Skocz do zawartości

Drżące lusterka - jak zaradzić? [XJ 600 Diversion]


LYsY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężarki w lusterkach powinny pomóc. Moja koncepcja na umieszczenie balastu w lusterkach bez potrzeby wyjmowania luster, choć jeszcze jej nie testowałem jest taka:

 

Podobnie jak przy akcji przyklejania ciężarków, które odpadły należy nawiercić w plastiku dziurkę średnicy ok. 3mm. W sklepie wędkarskim zakupić ciężarki ołowiane wyglądające jak śrut i wsypać to do środka (nie wiem ile, może ktoś ma rozbite lusterko i wie ile ten ciężarek waży?). Wszystko to zalewamy sylikonem do luster a dziurkę zaklejamy lub zatykamy małym gumowym koreczkiem (do dostania w sklepach elektronicznych) i gotowe.

Mysle ze to mogloby zdc egzamin. Ja mam akurat pekniete oryginalne lustro od dywersji pod reka, i powiem wam ze te ciezarki sa calkiem spore i ciezke. Sa tam dwa ciezarki, chyba olowiane, prostokatne, kazdy o wymiarach okolo 2x4x0.5cm. Mysle ze razem waza spokojnie 1 kg.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Ciężarki w lusterkach powinny pomóc. Moja koncepcja na umieszczenie balastu w lusterkach bez potrzeby wyjmowania luster, choć jeszcze jej nie testowałem jest taka:

 

Podobnie jak przy akcji przyklejania ciężarków, które odpadły należy nawiercić w plastiku dziurkę średnicy ok. 3mm. W sklepie wędkarskim zakupić ciężarki ołowiane wyglądające jak śrut i wsypać to do środka (nie wiem ile, może ktoś ma rozbite lusterko i wie ile ten ciężarek waży?). Wszystko to zalewamy sylikonem do luster a dziurkę zaklejamy lub zatykamy małym gumowym koreczkiem (do dostania w sklepach elektronicznych) i gotowe.

Taki ciężarek waży 250g (1/4 kg). A dokładniej są to dwa ciężarki 100g i 150g ułożone w taki sposób, że cięższy znajduje sie bl

Tłukło mi sie prawe lusterko w XJ600 N, odkręciłem i nie mogłem go rozebrać zeby poprawić, to wybiłem szybkę i zważyłem dla potomnych :P

Planuje dorobić nowe szkiełko i obsadzić je na nisko-rozprężnej piance montarzowej do okien wraz z ciężarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...