Skocz do zawartości

10-15.08 Rumunia


Szaraja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedziemy Yamahą Venture do Rumunii na kilka dni. Jest to nasz pierwszy wyjazd w tamte strony i chętnie pojechalibysmy w kilka motorków. Kwestią do dyskusji pozostaje gdzie jedziemy. czekam na odzew, najchetniej na pw, bo czasu mało.

Szaraja

Edytowane przez Szaraja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, niestety, musimy 15.08 wrócić do pracy. Posiedziałam trochę przy kompie i mam już trasę

- wyjazd piątek- dojazd w okolice Sibiu, tam nocleg

-sobota- przejazd prze trasę tarnsfagorską, trochę zwiedzania (jeśli zdążymy)dojazd do Konstancy

- niedziela, poniedziałek, trochę plaży

-wtorek wyjazd do mu ze zwiedzaniem- moze drakula, albo inne atrakcje

- sroda powrót w domowe pielesze

Na marginesie, czy winietki obowiązują równiez motocykle na terenie Rumunii. Poczytałam co nieco i jest mowa tylko o samochodach, ale pewnie trzeba się dopytac na pierwszej stacji w Rumunii.

może ktoś coś wie na ten temat?

Szaraja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przez PZM, ale chyba już nie zdążysz, winietkę Węgierską kupić można przez internet, ale musisz poszukać , ponieważ my nie korzystaliśmy z tej formy zakupu, nie znam linka, wiem tylko, że stronka jest również po polsku.

Szaraja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Przyda się :).

 

P.S. A Czechy, Słowacja i Węgry? Gdzie kupić winietki? Na granicy można dostać czy dopiero na pierwszej stacji benzynowej?

Na motocykl w czechach i na slowacji nie potrzebujesz zadnych winietek. Na Wegrzech obowiazuja na drogach szybkiego ruchu. Jadac do Rumunii przez Wegry raczej taka droge ominiesz, chyba ze sie uprzesz jechac dluzsza, okrezna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winietki chyba najłatwiej i najtaniej kupić na miejscu na stacji benzynowej? Szczególnie Czeskie winietki w Polsce kosztują prawie 2 razy więcej niż w Czechach, a jak płaci się w EURo to prawie 3 razy więcej.

 

Jak się okazało, też jadę jutro z rana do Rumunii. Najpierw lecimy w Bieszczady, potem przez SLO i HU do Siedmiogrodu. Cel to region ostatniej EnduRoManii, czyli Resita. Nie podłączamy się, bo nastawiamy się na lekki offroad, a Venture chyba woli inne traski :icon_mrgreen:

 

Do zforumowania za ok. 10 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motocykl w czechach i na slowacji nie potrzebujesz zadnych winietek.

 

Szczególnie Czeskie winietki w Polsce kosztują prawie 2 razy więcej niż w Czechach, a jak płaci się w EURo to prawie 3 razy więcej.

 

 

No to jak jest bo już zgłupiałem???? To w Czechach i na Słowacji winietki obowiązują motocyklistów czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...