Skocz do zawartości

woda w kolanie wsiąkła sie?czy tylko wydaje mi sie


kusiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam jakies dwa i pół tygodnia temu jak robiłem moto wpadłem jedna noga do kanłu i zatrzymałem sie noga pomiedzy deaskami a raczej na kolanie..strasznie bolalo robilem okłady po 5 dniach zrobiła mi sie taka gula w prawej nodze teraz wytlumacze dokładnie w którym miejscu jak siedzisz i patrzysz na prawą noge to po lewej stronie(po nizej rzepki) i była taka miekka jakby była tam woda a mianowice uszkodziłasie troebka stawowa i wypłyną ten płyn mysle trzeba isc o lekarza po 3 dniach namyslilem sie i poszedłem ale niesty kolejka była taka ze sie nie doczekałem a ze był to piatek to musiałem czekac do poniedizałku idac do domu zaszedłem do sklepu znajmoej i ona mi mowila zebym nie spuszczał tej wody bo puzniej bede miał wieksze problemy bo nie bedzie teko płynu w stawie i bedzie sie wszytsko zcierac i na opercaje bede jedził(mowila na przykładzie znajomego) i ona mowila ze dla córki przykładała na kolana kapuste ztłuczona wypuszczającą te soki mysle głupota co ma kapusta do wody w kolanie no ale co mam do stracenia? nic no to sprubuje do poniedziałku i sprubowałem 3 razy dzienie zmneiąłem kapuste na swierza i na noc tez dawałem i po 3 dniach izbaczyłem ze norawde zmniejsza sie ta gula i na 5 dzien całkowice zeszła woda została tylko troche mniejsza gula i taka twarda jakby zbite ale nie fioletowe troszeczke widac taki inny kolor skkóry cieniejszy i tez to mnie nie boli dopiero jak przycisne albo walne i mni to nie zschiodzi gdzies czytałem ze to ssa spuchniete jakies wenatrz wiezadła czy ta torebka na skutek ztłucznie w tym miejscu gdzie wylał sie ten płyn regeneruje sie i dlatego jest taki jakby guz i ze w ciagu 2do 3 tygodni zregeneruj sie... i od dwóch dni przykładam altacetem i jak budze sie rano to mniejsze jest troszke dzis bede dopiero drugi dzien wiec moze zacznie działac to dopiero. juz sam nie wiem w czym jest prawda moze ktos z was miał taki przypadek i cos mi poradzi. zgóry dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez kusiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kusiek Tylko się nie obraź(nie chcę Cię urazić) bo właśnie siedzę i piszę swoją pracę licencjacką... W tym roku się bronię i jestem pod wrażeniem Twoich zdań złożonych :icon_biggrin: Tak samo ciężko przebrnąć przez to co napisałeś jak przez moją pracę :icon_mrgreen:

 

PS. Pozdro i szybkiego powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kuśku!

udaj się w te pędy do ORTOPEDY, niech "wymaca" ci kolano. Może zaleci dodatkowe badania... Altacet jest dobry na stłuczenie, a z tego co piszesz, w stylu zaiście freestylowym, toś ty nieźle pier**lnął!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja moze na temat odpisze...

tydzien temu po raz 4 skrecilem kolno. tym razem nie dalem sie wsadzic w gips i zrobic sobie punkcji. jade na lekach przeciw zapalnych i masciach (jak turamon czy jakos tak) na razie bez wiekszych zmian, boli i troche opuchniete.

z doswiadczenia powiem, wal aspiryny ile wlezie (tylko tej bayerowskiej) albo aponaproxen, zeby ci sie nie "zapalilo" kolano w stabilizator, najlepiej taki z szynami, i oszczedzaj "lape" ile mozes. kolo miesiaca powinienes nawet nie probowac jej zginac, pozinej delikatnie rozruszaj. pare cwiczen moge ci podeslec jak je wzmocnic i "zasad" uzytkowania kolana po przejsciach. Pamietaj ze kolano juz nigdy nie bedzie takie jak kiedys :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja moze na temat odpisze...

tydzien temu po raz 4 skrecilem kolno. tym razem nie dalem sie wsadzic w gips i zrobic sobie punkcji. jade na lekach przeciw zapalnych i masciach (jak turamon czy jakos tak) na razie bez wiekszych zmian, boli i troche opuchniete.

z doswiadczenia powiem, wal aspiryny ile wlezie (tylko tej bayerowskiej) albo aponaproxen, zeby ci sie nie "zapalilo" kolano w stabilizator, najlepiej taki z szynami, i oszczedzaj "lape" ile mozes. kolo miesiaca powinienes nawet nie probowac jej zginac, pozinej delikatnie rozruszaj. pare cwiczen moge ci podeslec jak je wzmocnic i "zasad" uzytkowania kolana po przejsciach. Pamietaj ze kolano juz nigdy nie bedzie takie jak kiedys :/

Daloby rade dostac pare porad? Kolano sobie rozwalilem juz z 7 razy, ostatni raz 2 tygodnie temu (10 min przed egzaminem z jazdy na moto ;) ), wysysali mi krew z kolana ale opuchlizna zeszla tylko z prawej strony, z lewej nadal calkiem spore, chodzic moge w miare normalnie ale nadal boli. Mam tez takie dziwne uczucie, ze jak dotykam palcem kolana po lewej stronie, zaczyna mi drgac miesiec po prawej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dyslektykiem...a jak ci trudno czytac i nie masz zamiaru mi nic doradzic to nic nie pisz. Wiec dzis jest 3 dzien jak tym altacetem czy jakos tak przykładam i jest mniejsze. A tak jak wyzej pisałem to kolano wogole mnie nie boli czasem jak kucne. Jak bede smarował naproxenem to moge tez na tą masc altacetem przykładac? dzieki i pozdroawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum omotocyklistów, nie ortopedów :icon_razz: więc raczej nie licz na dobre rady, możesz najwyżej dostać "dobre rady" ale za nie nikt nie weźmie odpowiedzialności.

W skrócie ... idź do ortopedy, KONIECZNIE, i to jest TA, naprawdę dobra rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to za dwa dni jak nie zejdzie to pujde do ortopedy. z góry dzieki za rady i zbycho za te "dobre rady" :lalag: zart wszytskie sa dobre:) a REMY musi sie podpisac pod starszym kolegą... jak to bylo kiedys w jakism filmie "lizący dupe jajogłowiec" czy jakos tak :biggrin: dzieki jeszcze raz I TEMAT UWAZAM ZA ZAMKNIETY :bigrazz: POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...