Skocz do zawartości

Skora Retbike czy Uvex?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Doradzcie ktora firme wybrac odnosnie zakupu kurtki!

Kurtki retbike (mi sie podoba retiron) kosztuja ok 600zl a Uvex 1100 (nie mam linka niestety)!

Obie z protektorami na barki i lokcie!

 

Zalezy mi zeby kupic raz a dobrze i nie miec problemow (czytalem, ze retbike sie sypaly)

 

Pozdrawiam i czekam na opinie :-)

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pół roku Retiron, narazie nic sie nie wysypało :icon_mrgreen:

Jestem zadowolony,leży idealnie, wentylowana, wstawki z kordury.

Wiem że pół roku to mało, ale w tym momencie mogę polecić.

Nie mogę polecić tekstyliów retbike, w porównaniu do skór to jakiś szajs :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym deszczu nie jechałem to nie wiem, ale w normalnym daje radę. Podejrzewam jednak że w ulewie ta wlasnie wstawka przepusci wodę.

 

W lecie przez tę wstawkę wlatuje powitrze i jest chłodno, nie pocisz się, poza tym miękko sie zgina łapska i jest wygodniej.

 

Mi akturat bardzo podobały te wstawki wizulanie :icon_mrgreen:

Nie przepadam za typowymi papami lubie jakieś udziwnienia :P

Edytowane przez lisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w szafie RetCannon czy jakoś tak, dostałem ją za darmo :icon_eek: Więc czasem zarzuce na plery. Do jakości nie mogę się przyczepić, ale... krój to jakaś porażka. Pod szyją się ledwo zapinam, na klatce piersiowej robi mi się balon jak bym miał co najmniej cycki 80 D, przy brzuchu się zapina na styk, a rękawy są za długie. Dodam, że jestem zupełnie normalnej budowy ciała z naciskiem na szczupły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzylem retiron to zauwazylem wlasnie, ze cisnie mnie w nadgarstku i przedramionach i tez pod szyja! Mialem wrazenie, ze jest dosyc opinajaca! Powiedzialbym, ze jakby mnie krepowala!

 

Ale rozmiar wyzej byl juz za duzy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1100 zl przeznaczyc na kurtke uvex to nie lepiej w tej cenie poszukac jakiegos dainese, berik, arlen nessa czy alpinestars'a? Na motobazarze spokojnie znajdziesz cos w tej cenie :icon_mrgreen:

Jesli chodzi o wstawki textylne to ma je coraz wiecej kombinezonow i faktycznie w trakcie deszczu przesiakaja szybko :crossy:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie widze, ze chyba kupie Retbike!

 

Tylko, ze model bez tekstylnych wstawek!

Dwie kurtki skorzane produkuja bez wstawek (na 7 :icon_mrgreen: )

Ret1945 (jakies nawiazenie do wojny...?)

i

Retchopper

 

Ogladne je i zadecyduje :-)

 

 

Pozdrawiam

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie widze, ze chyba kupie Retbike!

 

Tylko, ze model bez tekstylnych wstawek!

Dwie kurtki skorzane produkuja bez wstawek (na 7 :( )

Ret1945 (jakies nawiazenie do wojny...?)

i

Retchopper

 

Ogladne je i zadecyduje :-)

Pozdrawiam

.

 

Ja bym kupił z tymi wstawkami. Komfort termiczny jest nieporównywalnie większy, a szczerze mówiąc to mnie jeszcze nigdy to nie przemiękło, a zdarzało się że jechałem w sporym deszczu. Zrobisz jak będziesz chciał, ale ja jednak bym kupił z wstawkami tekstylnymi bo przecież częściej jeździsz kiedy jest pogoda, a w full skórze będziesz się stale gotował, a żeby przemoczyć te wstawki to naprawdę wiele trzeba! Mnie się jeszcze nie udało... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko delikanty uścik pod szyją, ale nie taki aby mnie coś dusiło. Wiec nie zwracam na to uwagi, poza tym kurtka tak jakby była szyta na miarę. Na początku wydawała sie za mała, ale rozeszła sie i to sporo ! teraz leży idealnie.

Dzisiaj jechałem w desczu i troche namokły wstawki ale ogólnie nic mi nie było :biggrin:

 

W lublinie cięzko znaleźć coś, ale zamierezam własnie kupić sobie coś Arlen Nessa, widziałem w katalogu .... mniam mniam poprstu bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos na poczatku wrzesnia bedzie motobajzel w stolicy, zapraszamy ( niby co roku jest coraz mniej rzeczy do wyboru, ale da sie cos znalezc).

 

Nie sugeruj sie deszczem przy wybieraniu wstawek tekstylnych. Niestety jezdzac w skorze na trasie musisz zawsze pamietac o przeciwdeszczowce :icon_mrgreen: A na jazde w miescie to jak lekko przesiakna to nic Ci sie nie stanie.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...