Skocz do zawartości

dziwny filtr powietrza (ni to gąbkowy ni to ...)


bohen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy moze ktoś z Was spotkał sie z takim filtrem powietrza: podstawa tego filtra ramka aluminiowo - plastkiowa z kratką w srodku (normalka), i teraz: na to idzie takie cos jak filc (tylko "rzadsze" i bardziej kłaczaste, grubośc ok 2mm)) i to wszystko otulone jest bardzo cienką (grubośc ok 1 mm) pianką/gąbką/ni hu** nieznanym mi materiałem - nie ma pojecia co to za materiał. Grubość całego filtru to ok 3mm. Jest położony w air-boxie poziomo, ma prostokątny kształt.

 

I mam problem bo to było nawilzone olejem. Pomyslałem że to jakiś rodzaj filtru gąbkowego (nie wiem czy dobrze pomyslałem), więc po umyciu go i nasaczeniu zamontowałem w moto. Po odpaleniu okazało sie ze moto nie moze przekroczyć 3000obr, V max = 60km/h. Ponownie wszystko rozebrałem i odsączyłem troche oleju. Po ponownym zmontowaniu moto chodzi w miare normalnie ale troche gorzej niz przed zabawą z filtrem (przerywa przy dużym otwarciu gazu)

 

I mam pytanie: Czy to faktycznie jest filtr gabkowy czy jakiś inny??

 

pozdro

Edytowane przez bohen

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie słyszałeś o filtrach K&N, jeśli dobrze pamiętam są z bawełny i siatki drucianej, też czyści się je specjalnym środkiem i nasącza specjalnym olejem. Może twój filtr to podobna rzecz do tego K&N tylko zamiast drucianej siatki masz to coś czego nie potrafisz opisać. A co do tego że ci tak kiepsko chodził silnik i przerywa, to pewnie dlatego że przesadziłeś z ilością oleju . Nie dymił silnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...