Skocz do zawartości

rozbita nsrka


Rekomendowane odpowiedzi

A nie próbowałbyś jej remontować? Znam u mnie gościa' date=' który prostuje lagi tak że nie ma śladu.

 

Pozdrawiam!

 

Koza[/quote']

 

kurde no szczerze mowiac to ja sie nie znam tak super na tym zeby remontowac, nawet nie wiem co sie rozpiepszylo , nazw nie znam :) znaczy sie te rurki są krzywe i jeden z tych w ktore wchodzi ta rura pękł chyba amortyzator. :? takze same prostowanie tych lagów nie wystarczy. no i tez problem z owiewkami, nie wiem jak i gdzie je posklejac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewki możesz sklejać matą szklaną i żywicą epoksydową z utwardzaczem, tak jak się robi łódki.

A z tym przednim zawieszeniem to różnie może być, bo mógł pęknąć amortyzator a mogły połamać się tylko jakieś elementy wewnątrz. Zależy od siły uderzenia.

 

Ale powiem Ci, że za uszkodzony motor dostaniesz bardzo mało kasy. Kumplowi zatarł się silnik w Shadowce, i mechanik mu powiedział, że za ramę z osprzętem dostanie nie więcej jak 1500 zł. A w remont musi włożyć 4000. Ale będzie miał za to nowiutki silnik, który mu pojeździ bardzo długo. Więc może opłaca się włożyć trochę grosza w remont, ale mieć sprawne moto.

 

Wszystko zależy od tego, jak bardzo się przywiązałeś do swojej Hondy. Jeśli tak, to remontuj i jeździj dalej. A jak nie, to opchnij i szukaj czegoś nowego.

 

Pozdrawiam!

 

Koza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć sklep z chemią gospodarczą, tam dostaniesz takie zestawy, żywica i utwardzacz, i faktycznie, na pudełku masz napisane w jakich proporcjach to mieszać. Zazwyczaj jak wymieszasz cały utwardzacz z żywicą którą kupisz, to proporcje będą dobre. Tylko że zużyjesz wszystko. Lepiej przygotuj sobie tyle ile Ci potrzeba.

 

Matę szklaną też musisz poszukać, wiem gdzie w Łodzi można dostać, ale raczej szukaj w małych sklepach, Praktiker czy OBI mogą Ci proponować Poxipol i inne wynalazki, a na to wydasz majątek w porównaniu z żywicą.

 

Na żywicę ja mam sposób na zapach. Najpierw powąchaj samą żywicę, a później sam utwardzacz. Obydwa mają różne zapachy. Spróbuj je zapamiętać. I teraz jak będziesz mieszać, to przy dobrych proporcjach będziesz miał jeszcze inny zapach, taki, jaki czasem jest na łódkach robionych z laminatu, albo jak pachniały stare przyczepy niewiadówki, też robione z laminatu. A jeśli zapach będzie taki bardziej w stronę żywicy, albo bardziej w stronę utwardzacza, to któregoś z nich jest za dużo.

 

I jak już będziesz miał tą mieszaninę, to w niej moczysz matę szklaną, powycinaj sobie wcześniej takie paski, i przyklejaszje łącząc pęknięte części. Te części wcześniej odtłuść (np. benzyną ekstrakcyjną) i przetrzyj papierem ściernym, żeby żywica miała się do czego przykleić. A żebyś się nie przykleił Ty sam do tego, to przykładaj te paski żywiczne trzymając je przez foliówki, takie jak leżą w marketach. To mi poradził jeden kolega, który robi deski surfingowe. Później te foliówki pięknie odchodzą. Żywica utwardza się przez około 24 godziny, więc masz czas, zanim zaschnie. Paski naklejasz z obu stron, możesz od razu, możesz etapami, jak Ci wygodniej. Jak zaschnie, szlifujesz i malujesz. Jak się postarasz, będzie jak nowe :-)

 

Pozdrawiam!

 

Koza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować poszukać maty szklanej i żywicy w sklepach żeglarskich, tam powinni to mieć, skoro naprawia się tym łódki, kajaki i deski surfingowe.

 

Albo przynajmniej powinni wiedzieć, gdzie takie rzeczy można nabyć.

 

Pozdrawiam!

 

Koza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...