Skocz do zawartości

Ślizgające się sprzegło


damian-kmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

 

co moze byc przyczyna slizgajacego sie sprzegla?

zjechane tarcze to raz?

czy sprzeglo moze sie slizgac jesli jest zly olej, bo zalecany jest 10w40 a ja zalalem 15w40

jak moto jest zimne to sie slizga strasznie sprzeglo a jak jest juz cieple to tak nie slizga sie co to moze byc? zly olej czy tarcze juz do wymiany? a moze jeszcze cos innego

 

aha, nie wie ktos jaka grubosc powinny miec tarcze sprzeglowe w Husce Wr 125?

z gory dzieki za odp :notworthy:

pozdrowiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy sprzeglo moze sie slizgac jesli jest zly olej, bo zalecany jest 10w40 a ja zalalem 15w40

 

 

No i sam sobie odpowiedziałeś co jest nie tak ;] wylej tego minerala i nalej zalecanego pół syntetyka .....też taki numer odwaliłem w mojej DT ale po zmianie na własciwy olej wszystko chodzi super....

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie linka jest poluzowana na max-a takze na 100% to nie linka, jutro wymienie ten olej, ale mysle ze sa to jednak tarcze bo na zimnym sprzeglo sie slizga strasznie a na cieplym juz tak sie nie slizga :crossy: a jak wiadomo pod wplywem temp. metal zwieksza swoja objetosc,

 

jutro wymienie olej to bede wiedzial juz bankowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to rownie dobrze moze byc olej,a nie tarcze. Olej jak sie zagrzeje to sie robi mniej gesty i sprzeglo wtedy jakos chodzi. Jak dalem motor na warsztat to jakis geniusz zalal mi 75w140 i wtedy to dopiero zobaczylem co znaczy ,ze sprzeglo sie slizga. Zmienilem na 10w40 i jest git. Takze moze sie obejdzie bez wiekszych kosztow.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak był zalany przekładniowy(poprzedni właściciel) to nie mogłem z miejsca ruszyć.Ale nie ślizgało się tylko ciągnęło.Zalałem motula Transoil ale też nie było tak jak powinno.Rozebrałem sprzęgło i a tu wszystko posklejane tym gęstym olejem.Umyłem tarczki i przekładki rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym,wytarłem do sucha zalałem 10w40 do 4T i jest poprostu bajka,wrzucasz bieg i tylko jest delikatne kliknięcie a nie szarp i zdechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zalania 15W40 nie będzie miał koniecznosci rozbiórki silnika na szćzescie ...jakby zalał jakiegoś Hipola (co potrafią niektórzy magicy ;) ) to by czyscic musiał atak tylko zleje stray zaleje nowy i będzie GIT...sprawdzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zalania 15W40 nie będzie miał koniecznosci rozbiórki silnika na szćzescie ...jakby zalał jakiegoś Hipola (co potrafią niektórzy magicy :icon_mrgreen: ) to by czyscic musiał atak tylko zleje stray zaleje nowy i będzie GIT...sprawdzone :(

 

Ja zalałem hipolu do mińska i nie było źle :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...