Skocz do zawartości

Legitymacja+karta+dowod... wystarczy?


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mam maly problem.

 

mianowicie, w czwartek wybieram sie w trase moto- do pokonania mam 700km motorowerem(80/50)

 

zawsze jezdzilem z kompletem dokumentow, czyli dowod, oc, legitymacja szkolna i karta motorowerowa.

 

problem zaczyna sie tu, ze nie posiadam przy sobie teraz legitymacji szkolnej. zostala 100 km od domu w strone przeciwna do kierunku mojej drogi.

 

czy w razie kontroli policjant koniecznie musi sprawdzic legitymacje szkolna,jako dowod tozsamosci? w przypadku kierowcy motocykla/samochodu wystarczy przeciez tylko dowodzik i prawo jazdy...

 

tak w ogole to katry rowerowe/motorowerowe sa gdzies w jakims systemie umowliwiajacym sprawdzenie???

 

czekam na odpowiedzi,

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze. Fakt ze nie ma tam numeru pesel, imienia matki czy ojca, ale to juz w razie czego policjantowi poda ktoś kto bedzie Cie sprawdzał w komendzie. A tak na marginesie Ty nie musisz posiadac przy sobie dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamosc (np. kiedy idziesz ulicą), a jeśli jedziesz pojadem to zakładam ze masz prawo jazdy albo karte motorowerową więc chcąc czy nie chcąc posiadasz taki dokument.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźmy sobie siedemnastolatka, który po zakończeniu gimnazjum nie zdecydował sie podjąć dalszej edukacji i w zw. z tym nie posiada legitymacji szkolnej ani paszportu czy dowodu tymczasowego. Z tego powodu nie może sie legitymować tymi dokumentami i teoretycznie jeśli do kierowania motorowerem jest potrzebne cokolwiek oprócz karty to nie może go prowadzić. Jest to oczywiście absurdem i na tej podstawie uważam, że sama karta wystarczy.

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy w razie kontroli policjant koniecznie musi sprawdzic legitymacje szkolna,jako dowod tozsamosci? w przypadku kierowcy motocykla/samochodu wystarczy przeciez tylko dowodzik i prawo jazdy...

 

 

Kontroli już trochę miałem, ale dowodu chyba nigdy mi nie sprawdzali... dowód tożsamości? Może i jest taki wymóg, ale nawet jeżeli, to średnio egzekwowany. Poza tym prawo jazdy samo w sobie jest dokumentem przecież nie mniej ważnym chyba.

Tak czy tak, w praktyce nie ma się czego obawiać. Od niepełnoletniego pieniędzy na wódkę i tak nie będą wyciągać raczej :)

 

pozdro i udanej przejażdżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...