / tłumaczenia + Przegląd -Wydział komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem odpowiedz ze moga mi sprzeta do Anglii wyslac :)

Jest git, teraz jeszcze czekam na odpowiedz ile taka wysylka kosztuje :icon_biggrin:

Zosiu - placisz podatki i oplaty tam gdzie masz "swoje intersy zyciowe" i gdzie jestes zameldowana :icon_biggrin:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonstar, orientujesz się jak by to wygladało, dgybym chciała sprowadzić moto z USA ale do portu w Niemczech ?

Skoro jestesmy w UE to tam płacę cło i podatek ? Czy coś musze jeszcze potem w PL dopłacać ? A jesli to gdzie ?

 

Niezupełnie tam gdzie jest zameldowana.

 

Za towar spoza europy cło płacisz w miejscu wprowadzenia towaru na obszar celny UE, czyli pewnie w Hamburgu, na zapłacenie vatu masz bodajże 30 dni tu już w RP.

Przy odprawie w Niemczech żadaj procedury 4200, będą wiedzeć o co chodzi :icon_mrgreen:

 

To jedna wersja, masz drugą, tzw. tranzyt , czyli wykupujesz za jakieś 50 EUR w spedycji czy agencji celnej dokument T1 i z nim w terminie tam wyznaczonym zgłaszasz się w Twoim urzedzie celnym o(czywiście z towarem). Opcja może łatwiejsza ale droższa o jakieś 200 EUR w całości ( dochodzi SAD w polsce a za to te 200-300 zł skasują w agencji).

 

A mam pytanko czemu akurat w Niemczech? Fracht ze stanów do np Gdyni jest z 50-80 $ droższy niż np Hamburg, a z Hamburga dochodzi Ci transport i dochodzi parę złotych do należności z tytułu transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlatego w Niemczech, żeby własnie nikt mi rachunku nie kwestionował, nie znikały nigdzie elementy motocykla, zeby było szybko, sprawnie i bez problemu. Tak mi radzonow kazdym razie, żeby odprawiac w Niemczech i stad moje pytania.

Znaczy w PL płace wtedy tylko VAT ?

 

A co to jest ta procedura 4200 ?

Edytowane przez zosia_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leonstar :icon_rolleyes:

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące przesyłki w skrzyni. Jak powinna taka skrzynia wyglądac ? Metalowa czy drewniania ? Trzeba ją zbudować czy jest możliwość wynajęcia jej od przewożnika ? Ile takie ustrojstwo kosztuje ? Ktoś wie ?

Edytowane przez zosia_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ideał pakowania

 

Może spedytor który będzie zajmował sie wysyłka ma takie skrzynie, choć wątpię.

 

Ja nie znam, firm co takie coś wynajmuja czy sprzedają, może komis sprzedający moto będzie w posiadaniu takiego czegoś.

 

No i tylko drewno! Pamiętaj waga/miara to decyduje o cenie frachtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki Leonstar :lalag: Piwko gdzies na zlocie :)

 

To nie koniec moich pytań.

Może ktos wie, jak wyglada sprawa z kupnem motocykla np w Chicago a potem zorganizowania wysyłki ? Warto ? Czy może o wiele lepiej kupowac moto w NY bo koszty transportu (czy może jeszcze jakies inne ? ) zjedzą róznice w cenie i przysporza tylko kłopotów ?

 

Zna kotos moż eorientacyjne ceny transportu lotniczego dla motocykla ?

Edytowane przez zosia_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) wybacz to znaowu ja :lalag:

 

Koszt frachru po Stanach np. z Chicago przekroczy gdzieś z 100-200 % fracht morski albo i więcej.

To zawsze najdroższa oparacja w całej wysyłce.

 

Najataniej jest ze wschodniego wybrzeża, czym dalej tym koszty prawie do potęgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koszt frachru po Stanach np. z Chicago przekroczy gdzieś z 100-200 % fracht morski albo i więcej.

To zawsze najdroższa oparacja w całej wysyłce.

 

Najataniej jest ze wschodniego wybrzeża, czym dalej tym koszty prawie do potęgi.

 

Dzieki :) tez tak się obawiałam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowei, jak niektorzy wiedza, ja woze motocykle z Usa, coprawda staram sie tylko HD, ale jak ktos chce to wytlumacze co i jak, juz jeden kolega sie do mnie zwrocil i w tym tygodniu przyszedl mu juz motor. wiec jak by ktos chcial na 100% przywozic, to zapraszam, poopowiadam, moj numer 660 69 11 06, smialo dzwoncie :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...