Skocz do zawartości

To może uratować twoje życie...


Kronikar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Firma w której pracuję www.krw.pl przy okazji udziału w zlocie Amazonek wydrukowała i rozdawała ulotki/wkładki do dowodów/ na których były miejsca do tego typu wpisów z informacjami niezbędnymi na miejscu wypadku.

Pamiętać trzeba że jeżeli wypadek był na tyle poważny że my tracimy przytomność to co się dzieje z telefonem?? albo się wyłączy albo całkiem rozsypie i żadne informacje w nim zawarte nam nie pomogą. Co innego kartka (najlepiej ją jeszcze po wypełnieniu zalaminować) włożona w dowód rejestracyjny bądź w dokumenty1 strona , 2 strona

 

 

Ja sobie to wydrukuje i oby nie bylo potrzebne :)

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był poruszany przez media. Nawet cały program na TVN temu poświęcono. Ratownicy prosili by wpisać numer telefonu do osoby kót.a trzeba powiadomić w razie wypadku własnie pod tym skrótem ICE. Jednak mozna dostać plastikowe karty z drukiem w jezyki angielskim i polskim z informacja o tym kogo powiadomić (specjalne karty ICE). Cos podobnego do tej kórą pokazał mtygrys tyle, że bez reklamy firmy.

POdobne karty rozdawała Warta ale ona posunęła sie jeszcze dalej bo były miejsca na informacje dot. uczulenia na leki a sama reklama była tylko wzmianką.

Nr ICE w telefonioe to dobra rzecz pod warunkiem, że telefon się nie rozpadnie. Dlatego plastikowe karty są lepsze.

I Buber tez ma rację. Na miejscu wypadku żaden z ratowników nie odważy się "przeszukać" ofiary, żeby nikt z gapiów nie pomyślał sobie czegoś głupiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni państwo...

wpisałam sobie takie skróty ale po rozmowie ze znajomymi strażakami i ratownikiem medycznym wiem, że prędzej mi się to przyda za granicą niż w Polsce... Niestety.... Część pracowników służb ratowniczych nie wie o tej akcji a część wie i.... nie dotyka telefonów komórkowych ofiary, żeby nie byc posądzonym o próbę kradzieży. W praktyce dopiero w szpitalu i tylko policja identyfikuje dane ofiary. Wcześniej nikogo to nie obchodzi... Oczywiście wg mnie lepiej mieć niż nie mieć numer ICE w telefonie ale wiele brakuje temu krajowi do Europy... :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teoretycznie w każdym punkcie krwiodawstwa można za 12 zł dostac taka kartę(dla honorowych gratis) .

 

http://img441.imageshack.us/img441/4115/67566434hb7.jpg

 

http://img441.imageshack.us/img441/2734/95197001sm8.jpg

 

http://img441.imageshack.us/img441/7473/15834994tx4.jpg

 

 

Zawsze w dokumentach warto mieć. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrula!

Nie myl Krew Karty z kartą ICE. To sa dwie odrębne karty, rzeczy, tematy. Wspólny jest tu tylko format i to, że powinien ją przeczyatć lekarz albo ratownik.

dzis słyszałem w radiu, że karty ICE mozna kupic za kilkanasciwe złotych w siedzibach PCK, ale na ich stronie nie znalazłem tego.

A krew karty to inna bajka. Ale też mona je kupić, albo dostac za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

zapisz sobie ICE Gosia bo jak masz odwrotnie to watpie zeby ci szukali akuratnie na G w calej ksiazce tefonow np. ICE mama, ICE dom itd...

 

Tu nawet nie chodzi o kolejnosc, Gosia jest przykladowa. Sam fakt "ICE" przy imieniu mnie drzazni, takie qrna, memento - nie zapomnij umrzec ;) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...