Skocz do zawartości

Co wybrac - z serii dla wielkich ludzi?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem. Po pierwsze mam 190 cm wzrostu (niecale), a na poczatek chcialbym sobie kupic jakies enduro (podobaja mi sie), ale do pojemnosci raczej nie wiekszej niz 250ccm - 500ccm to juz za duzo chyba. Kwota jaka moge przeznaczyc na to moto, to okolo 3 tys zl, czyli spokojnie starczy na jakas Yamahe, Suzuki czy Honde. Nie wymagam stanu perfect, bo znam sie troszke na mechanice, poza tym moj przyjaciel jest w tym spece... Biore pod uwage takze Gilere... Zastanawiam sie tez czy nie skoczyc na gleboka wode i kupic XL 600 lub podobnego z wiekszym silnikiem :banghead:

 

Ale mam pewien problem, bo musze na tym moto "jakos" wygladac - np na DR80 wygladam jak na dziecinnym moto. Jezeli chodzi o serwis i o czesci to jakos sobie dam rade, ale teraz sie pytam tylko o wyglad moj na moto - na jakim z tych ktore wymienilem bede wygladal proporcjonalnie... Dlatego tez mysle o 600...

 

Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 197cm wzrostu, nie ważę mało, a kupiłem sobię YZ 125. Na początku myślałem że jestem za wielki, ale daję radę, mocy też póki co wystarcza. Tylko podwyższenie na kierownicę muszę sobie kupić, bo na stojąco jak jadę to mam garba ;] Na takim motocyklu można się nauczyć jeździć. Bo po co sobie kupic na początek np. SX 520 i potrafić tylko na gumie jeździć.

 

Miałeś już wcześniej jakiś motocykl? Jeśli nie, to odradzam duże pojemności.

Edytowane przez djsolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to samo pytanie co pada codziennie w 5 takich tematach: do czego bedize CI miało słuzyć moto??

-Do jazdy po ulicy

-Do jazdy 50% ulica a 50% teren

 

Jak teren to jaki:

-Szutrowe drogi polne i jakieś delikatne ścieżki

-Podjazdy, zjazdy,błoto, korzenie i kamienie czyli hard enduro

-jazda po torze motocrossowym i skakanie itp.

 

Generalnie nie chce mi się wierzyć ze za 3000zł mozna kupić coś z silnikiem 4T na chodzie bo chyba o taki Ci chodzi skoro piszesz o jakiś 600 :buttrock: za te pieniądze mozna kupić jakieś ładne DT 125 lub jakąś starą wyczynową crossówkę (skoro mowisz ze znasz ilubisz mechanike).

Motocykle o pojemnosciach w 90% przypadków kompletnie nie nadają sie w teren (poza np XR lub LC4)

natomiast na ulicy spisują sie bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem 600ccm to będzie za dużo na początkującego 13-latka. Zgadzam się w 100% z GAWRONEM dobrego 4-sówa nie kupi się za 3000zł, a jak kupisz to może on się zamienić w skarbonke bez dna. Lepiej kupić jakieś dt 125 mtx 125 ja mam 180cm wzrostu i jerzdże na kmx-e który jest niższy od Dt. Mam kolege który ma 200cm i jeździ Dt 80 i mu wzrost nie przeszkadza. Na motorze się jeździ dla przyjemności, a nie dla wyglądu. POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Motocykle o pojemnosciach w 90% przypadków kompletnie nie nadają sie w teren (poza np XR lub LC4)

natomiast na ulicy spisują sie bdb.

 

bzdura piszesz gawron stare 600 swietnie radza sobie w terenie , ale nie wymagaj od nich latania po torze motocrosowym albo stromym podjazdow oraz wagi 120 kilo, przy dobrym oponach , samozaparciu i troszke pomyslunku nie ma bata ze utknie.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema zgadam sie z Nitomenem sam mam xt 600 i jak masz dobre opony do daleko takim ciezkim klockiem zajedziesz jak jest krzepa i silna wola to mozna wszędzie wjechac, jesli masz 13 lat to nie polecam kup sobie 2t kmx lub dt wystarczy na poczatek do cięzkiej 600ty sam wzrost nie wystarczy.Pozdro

Edytowane przez mackon4089
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem 600ccm to będzie za dużo na początkującego 13-latka. Zgadzam się w 100% z GAWRONEM dobrego 4-sówa nie kupi się za 3000zł, a jak kupisz to może on się zamienić w skarbonke bez dna. Lepiej kupić jakieś dt 125 mtx 125 ja mam 180cm wzrostu i jerzdże na kmx-e który jest niższy od Dt. Mam kolege który ma 200cm i jeździ Dt 80 i mu wzrost nie przeszkadza. Na motorze się jeździ dla przyjemności, a nie dla wyglądu. POZDRO

 

 

Ja tez mam ponad 190 i mam dt 80 i to na standardowym zawiasie bez podwyzszen i mi nie przeszkadza nic, a nic. Za takie pieniadze proponuje poszukac ladnej DT 125 - trwale moto i czesci cala masa :) :bigrazz:

a oto zdjecie: http://www.bikepics.com/pictures/853091/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura piszesz gawron stare 600 swietnie radza sobie w terenie , ale nie wymagaj od nich latania po torze motocrosowym albo stromym podjazdow oraz wagi 120 kilo, przy dobrym oponach , samozaparciu i troszke pomyslunku nie ma bata ze utknie.

