Skocz do zawartości

problem z kopniakiem mz 250 ts


bk1920
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. kupiłem wczoraj ts 250 i... dziś padła. silniczek chodził cacy (kopyto ok,wolne obroty jak zegarek,palił a od kopa). Ale dziś nagle kopniak zaczął się ślizgać i na popych to samo tzn.ślizga. To tak jakby odpalać na sprzęgle(zawiesiło się czy co?? ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem? Ale kiedyś miałem etz251 i od czasu do czasu jak kopałem starter to się uślizgiwał. Tak jakby sprzęgło było wciśniete. Zdarzało sie to sporadycznie i chyba tylko przy pierwszym kopnieciu???

poszarp za linke, walnij w dekiel od strony sprzęgła, połóz na chwile na boku może pusci ???

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie. kupiłem wczoraj ts 250 i... dziś padła. silniczek chodził cacy (kopyto ok,wolne obroty jak zegarek,palił a od kopa). Ale dziś nagle kopniak zaczął się ślizgać i na popych to samo tzn.ślizga. To tak jakby odpalać na sprzęgle(zawiesiło się czy co?? ) pozdrawiam

 

 

Sprzegło spadło ze stozka prawdopodobnie stożek sprzęgła do wymiany albo wał do regeneracji. spróbuj zdjąć ten mały dekielek wyciągnij zabierak sprzęgła i podłoż jakieś tulejki i dokręć stożek jeśli znowu spadnie to próbuj podłożyć żyletkę pod stożek. poczytaj o tym wszystkim na stronie www.mz-klub.pl na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzegło spadło ze stozka prawdopodobnie stożek sprzęgła do wymiany albo wał do regeneracji. spróbuj zdjąć ten mały dekielek wyciągnij zabierak sprzęgła i podłoż jakieś tulejki i dokręć stożek jeśli znowu spadnie to próbuj podłożyć żyletkę pod stożek. poczytaj o tym wszystkim na stronie www.mz-klub.pl na forum

 

Heh jeżeli sprzęgło spadło ze stożka to przyczyną może być lekkie bicie na wale... :)

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodow spadniecia stozka moze byc wiele...za slabo dokrecona sroba, wyrobiony stozek sprzegla, wyrobiony czop walu. najpier sproboj dokrecic stozek a jezeli nie pomoze to czeka Cie rozbiorka pokrywy sprzegla

Edytowane przez max264
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stozek sie konczy jednym slowem, sprobuj dokrecic srubą ze slimakiem porządnie(ja dokręcałem przez klucz+rurka). Jak to sie nie sprawdzi czeka cie wymiana stozka sprzegla, lub gorzej calego walu jesli jest zjechany.

To raczej najwieksza wada silnikow MZ 250.

 

Pozdro

Edytowane przez Veteranos

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...