Skocz do zawartości

REANIMACJA GWINTU!


Artur_125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio kupiłem klej specjalny do silników co można gwintować i obrabiac..:/ w moim przypadku to było wielkie G. próbowałem kilka razy i klej puszczał nawet nie robił sie taki super twardy. nie zrozumiałem konkretnie pytania ale jeśli jest to szpilka to w jakims warsztacie Ci taką dorobia i będzie luz. ojciec jest tokarzem to wiem że takie rzeczy to bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiłem klej specjalny do silników co można gwintować i obrabiac..:/ w moim przypadku to było wielkie G. próbowałem kilka razy i klej puszczał nawet nie robił sie taki super twardy.

Też wczoraj zrobiłem na to dwu składnikowe gówno! I wytrzymało podobnie jak żywica, czyli 2 minuty. Jutro zaworze do tokarza i wstawi tulejkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szpilki to jest śliska sprawa, trzeba bardzo uważać, zeby nie przegiąć - szpilki stalowe, a korpusy aluminiowe czy z jakiegoś stopu, troche za dużo i zonk. Nie wiem jak są szpilki w CRM, ale domyślam się, ze tak jak każde :biggrin: Ja zrobiłem tak - normalnie szpilki są M6, jedna się poluzowała (ktoś to na hemetiku zmontował :P ) no i rozwierciłem otwór w korpusie na M8 i nagwintowałem. Potem wziąłem starą szpilkę, tata mi ją stoczył do średnicy 4-5 mm (nie pamiętam). Następnie wziąłem śrubę M8, odciałem lepek i wywierciłem dziurę tak, aby ta stara szpilka tam weszła w miarę na ciasno i przeszła na wylot. Potem mi to tata zlutował z obu stron chyba lutem mosieżnym (tak tez można, ale to już nie lutownicą :P )

Rozwierciłem też trochę otworu w cylindrze (bo nie chciała wchodzić) poskręcałem i git, wszystko śmiga. Oczywiście siły jakie działają na szpilki w CRM zapewne są nieporównywalnie większe, ale myślę, ze też by to tak szło zrobić :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...