Skocz do zawartości

pierwszy sprzęt


Gość cinEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za 4000tys zł to napewno odpada TZR`ka, GPR, i inne moto typu Rieju, motohispania(chyba tak to się pisze). Aprilki AF1 też omijaj, bo sa bardzo drogie a przy tym stare. Pozostaje NSR`ka i RS`ka. W sumie RS to rocznik 1993 po tyle chodzi a NSR ok 1992~1993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie piszesz ,,pierwszy sprzęt" i mówisz o Gpr`ce czy Rs`ce :?: :!: hm... ja jak i wiekszość motomaniaków zaczynałem od motorynki... Ja Ci radzę te pieniadze zaoszczędzić, a na razie kupić sobie jakiegoś Ogarka żeby ,,nauczyć" się jeździć, bo siąść na Gpr-kę jako na swoja pierwszą maszynę to prawdę mówiąc samobójstwo :D jeśli decydujesz się na zakup małego ściga jako pierwszej swojej maszyny to odłóż sobie drugi 4.000 zł na remonty i lakier :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadzacie - dzisiaj np. mój kolega po raz pierwszy w życiu jeździł na jakim kolwiek spalinowym jednośladzie (a była to moja nsr`ka) i normalnie sobie z tym radził. Zresztą popatrzcie w ten sposób - niektórzy zaczynali odrazu od np. GS`ów itd.

Acha jeszcze jedno - znam z widzenia gościa, który jako pierwszy motocykl kupił sobie . . . Hayabuse. Jeździ nią już drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie piszesz ' date=',pierwszy sprzęt" i mówisz o Gpr`ce czy Rs`ce :?: :!: hm... ja jak i wiekszość motomaniaków zaczynałem od motorynki... Ja Ci radzę te pieniadze zaoszczędzić, a na razie kupić sobie jakiegoś Ogarka żeby ,,nauczyć" się jeździć, bo siąść na Gpr-kę jako na swoja pierwszą maszynę to prawdę mówiąc samobójstwo :D jeśli decydujesz się na zakup małego ściga jako pierwszej swojej maszyny to odłóż sobie drugi 4.000 zł na remonty i lakier :D[/quote']

 

Bez przesady, 50 mu wystarczy. Ale pisanie że kupno 50 jako pierwszego moto to samobójstwo :lol: . Rozumiem gdyby chciał kupić Hayabuse lub ZX12 na pierwsze moto lub nawet Bladego ale nie 50. Co kupi Ogara i za miesiąc będzie kupował coś mocniejszego, nie wydaje mi się aby był w tym sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie piszesz ' date='' date='pierwszy sprzęt" i mówisz o Gpr`ce czy Rs`ce :?: :!: hm... ja jak i wiekszość motomaniaków zaczynałem od motorynki... Ja Ci radzę te pieniadze zaoszczędzić, a na razie kupić sobie jakiegoś Ogarka żeby ,,nauczyć" się jeździć, bo siąść na Gpr-kę jako na swoja pierwszą maszynę to prawdę mówiąc samobójstwo :D jeśli decydujesz się na zakup małego ściga jako pierwszej swojej maszyny to odłóż sobie drugi 4.000 zł na remonty i lakier :D[/quote'']

 

Bez przesady, 50 mu wystarczy. Ale pisanie że kupno 50 jako pierwszego moto to samobójstwo :lol: . Rozumiem gdyby chciał kupić Hayabuse lub ZX12 na pierwsze moto lub nawet Bladego ale nie 50. Co kupi Ogara i za miesiąc będzie kupował coś mocniejszego, nie wydaje mi się aby był w tym sens.

 

ok, ale na początek mógłby kupić sobie jakiś skuterek czy motorynkę. żeby siąść na motorek poscinający 110 km/h na jako swój pierwszy sprzęt trzeba zaoszczęścić na lakier, szlify cylindów i nową skrzynię, o ile wyjdzie się z tego cało na zdrowiu... :lol: po za tym nawet na skuterku nauczyłby się jeździć :D przecież to nie chodzi o zmianę biegów tylko o zasadę zachowania się na drodze. musi wiedzieć, że nie zawsze kiedy przyciśnie przedni hamulec wyleci przez kierownicę... może się tak zdarzyć, że złapie uślizg przedniego koła i wtedy źle sie to skończy. tego nie da się poznać w teoretyce. trzeba próbować i uczyć się w praktyce żeby to zrozumieć :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas wymieniacie motorynki, ogary, jawki - owszem cena czesci i utrzymanie tych sprzetow jest najtansze ... ale

Aby dostac starszy motorek w stanie do jazdy "dla novicjusza" trzeba miec nie lada farta. przecież gdy taki mlodzian wsiadzie na jawke ktora nie daj boze mu sie rozsypie, szybko sie zniecheci i porzuci motomaniactwo ... a nawet jezeli nie klopoty natury technicznej to brak komfortu i mocy go zniecheci.

 

Chyba ze ktos lubi wpychac motorek pod gore czy z piachu i godzinami meczyc sie z srubokretem w reku ... ja wlasnie od tego zaczynalem --- :D Komar 2350 :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ludzie:) jezdziłem już ogarem i shl m-11 wiec wiem co i jak. piszac pierwszy sprzet mialem na mysli mój własny. a 50 z racji braku prawka i czasu na jego zrobienie myśle ze dowodzik wystarczy. prosiłbym o opinie na temat poszczególnych modeli

 

][cea ja nie jestem znowu taki młodzian. skoro nie miałem jeszcze motoru to nie znaczy że mam 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gpr-kę polecam jeśli chodzi o osiągi, ale odradzam jeśli chodzi o częsci... (sam kupiłem Derbi i nigdy nie miałem problemów z częściami, bo nówki tak bardzo się nie psują, po za tym mam wujka w Hiszpanii i części zawsze on mi przesyłał i szło dużo szybciej, do jednego tygodnia) :D

Rs-kę odradzam jeśli chodzi o części, a osiągi przeciętne...

Polecam Nsr-kę, jednak nie oczekuj od niej z duzych osiągów...

 

Wybór należy do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...