Skocz do zawartości

Remont Ogara


xeper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z wykonawym szlifem cylindra postanowiłem zająć się całą resztą mojego Ogara, tzn. wszystkim tym co powduje, że motorower wygląda dobrze, a raczej co powoduje że dobrze nie wygląda. Otóż poprzedni właściciel pomalował ramę i zbiornik na wojskową zieleń. Zrobił to niestety dość nieudolnie - bez rozbierania motoroweru!. Zacieków jest mnóstwo, a spod zielonej farby wsytaje miejscami kolor jaskrawo pomarańczowy - to chyba oryginalny kolor. Znajomy porawdził mi, żeby do usunięcia starej farby zastosować opalarkę. Twerdzi, iż farba odpada do gołej stali. Czy ktoś z Was wcześniej próbował czegoś takiego???? Czy nie powoduje to szybszej korozji lub np. rozhartowania niektórych części konstrukcji???

 

Pozdrawiam

xeper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najepiej wez diaxa nałuż taka tarcze z drucianą okragla szczotka i zedrzyj lakier. Ja to wyprobowalem i pomalowalem spreyami od nowa, bylo do golej blachy zdarde, przy okazji usuniesz tez rdze

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najepiej wez diaxa nałuż taka tarcze z drucianą okragla szczotka i zedrzyj lakier. Ja to wyprobowalem i pomalowalem spreyami od nowa' date=' bylo do golej blachy zdarde, przy okazji usuniesz tez rdze[/quote']

 

A grunt i podkład to gdzie zgubiłeś? Ja musiałem u siebie poprawiać bo bez gruntu zaczęło odpryskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najepiej wez diaxa nałuż taka tarcze z drucianą okragla szczotka i zedrzyj lakier. Ja to wyprobowalem i pomalowalem spreyami od nowa' date=' bylo do golej blachy zdarde' date=' przy okazji usuniesz tez rdze[/quote'']

 

A grunt i podkład to gdzie zgubiłeś? Ja musiałem u siebie poprawiać bo bez gruntu zaczęło odpryskiwać.

 

ja mam ze tak powiem bez podkladu. Ale w zime bede robil to od nowa teraz bylo "tymczasowo"

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...