Skocz do zawartości

jak pobierana jest predkosc


fabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byc moze palne tym pytaniem ale przyznam sie ze nie wiem. Skad ustalana jest predkosc z jaka leci motocykl. Otoz zakupilem ostatnio Srada 750 poprzeddni wlascicile mowil ze podczas zmiany napedu zmienil zebatke minus 1 zab z przodu plus 2 z tylu. Wycisnalem z niego 270 i byc moze 280 bym zdolal poleciec. Niestety inny wlasciciel srada z 97 roku stwierdzil ze chyba bujam albo mi licznik przeklamuje. Nie klocilem sie z nim bo tak naprawde nie mam na ten temat zadnej wiedzy. Jak to jest?? Niby zmienione zebatki powinny zmniejszyc vmax. Choc na przykladzie GS500 kolegi efekt byl odwrotny. tzn na 6 biegu geesik nie mial juz sil zamknac obrotomierza natomiast po zmianie wlasnie zebatki troszke mu tej mocy przybylo i v max z 180 zrobil sie 190 :icon_mrgreen:. Moze mi to ktos wyjasnic :banghead: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byc moze palne tym pytaniem ale przyznam sie ze nie wiem. Skad ustalana jest predkosc z jaka leci motocykl. Otoz zakupilem ostatnio Srada 750 poprzeddni wlascicile mowil ze podczas zmiany napedu zmienil zebatke minus 1 zab z przodu plus 2 z tylu. Wycisnalem z niego 270 i byc moze 280 bym zdolal poleciec. Niestety inny wlasciciel srada z 97 roku stwierdzil ze chyba bujam albo mi licznik przeklamuje. Nie klocilem sie z nim bo tak naprawde nie mam na ten temat zadnej wiedzy. Jak to jest?? Niby zmienione zebatki powinny zmniejszyc vmax. Choc na przykladzie GS500 kolegi efekt byl odwrotny. tzn na 6 biegu geesik nie mial juz sil zamknac obrotomierza natomiast po zmianie wlasnie zebatki troszke mu tej mocy przybylo i v max z 180 zrobil sie 190 :icon_eek:. Moze mi to ktos wyjasnic :) ??

 

Witam

 

O ile dobrze pamiętam to czujnik prędkości znajduje sie na obudowie zębatki zdawczej (taka kostka z kabelkiem) więc jak najbardziej będziesz miał przekłamanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj programu geardata on przelicza właśnie prędkości itp po zmianie przełozeń albo policz sam (oczywiście zakładając że żeczywiście masz takie zębatki o jakich zapewniał sprzedający ) a pozatym co dziwnego w tym że srad poleci 270 ??????? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...