Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy, pewnie juz gdzies byl ten temat... szukam wlasnie ale to szukanie jakos slabo mi idzie:( Otóż, może ktos z was spotkał sie z tym problemem. Jak wygladaja objawy przy zużytych tarczach sprzeglowych? co sie dzieje ze sprzeglem? czy zanika? czy motor ciagnie na sprzegle, czy wydluza sie skok dzwigni sprzegła...? Pozdrawiam, (dzis wyprowadzilem maszyne z garazu, 50 km zrobiłem:) bajeczka :crossy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy, pewnie juz gdzies byl ten temat... szukam wlasnie ale to szukanie jakos slabo mi idzie:( Otóż, może ktos z was spotkał sie z tym problemem. Jak wygladaja objawy przy zużytych tarczach sprzeglowych? co sie dzieje ze sprzeglem? czy zanika? czy motor ciagnie na sprzegle, czy wydluza sie skok dzwigni sprzegła...? Pozdrawiam, (dzis wyprowadzilem maszyne z garazu, 50 km zrobiłem:) bajeczka :crossy: )

 

 

Zobacz http://www.motomaniac.info/9_40040_0.html może bedzi epomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie jest taka prosta do konca, Ba marudka ma wadliwe sprezynki ktore kazdy zaleca wymienic. hmm, pewnie jedyny objaw to ze sie sprzeglo slizga... zreszta i tak mój budżet nie pociagnie dodatkowej wymiany tarcz. wloze twarde sprezynki i zobaczymy co bedzie. Powinno byc dobrze bo tylko zauwazalnie na 16 zebatce mi ciagnela. Pozatym dam inny olej lepszy, wiec powinno byc lepiej. Tak z ciekawosci pytalem, moze ktoś mial taki problem i zauwazyl cos jeszcze przed wymiana. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

ja się zapytam ponownie o to co kolega kilka stron temu...

piszecie o "super" roczniku 1997...

co w nim takiego specjalnego ? :-)

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

ja się zapytam ponownie o to co kolega kilka stron temu...

piszecie o "super" roczniku 1997...

co w nim takiego specjalnego ? :-)

 

Bo mam ten rocznik i dlatego jest najlepszy :biggrin: . A tak na poważnie to w pierwszych rocznikach,między innymi w roczniku 1997 bardziej mi sie podoba poprowadzenie wydechu dołem z cylindra nr 1, no i nazwa marauder na baku nie była malowana, tylko były to piękne emblematy :buttrock:

Edytowane przez thor 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie malo podoba linnia desperado. owalny ksztaltny z napisem Marauder przyciaga spojrzenie pomalowanych pieknych oczu, a blask tlumików wzbudza zazdrosc w oczach ich kierowców :buttrock: Pozatym prowadzenie kolanka z lewej strony jest jakies inne nie naturalne. Kazdy swoje chwali:) Pozatym chyba jest jakaś różnica w budowie silnika, chodzi mi konkretnie o sprzeglo. Kiedy szukałem sprezyn w sklepach bylo to podzielone na morto z przed 97, i po 2000 .... jakby bylo wszystko takie same to by nie dzielili. ale to pewnie jest wyssane z palca info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że rocznik 97 jest "specjalny".

Całą zimę go doglądam w garażu i czekam na wiosenne słońce

 

 

podaję link do strony na której są podstawowe opisy modeli http://www.suzukicycles.org/All-Suzuki/all...uki_models.html

 

 

 

 

Pozdrowienia :crossy:

Edytowane przez Slawek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rocznik 97!!!Zgadzam się z kolegami że jest niepowtarzalnt,linia wydechów jak w żadnym innym.A gdy zmienimy na głośne to robi piekielne wrażenie :eek: Pzdrawiam,dziś piękne słońce.......... :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rocznik 97!!!Zgadzam się z kolegami że jest niepowtarzalnt,linia wydechów jak w żadnym innym.A gdy zmienimy na głośne to robi piekielne wrażenie :eek: Pzdrawiam,dziś piękne słońce.......... :crossy:

Witam mam od niedawna maruda i właśnie chciałbym zmienić wydech na głośniejsze jestem początkującym motocyklistą i newiem zabardzo jakie i gdzie tego szukać i czy to nie jest szkodliwe dla moto bo słyszałem że jak są puste wydechy to coś może niedobrego się dźiać z tłokami czy pierścieniami potrzebował bym dobrej fachowej porady Dzięki za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic niedobrego z silnikiem sie nie dzieje.Kolega jeździ na pustych wydechach już 6 czy 7 lat.Moto ma nalatane ponad 50tyś km i chodzi ok.A rury szukaj na Allegro,może trafisz jakieś używki w dobrym stanie.Nowe to jednak koszt duży.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

ja się zapytam ponownie o to co kolega kilka stron temu...

piszecie o "super" roczniku 1997...

co w nim takiego specjalnego ? :-)

to trochę tak jak wykład z mniemanologii stosowanej czyli o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkiej Nocy... jakoś tak się zlozyło ze wiekszośż z nas ma rocznik 97... i gleboko wierzymy , ze to najlepszy rocznik... jak dobrego wina..... no ja nie narzekam. Właśnie odebrałem moją marudę z servisu z POLand POSITION i dowiedziałem się, że pomimo zaawansowanego wieku i juz nie malego przebiegu moja Maruda jest, cytuje "w wyjątkowo idealnym stanie"... miło uslyszeć to tatusiowi o swoim maleństwie ;)

do zobaczenia na trasie :crossy:

a tak przy okazji.... trochę marketingu ...polecam...przyjechali odebrali....zrobili i oddali... rewelacja... poczułem sie jak europejczyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie skasowali jak na europejskie standarty przystało.A większość czynności serwisowych można wykonać sobie samemu.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie skasowali jak na europejskie standarty przystało.A większość czynności serwisowych można wykonać sobie samemu.

 

podpisuje sie pod tym obiena nogami i rękoma. zaryzykowałbym stwierdzenie że wszystko da sie zrobić:) a swoja drogą, jeśli to nie tajemnica jest to ile kosztuje taki servis? Ile dałeś za to i co robili dokładnie? Ja dziś mialem jechać robić, ale skutecznie odwiódł mnie od tego deszcz... jak nie snieg to deszcz, co bedzie jutro? plaga szarańczy i spadających żab? :icon_rolleyes: jak jutro bedzie brzydko, to biore takiego trocinowego pajacyka z dzieciecych lat i ide go jako marzanne na wiśle topić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi wysiadło sprzęgło to moto jechało w zakresie niskich i średnich obrotów każda próba przyśpieszenia kończyła się wejściem silnika na obroty i stratą prędkości, bo sie ślizgał.

a już widziałem wiosnę radosną, a tym czasem jeszcze trzeba wytrzymać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...