Skocz do zawartości

Honda X-4


Gość spawacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Hej,

Wiem, że w polsce nie ma zbyt wielu egzemplarzy tego modelu, ale może ktoś się znajdzie oprócz mnie kto będzie chciał się wymienić spostrzeżeniami na temat.

W ogóle jest to motor bliźniaczo podoby do CB1300. Mają jednak trochę inne parametry.

Będę musiał stworzyć opracowanie dla x4 z japońskiego, bo tylko takie znalazłem, chyba, że ktoś dysponuje manualem do cb1300 to chociaż trochę skubnę:)

Przy okazji może ktos podpowiedzieć jak domowym sposobem ustawić czterogaźnikowca?

 

Witam , szukam porady w temacie ukladu wydechowego X4. Literatura niedostepna, wiec chetnie wymienie sie uwagami - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

 

Ja ujeżdżam taką właśnie Hondę od dwóch lat. Bardzo mi się podobała i bardzo długo zbierałem się z kupnem - drogie są niestety.

 

Jak się tak na spokojnie zastanowić, to ma mnóstwo wad. Twarde zawieszenie, duże spalanie, mały zasięg, praktycznie brak części, drogi w zakupie, trudny w prowadzeniu, wąska kierownica utrudnia manewry, pasażerka ma przerąbane, ciężki ...

 

No ale kocham go niesamowicie. Nigdy nie jeździłem na czymś co daje większą frajdę z jazdy. Niesamowity silnik i genialne hamulce - co więcej potrzeba w motocyklu?

 

Pozdrawiam

Marecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja ujeżdżam taką właśnie Hondę od dwóch lat. Bardzo mi się podobała i bardzo długo zbierałem się z kupnem - drogie są niestety.

 

Jak się tak na spokojnie zastanowić, to ma mnóstwo wad. Twarde zawieszenie, duże spalanie, mały zasięg, praktycznie brak części, drogi w zakupie, trudny w prowadzeniu, wąska kierownica utrudnia manewry, pasażerka ma przerąbane, ciężki ...

 

No ale kocham go niesamowicie. Nigdy nie jeździłem na czymś co daje większą frajdę z jazdy. Niesamowity silnik i genialne hamulce - co więcej potrzeba w motocyklu?

 

Pozdrawiam

Marecki

 

Fajnie, dzieki ze piszesz. Moja - gdy zobaczylem rok temu na zdjeciach - nie moglem spac. Mieszkam za granica, w ogole nie pojawiaja sie w sprzedazy. W Polsce znalazlem kilka egz i tak jak mowisz - bardzo drogie. Te w dobrym stanie, to okolo 20 tys. Wreszcie znalazlem kilka w UK za ok 3500 funtow ale gdzie tam meczyc sie z promami Bog wie czym jeszcze. Do rzeczy - znalazlem wreszcie swoja, 98 rok, czarna, zadbana. Pytalem tu na forum o tlumiki, bo moja ma pojedynczy Titan owiniety kevlarem. Chcialem go zdjac i zalozyc podwojne, oryginalne chromy - wrocic do stanu fabrycznego. Jednak ostatnio nie jestem juz taki pewny. Moj tlumik ryczy przyzwoicie, wyglada bojowo i raczej go zostawie.

Mialem klopot z ladowaniem ale zmienilem regler i juz wszystko dobrze. Faktycznie czesci sa bardzo drogie, wydalem juz na nia maly majatek - dwie opony, nowa lampa, oslona chlodnicy, wieczka zbiorniczkow plynow, oryginalne kierunkowskazy, tablice licznikow i dlugo tak jeszcze moge wymieniac. Kocham ja i nawet z nia rozmawiam... Nie zgodze sie z twardym zawieszeniem i trudnym prowadzeniu. Moje ustawilem na miejskie i ... plynie ! Prowadzi sie lepiej niz niejeden "plastik" - lekko pochylona pozycja i krotka (waska) kierownica ale w miescie - czasem bywa ciezka, "ciasna". Ale za miastem - cos wspanialego, nie zamienilbym na nic !

