Skocz do zawartości

Stuki z Virago 535


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heja

wczoraj wpadl do mnie kumpel z Virago 535. Silnik cos dziwnie pracuje.

Na biegu jalowym chodzi ok, nie slychac stukow charakterystycznych dla klepania zaworow.

Natomiast podczas jazdy, w przejsciu z niskich na srednie obroty slychac klepanie.

Zastanawiam sie co to jest - zawory cykalyby caly czas.

 

Obstawiam 2 rzeczy:

- luzny lachuszek rozrzadu

- luzy na korbie

 

Dobrze mysle? jezeli tak to w jaki sposob sprawdzic, czy moje podejrzenia sa na pewno sluszne.

 

Dodam, ze osluchiwalismy oba cylindry stetoskopem i bardziej metalicznie pracowal przedni gar (slychac bylo ciche stukanie, ktore jednak nie wystepuje w sprawnie dzialajacym ukladzie rozrzadu). Poziom oleju tez w normie

 

 

Przy okazji zapytam sie, czy do regulacji gaznikow + synchro potrzebny jest jakis komputer diagnostyczny. Bo kumpel jezdzi do serwisu od 2 tygodni i ciagle slyszy, ze takowego chwilowo nie posiadaja..

Wydawalo mi sie ze gaznik reguluje sie patrzac na kolor swiec i czujac jak zachowuje sie motocykl.

Chodzi o analizator spalin?

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żeby to były luzy na korbie, a czy przypadkiem tłoki i pierścienie są dobre?? może mają już luz na cylindrach i to one stukają?? sprawdzcie czy jest dobra komprecha, czy nie dymi. Jak to byłby łańcuszek rozrządu to on by żęził a nie stukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie ! problem nie jest zdiagnozowany ... :-) Virago to przecież protoplasta Drag Stara - więc radzę przeczytać temat sprzed miesiąca - na tym forum pt. "Stuki w Drag Starze". Tam jest opisane całe domniemanie "co stuka w przednim cylindrze". Temat chyba stuki lub stukanie w drag starze

 

Naprawdę odszukaj go - powinien byc trochę wcześniej..... wszystkie tęgie głowy z forym tam debatowały....

 

Po edycji dodaję linka

 

Tu link do stukania w Drag starzehttp://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=72099&hl=cykanie

Edytowane przez Soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Virago 535 i również posiadam problem z notorycznym stukaniem, cykanie, strzelaniem i nie wiadomo jeszcze co. Kiedy jest zimny to chodzi jak marzenie - cichutko i równo. Po nagrzaniu do temperatury pracy Virago pokazuje jakie rówżne dźwięki może z siebie wydać. I nawet zastanawiałem się nad regulacją zaworów właśnie w tej temperaturze (czyli niezgodnie z zaleceniami producenta). Nie mówiąc już o dziurze w gazie, przez którą pewnego dnia nie wpadłem pod samochód.

Innymi słowy: nie ma się co przejmować stukanie, a zbytnie obsłuchiwanie jest moim skromnym zdaniem nadwrażliwością (spoko, też tak nadsłuchiwałem, która śróbka mi szeleści).

 

Pozdrawiam 'Saperów'

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...