Skocz do zawartości

GSXF 750 '94 nie da się wbić luzu na włączonym zimnym/ciepłym silniku.


kvos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Z tego co zauważyłem na wieloklinie wychądzącym z pokrywy sprzęgła był niewielki luz, można go było palcami poruszać. Wykręciłem bardziej śrubę regulacyjną przy klamce sprzęgła, luzu nie ma, ale problem nie zniknął więc to jednak coś w środku. Rozkręcę, zobaczę, porównam z serwisówką. Mam nadzieje, że obejdzie się bez serwisu a do tych mam wielki uraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewlasciwy olej moze spowodowac slizganie sie, ale nie stale ciagniecie sprzegla. Zreszta olej bedzie powodowal slizganie gdy sprzeglo jest i tak na wylocie - sprzeglo w dobrym stanie spokojnie pracuje na syntetyku samochodowym np w moim Suzuki, ktorego skrzynia jest prawie identyczna z GSXF. Tak ze nie rob problemu tam gdzie go nie ma.

 

Adam M.

 

Ja jeżdzę na Orlenie Platinum 10W40, samochodowy, wszystko chodzi bez zarzutu. A kiepski? spłukany byłem wtedy. Wcześniej zalewałem Agipa 15W40. Nie ma żadnych problemów ze skrzynia czy sprzegłem. Zreszta temat o olejach juz był.

Gdybyś Lysy5g1 przeczytał wszystkie do końca ze zrozumieniem, to bys sie dowiedział kilku ciekawych rzeczy. Kilku moich znajomych jeździ na samochodowych olejach, nikomu nic złego się nie dzieje.

 

Jesli chodzi o ciagnace sprzeglo to typowa usterka jest wyrobienie prowadnic kosza ktory trzyma tarcze w swoich wyzlobieniach nie pozwalajac sie im rozsunac. Oczywiscie zakladajac wlasciwa regulacje na lince.

 

Od 87 roku ten sprzet ma juz troche przejechane. W swoim moto z roku 85 miałem już zużyty kosz w miejscach gdzie przesuwaja sie tarcze (zabieraki), wymieniłem od nowszego motocykla z niezużytym koszem i sprzegło działa idealnie (wtedy niby też działało dobrze), więc Tobie też to proponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie, broni Pan używania olejów samochodowych przy moto...

z całym szacunkiem do Pańskiej osoby muszę zadać pytanie na które odpowiedzi nie znam i chyba nigdy nie usłyszę satysfakcjonującej mnie odpowiedzi...

po co zalewać silnik motocykla olejem samochodowym jeśli jest stworzona osobna kategoria środków smarnych do motocykli?

 

A temu ze mieszkam w Kanadzie a nie w Polsce i litr motocyklowego syntetyka kosztuje mnie rowno 100% drozej niz dobrej klasy syntetyk samochodowy ( $ 15 / l w porownaniu do $ 7.5 / l ).

Roznice w obu olejach sa b niewielkie i jezeli to na korzysc Mobila 1 SAE 15W50 ktorego uzywam,a wiec nie chce placic $ 7.5 za nalepke. Przy 4l na wymianie to juz wyrzucenie $30 za okno.

Kiedys napisalem na forum o tym ze zamierzam przejsc na ten olej i sprawdzic organoleptycznie wszystkie mity gloszone na temat katastrof zwiazanych ze stosowaniem samochodowego syntetyka w motocyklu - jakos nic sie nie stalo a jedyna zauwazalna roznica byla lepsza praca skrzyni i silnik utrzymujacy nizsza temperature w korkach i w upale.

Nikogo nie namawiam do stosowania olei samochodowych w moto, ale bzdura jest podciaganie istniejacych problemow mechanicznych motocykla pod kolderke niewlasciwego oleju. 15 letnia japonia bedzie miala jakis stopien zuzycia i jest to fakt ktory nalezy przyjac do wiadomosci.

Tak a`propos to producenci motocykli zalecaja wlascicielom uzywac w motocyklach oleju SILNIKOWEGO o ustalonych przez nich parametrach - nigdzie nie ma wzmianki o koniecznosci uzywania oleju motocyklowego.

Jak nie wierzysz obejrzyj jakas instrukcje obslugi motocykla dostarczana przy jego sprzedazy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...