Skocz do zawartości

Kilka pytań na temat jawki


rozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ad.2

Światło stopu nienadaje sie do jawki' date=' ja miałem, ale zrezygnowałem za duży spadek napiecia a co za tym idzie slabo świeci .Więc odradzam zakładanie swiatła stopu.

[/quote']

Tak jak pisał m16 - wystarczy zrobić troszeczke bardziej zaawansowany STOP na superjasnych LED`ach - pobór prądu w porównaniu do tradycyjnej żarównki jest znacznie mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mozna ale ja z zalozenia jestem istota bardzo leniwa :-) a pozatym bateriw sa praktyczniejsze bo lampka jest do nich standardowo przystosowana :-)

Wczoraj wieczorem jechalem na jawce kolegi ktora nie ma stopu - jak na skrzyzowaniu zwalnialem to mialem niezla shize ze facet za mna mnie "stuknie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Jawek - m16 zobacz jaki masz typ - 23 czy 23A.

23A ma magneto 20 W , a 23 ma 30 W. A o Mustangu Sport nie slyszalem :D

Jawa 50 Sport byla, owszem, byla to wersja skuter bez owiewek na nogi :D

Jak macie zdjecia i opisy Mustangow Sport to prosze. Moje dane pochodza z ksiazki od Jawki z 79 roku i ksiazki JEZDZE MOTOROWEREM z 82 roku,

CO NAJCIEKAWSZE - JEST TAM NAPISANE ZE JAWKI 50 BYLY BLOKOWANE PRZED WYSLANIEM NA POLSKI RYNEK!. OGRANICZANO PREDKOSC DO 40 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m16 zobacz jaki masz typ - 23 czy 23A.

Ehh... zeby to jeszcze dalo sie okreslic

 

A o Mustangu Sport nie slyszalem :D

Oj bylo takie cos (nie wiem na 100 % czy tak sie to nazywa) tyle tylko ze oficjalnie do Polski nigdy nie dotarlo - Z wygladu bylo identyczne jak 23' date='23a ale mialo troche inne parametry - a poniewaz sie niesprawdzily bardzo szybko zeszly z tasmy - tez juz szukalem o nich infa na necie ale na nic nie trafilem :/ cos tam mam o nich w serwisowce ale jest tego niewiele.

Wogule firma jawa miala pare ciekawych wynalaskow ktore nigdy do nas nie trafily

 

i ksiazki JEZDZE MOTOROWEREM z 82 roku' date='[/quote']

Tez to mam :-)

 

JEST TAM NAPISANE ZE JAWKI 50 BYLY BLOKOWANE PRZED WYSLANIEM NA POLSKI RYNEK!. OGRANICZANO PREDKOSC DO 40 km/h.

Wiem :-) Jedna blokada byla w tlumiku a druga przy kolanku od gaznika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. juz niepamietam kto ale zaraz na poczatku jak przyszedlem na forum to ktos mnie "zje*al" za twierdzenie ze jawki mialy blokowany gaznik - nie wiem kto to byl ale teraz chyba widzi ze mialem racje :-)

 

A co do blokad to jest tak:

Gaznik: Kolanko laczace gaznik z cylindrem ma tylko malutka dziurke (od strony gaznika) ktora nie przepuszcza odpowiedniej ilosci mieszanki - rada: rozwiercic otwor do rozmiaru gaznika lub wymienic kolanko na nowe

 

Tlumik: Kolanko jest za bardzo "wpuszczone" w tlumik. rada: skrucic kolanko lub wymienic na nowe

 

Zaplon: Fabrycznie jest zle ustawiony - ju znie pamietam dokladnie o ile. rada: wyregulowac zaplon :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlumik: Kolanko jest za bardzo "wpuszczone" w tlumik. rada: skrucic kolanko lub wymienic na nowe

 

Skrócić tak żeby wchodziło w tłumik 55 - 60 mm.

 

Zaplon: Fabrycznie jest zle ustawiony - ju znie pamietam dokladnie o ile. rada: wyregulowac zaplon :-)

 

Powinno być 1,8 - 2.0 mm przed GMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku jakie macie slabe zarowki z przodu :?

Wiem, ze Jawka fabrycznie ma slabe swiatlo, jak kiedys smigalem na Mustangu to tylko sie bzdzilo z przodu.

 

Moze warto by przewinac cewke swietlna na 12V i jakos lepiej coby z 60 W z niej wycisnac?

W tej chwili w GS'ie mam 55W H4 i tez jakas najmocniejsza nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto by przewinac cewke swietlna na 12V i jakos lepiej coby z 60 W z niej wycisnac?

Moim zdaniem nie warto :D

Swiatla mam tylko dla tego ze wymagaja tego przepisy :D

Jezel;i jezdrze w nocy to zakladam...nie smiac sie:P...dwie lampy rowerowe :D:D

Fajnie to wyglada i jesli o mnie chodzi to daje wystarczajaco duzo swiatla (dwie lampky row przy kierownicy + dlugie fabryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...