Skocz do zawartości

POMOCY: Skrzynia od MZ Jaskółka


xander666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze skrzynia biegów od MZ Jaskółka, otóz po wymianie walu przy składaniu motoru zrobilem cos nie tak i mam problem z biegam. Najpierw mial ledwo wchodzaca jedynke i dwojke, wiec rozebralem jescze raz i zlozylem, teraz mam ledwo wchodzaca trojke i czworke :) , nie wiem gdzie jest wina wszystkie czesci sa ok moze to problem zlego ustawienia wodzika, ustawialem na oko moze ktos wie jak powinien prawidlowo byc ustawiony, a moze w czym innym tkwi proble, bardzo prosze o pomoc :P :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że błąd tkwi w złym poskładaniu taj skrzynki.Oczywiście jeżeli była sprawna przed remontem.składaj wałki i wybieraki tak byś miał luz .bo jak zepniesz biegi możesz po blokować inne biegi,sprawdź ustawienie aparatu wybierającego,czy dystanse daleś jak były,ale myśle że źle poskładałeś,tom skrzynie,jeszcze raz spokojnie,i sprubuj ustawić na biek jałowy i sprawdz jak wodziki som ustawione w aparacie,to jest ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja skrzyni nie rozbieralem, tlok poczas rozpolawiania silnika wypadl mi wodzik i to trybko z nim polączone, skyrznia raczej nie zostala naruszona, przynajmniej staralem sie bo na skrzyniach sie totalnie nie znam dopiero poznaje silniki. ;)

 

Mysle ze tu racja stoi po stronie huberta, nie zwrocilem uwagi na te oznaczenia, zeczywiscie sa na wodziku kropka a na tym trybko taka rysa jakby fabryczna, ale po ustawieniu dziwnie wychodzi bo wodzik styka sie z tym trybkiem na srodku a na zjeciach na internecie widzialem ze wodzik dotyka krajem trybko, nie wiem czy skladac jutro tak jak na zdjeciu czy tak jak jest pozaznaczane na trybku i wodziku.

 

Tylko ja skrzyni nie rozbieralem, tlok poczas rozpolawiania silnika wypadl mi wodzik i to trybko z nim polączone, skyrznia raczej nie zostala naruszona, przynajmniej staralem sie bo na skrzyniach sie totalnie nie znam dopiero poznaje silniki. :crossy:

 

Mysle ze tu racja stoi po stronie huberta, nie zwrocilem uwagi na te oznaczenia, zeczywiscie sa na wodziku kropka a na tym trybko taka rysa jakby fabryczna, ale po ustawieniu dziwnie wychodzi bo wodzik styka sie z tym trybkiem na srodku a na zjeciach na internecie widzialem ze wodzik dotyka krajem trybko, nie wiem czy skladac jutro tak jak na zdjeciu czy tak jak jest pozaznaczane na trybku i wodziku.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, bo mam na wałku i szlif i taka jakby zaznaczona ryse widac ze to ktos specjalnie zrobil jak wezme wodzik ustawie na te ryse bedzie duza róznica czy mimo wszystko mam dac na szlif??? ;)

Edytowane przez xander666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyni w MZ-etce nie da się źle złożyć, jedyny błąd jaki jest najczęsciej popełniany przy składaniu to właśnie segment zębaty. Musisz ustawić na tym zeszlifowanym zębie, a tak ku ścisłości to zobacz to: http://img240.imageshack.us/img240/1940/skrzyniatm2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...