Dokładnie,ja na swojej TTR byłem ostatnio w Bieszczadach i wraz z innymi śmigaliśmy po tamtejszych górkach.Moje moto 145 kg wagi plus zdarte kostki z tyłu a i tak dawało rade po ostrych podjazdach,błotach,patykach itp.Dodam że pozostali jechali na hard enduro KTM exc,yamaha wr oraz kx 125.Ze dwa razy utknąłem i potrzebowałem pomocy,jednak przy nowych kostkach myśle iż wydarłbym suke z błota.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,ja na swojej TTR byłem ostatnio w Bieszczadach i wraz z innymi śmigaliśmy po tamtejszych górkach.Moje moto 145 kg wagi plus zdarte kostki z tyłu a i tak dawało rade po ostrych podjazdach,błotach,patykach itp.Dodam że pozostali jechali na hard enduro KTM exc,yamaha wr oraz kx 125.Ze dwa razy utknąłem i potrzebowałem pomocy,jednak przy nowych kostkach myśle iż wydarłbym suke z błota.

ttr zalicza sie do tych motocykli ktore wymieniłem jako wyjątki :)

nitromen znam osobiscie kilka osob co twierdziło ze na takich motocyklach swietnie dają sobie rade w terenie. Jednak po przesiadce na coś lzejszego stwierdzili ze nie ma porównania. Np kolega z forum chyba MarioCKR ktorego znam tez osobiscie przesiadł sie na DR 350 i stwierdził ze to to naprawde jedzie mimo duzo mneiojsze mocy.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe koledzy dzieki za info :) jakby co mam 21 lat - w profilu z dawnych czasow zostaly jakies glupoty ;)

 

Myslalem o XL600 bo mozna kupic za mnienj wiecej te pieniadze, troszke do remontu, ale jak pisalem wczesniej dla mnie to raczej zaden problem... a mowicie ze styknie mi DR 125? Jaka to w ogole rozwija predkosc na miescie z osoba 90 kg wagi?

 

Moto ma mi sluzuc do weekendowych amatorskich wypadow w teren i mniej wiecej na codzien do jazdy po ulicach miasta - ale tak delikatnie, bez wyscigow - raczej jako omijacz korkow ;)

 

Mialem kiedys moto, potrafie jezdzic w miare, takze nie jest to dla mnie obca rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ponad 190 i mam dt 80 i to na standardowym zawiasie bez podwyzszen i mi nie przeszkadza nic, a nic. Za takie pieniadze proponuje poszukac ladnej DT 125 - trwale moto i czesci cala masa ;) :crossy:

a oto zdjecie: http://www.bikepics.com/pictures/853091/

 

to Twoje zdjecie na tej 80? :) ;) przeciez proporcjonalnie wygladasz...

 

nikt o dr 125 nie pisał :) mowa była o DT 125 bo to ma 24KM i za te pieniadze mozna kupić. Najlepsze by było DR 350 ale za tą kwote to nie ma szans

 

jasne, pomylka... widze ze mozna wyrwac juz cos za okolo 2500 zl, wiec ok... a ile da sie takim czyms osiagnac na plaskiej drodze biorac pod uwage to ze waze 90 kilo? mniej wiecej... bo moto musi byc tez na miast

 

 

i jeszcze pytanie: czy dt 80 i 125 to taka sama konstrukcja/wielkosc i inne silniki czy to dwa zupelnie rozne moto?

Edytowane przez WhiteFunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupic 600 wymienic tlok , lancuszek/lancuszki , zrobic zaworki i bedzie latac :) no ale te 3 tys na koze + ok 1 tys na remont czy liczysz ze koze za 2 tys + tysiac na remont ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Twoje zdjecie na tej 80? :wink: ;) przeciez proporcjonalnie wygladasz...

jasne, pomylka... widze ze mozna wyrwac juz cos za okolo 2500 zl, wiec ok... a ile da sie takim czyms osiagnac na plaskiej drodze biorac pod uwage to ze waze 90 kilo? mniej wiecej... bo moto musi byc tez na miast

i jeszcze pytanie: czy dt 80 i 125 to taka sama konstrukcja/wielkosc i inne silniki czy to dwa zupelnie rozne moto?

 

 

wiem, dlatego nie zastanawiam sie nawet nad podwyzszaniem, bo to nie ma sensu.

 

Dt 80 i Dt125 na ogol sa bardzo zblizone do siebie wygladem rama chba jest nawet ta sama, zawiecha i hamulec przod. Ale 125 to juz inna technika co do silnika stad lepsze osiagi. Ja swoja dt80 ostatnio 100km/h bez wiekszych problemow we 2 lekkie osoby uzyskalem, mysle, ze 125 bedzie dla ciebie akorat bo wazy chyba tylko 9 kg wiecej (119kg), a w mocy duza roznica, bo ok 25km (zamiast 12km w 80ccm) a z czescia przynajmniej uzywanymi nie ma zadnego klopotu - jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...