Fakt ze w parze - nie czuje sie najlepiej - jednak solo - jest absolutnie idealna. A jej waga - przykleja do drogi, sprawia wrazenie bezpieczenstwa, idzie jak lokomotywa po szynie. Kupilem Pirelli Angel - i to byl strzal w 10 ! Chodzi jak...aniolek - i tak ja nazywam. Zasieg ma krotki, fakt - moja "przeleci" ledwie 150-180 km a czasem nawet mniej. Silnik - tak jak piszesz - jest genialny, cudowny.

Wiekszosc czesci biore z Niemiec a Ty ?

Pozdrawiam

Edytowane przez alanradson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Panowie i Panie mam niezłą zagwostkę! :icon_eek:

Zamierzam kupić hondę x4 i nawet jedną znalazłam, taką która zaspokoiłaby moje zapędy :crossy: . Wydawałoby się, że jest z nią z grubsza wszystko ok. ale, no właśnie jest ale… Niepokoi mnie odgłos ze skrzyni biegów. Obecny właściciel utrzymuje, że ten model tak ma, jednak nie chce mi się wierzyć, że skrzynia wydaje z siebie takie dziwne dźwięki – dziwne wycie (bieg 1) :icon_eek: . Czy ktoś z was orientuje się w temacie x4? Jest dość mało informacji na temat tego motocykla, nie chce wywalić kasę na maszynę, która będzie stała w serwisie i cieszyła oko i portfel mechaników, a nie moje zmysły .

 

Będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące tematu i tego motocykla. :notworthy:

 

Ps. To co jest w necie już wyczytałam może ktoś ją miał, jeździł, zna, wie…

 

Pozdrawiam

Milli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jednak miałam nadzieję że przy okazji złapię kogoś kto posiada / ał ten motocykl i coś więcej opowie mi o nim. Jest go mało w Polsce a ja się napaliłam na niego strasznie, a nie lubie kupować takich rzeczy w ciemno mało o nich wiedząc- ok wiem że jest to najszybszy jednośladowy walec drogowy ale to troszkę mało :)

 

dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że jest to najszybszy jednośladowy walec drogowy

Był kiedyś opis w ŚM, ale bardzo dawno temu. Pamiętam, pisali o X4 że z racji chopperowego przodu niespecjalnie do miasta się nadaje a mały bak starcza na 200 km. Zapadło mi w pamięć bo wygląd ma "mocarny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jednak miałam nadzieję że przy okazji złapię kogoś kto posiada / ał ten motocykl i coś więcej opowie mi o nim. Jest go mało w Polsce a ja się napaliłam na niego strasznie, a nie lubie kupować takich rzeczy w ciemno mało o nich wiedząc- ok wiem że jest to najszybszy jednośladowy walec drogowy ale to troszkę mało :)

 

dzięki :)

 

Jak szukasz czegoś w tym stylu to jeszcze X-11 proponował bym się zainteresować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Panowie i Panie mam niezłą zagwostkę! :icon_eek:

Zamierzam kupić hondę x4 i nawet jedną znalazłam, taką która zaspokoiłaby moje zapędy :crossy: . Wydawałoby się, że jest z nią z grubsza wszystko ok. ale, no właśnie jest ale… Niepokoi mnie odgłos ze skrzyni biegów. Obecny właściciel utrzymuje, że ten model tak ma, jednak nie chce mi się wierzyć, że skrzynia wydaje z siebie takie dziwne dźwięki – dziwne wycie (bieg 1) :icon_eek: . Czy ktoś z was orientuje się w temacie x4? Jest dość mało informacji na temat tego motocykla, nie chce wywalić kasę na maszynę, która będzie stała w serwisie i cieszyła oko i portfel mechaników, a nie moje zmysły .

 

Będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące tematu i tego motocykla. :notworthy:

 

Ps. To co jest w necie już wyczytałam może ktoś ją miał, jeździł, zna, wie…

 

Pozdrawiam

Milli

Witam Wszystkich

 

Milli jestem z Warszawy jak ty. Jesli jestes dalej zainteresowany kupnem X4 powinnismy sie sptokac. Innych tez zachecam do ogledzin i zakupu. X4 mam z 2002 roku i chce go sprzedac w naprawde suuuuuuuupeeerrrrrr promocyjnej cenie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...