Skocz do zawartości

Enduraki XT 600 i DR 650


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem sprzedac KLR i kupic DR 600 Dakar - bez chlodnic mniejsza, lzejsza, zawory na srubk , wtedy jeszcze nie znalem kolegow co mieli Dr- ki , nie czytalem forum DR , teraz wiem ze DR nigdy nie kupie. Kedys wracajac z nad morza zjechalem na parking , akurat byl tam gosc autem ( ok 30 lat) i podszedl domnie pogadac , popatrzal na moto i powiedzial ze mial DR-ke i nie byl zadowolony , sypalo sie to co napisalem w innych postach - dziwne bo ja nic nie wspominalem o DR. Ewnetualne moto jakie kupie to TTS/R , XR , LC4.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR bym sobie darowal, wiecej wad niz zalet.

Jako soft enduro daje sobie swietnie rade, do ostrych harcy sa inne motocykle...

 

co do DR - za duzo czytam postow " kupie skrzynie", "gdzie zregenerowac walek i dzwigienki" , "nie ma iskry" , 3 kolesi mialo DR 125,350,600, 800 i przerabiali te problemy - pewnie powiecie przypadek bo to katy nie motorzysci .. taaa a swistak siedzi bo byla nieletnia..:).Pack84 sam sie wydales , opisujac skrzynie i elektronike ja juz tu nie musze nic dodawac.

 

dlamnie DR sa najnizej w trwalosci. Ryzy cos ci sie nie pomylilo z wyczynem ? ja swojego przedniego amora jeszcze nie dobilem a skakalem troszke , tylnie po regeneracji rowniez nie ma szans dobic. A co do XT to owszem trwala i prosta , ale zawiecha jeszcze slabsza od KLR no i dlaczego to jest takie mulaste ?, zbiera sie nieco lepiej od DR 350 .

Dobre :). W takim razie powiedz mi ile km zrobiles DR?

Ja mialem swoja DR650RE ponad dwa lata. Nic nigdy sie nie rozlecialo i nie popsulo. Raz tylko musialem przedmuchac gaznik. Motocykl byl uzywany i w turystyce i w terenie. Wcale go nie oszczedzalem. Zima tez jezdzilem. W tygodniu potrafilem przejezdzic 300km po lasach, dziurach, rzekach itp. a w weekend pojechac na zlot do Gizycka (Kalisz - Gizycko= 415km). Przez te dwa lata z hakiem zrobilem okolo 18 tys. km. Wymienilem tylko zestaw napedowy, klocki i opony, linke predkosciomierza i linke gazu.

Po mnie kupil ja koles, ktory katowal ja niemilosiernie. Z tego co wiem do tej pory musial wymienic sprzeglo i rozrusznik poza czesciami eksploatacyjnymi.

Skrzynia sie sypie w DR? w ktorych? W ekipie mamy 3 BIGi i RSE. Zadne nie maja problemow ze skrzynia. Jezdza i maja sie dobrze.

Jesli chodzi o to co sie psuje to najczesciej gora silnika. Zawory, prowadnice, walek, itp. Widac ze bierze olej. Nie sa to jakies kosmiczne koszty taki remont. Nalezy tez pilnowac lancuszek rozrzadu, napinacz i balansowy i koniecznie poziom oleju. Jesli jednak motocykle te maja okolo 10-15 lat to nalezy sie liczyc z pewnymi remontami. Sposob uzytkowania takiego motocykla powoduje takie a nie inne zuzycie. Nie oszukujmy sie nie ma motocykli wiecznych.

Edytowane przez Mutomb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i co maja dowiesc te linki?? Ze kazdy DR bedzie mial rozwalona skrzynie?? Znajomy masowo sprowadzal DR350 i jakos NIGDY nie mial rozwalonej skrzyni ani tym bardziej gory silnika.

Zreszta co tutaj gadac - trzeba opchnac DRa bo sie pewnie rozjeb** skrzynia i gora i kupie kawe KLR650. Bede sobie latal po torze i w terenie bo podobno sama moca sie wbije wszedzie :cool: Nic przy silniku tez nie bede robil bo to niezniszczalne... Mam nadzieje ze nikogo nie urazilem ale czytam i poprostu mnie rzuca :flesje: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze kazda sie rozsypie, ale jest to bardzo prawdopodobe jak i widac z tych postow. Nie polecilem w tym watku KLR-a , ale to tak na marginesie :cool:.

 

A wracajac do tematu zdecydowanie XT !

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze kazda sie rozsypie, ale jest to bardzo prawdopodobe jak i widac z tych postow. Nie polecilem w tym watku KLR-a , ale to tak na marginesie :).

 

A wracajac do tematu zdecydowanie XT !

Nie sa to motocykle mlode juz i wiele zalezy takze od tego w jaki sposob uzytkownicy poprzedni dbali o te sprzety. Z moich obserwacji wynika ze najczesciej przyczyna pozniejszych remontow sa bledy poprzednich wlascicieli tzn oszczednosci na czynnosciach serwisowych zwiazanych z eksploatacja. Najczesciej jazda na gownianym oleju lub przy jego braku. Brak wymiany filtrow i plynow przy okreslonym przebiegu. Oszczednosci? To wszystko pozniej sie msci. Z tego co zauwazylem DRy sa czule jesli chodzi o smarowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qupa ja wiem ze twoja TTR ma 100 kilo i 80 koni , ale moja kawa to nie full cros , naucz sie odrozniac motocykle a potem je nazywaj. Bo nie 20 a niecale 10 i nie 3 a 5 :icon_mrgreen: - nie mozesz sie pogodzic ze masz slabe moto czy co :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e mi tam pasuje , acz czasem juz niebardzo :icon_mrgreen: , ale.... chlopaki pomozcie :) ale to zadkosc :D

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...