Skocz do zawartości

GS 500, cieknacy olej przy dzwigni zmiany biegow


Dexio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Kilka dni temu odpalając rano GSa zauważyłem pod nim kilka kropel oleju. Okazało się, że cieknie coś przy wałku od dźwigni zmiany biegów. Zdjąłem dekiel, przy okazji wyczyściłem go z syfu który zebrał sie od łańcucha (było tego dziwnie dużo jak na 5 tyś km, bo tyle moto ma przebiegu). Okazało się ze simmering przy wałku był wysunięty na zewnątrz o jakiś centymetr. Wbiłem go na miejsce i generalnie przestało na jakiś czas cieknąć. Dzisiaj z rana znowu było kilka kropel oleju, rozebrałem dekiel, odpaliłem motocykl i poczekałem kilkanaście minut ale nic kurna nie pociekło :/

 

Skąd jeszcze może cieknąc i jak to sprawdzić ? Może o-ring poszedł ? Dużo mnie będzie kosztowała czasu i kasy zabawa z wymianą tego dziadostwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie.....starego simmeringu sie nie zakłąda z powrotem :crossy: tez to przerabiałem przy tym wałku. 3zł simmering + jakas godzina roboty.

Uwazaj jak bedziesz wyciagał stary simmering, zeby nie uszkodzic powierzchni wałka z biegów tam gdzie jest miejsce styku siimera z wąłkieem....bo wtedy bedzie na serio wałek :bigrazz:

Edytowane przez Arni GS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podkleję się troszkę pod temat. Jakie są najlepsze sposoby, aby wyciągnąć ten simmering? Chyba największą przeszkodą jest to, że jest on bardzo mały (przynajmniej w moim ZZR). Też niedawno zauważyłem, że miejsce wokól niego jest dość mocno zasyfione i troszkę mokre. Ale na szczęście nie cieknie aż tak, aby to uniemożliwiało jazdę.

Także czekamy z kolegą na odp w jaki spsób wyjąć dziada, żeby nie uszkodzic wałka :)

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc byłem dokonać wizji lokalnej w garażu i dziad (rzeczony simmering) mocno siedzi. Na podłogę na razie nic nie nakapało natomiast przy wykręcaniu śrub od dekla jedna była morka z oleju a okolica wałka (który niedawno był do czysta wycierany) była usyfiona olejem. Generalnie jestem więc w punkcie wyjścia, tzn byłbym gdyby nie to, że teraz zdecydowanie gorzej będzie z wyciągnięciem simera :/

 

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyciagnac simmering to wziąłem wkretarke, wiertło 3 i ostroznie przewierciłem jego przednia scianke w 2 miejscach i wyszarpałem zagetym drutem. Ostroznie, bo jak Ci objedzie wiertło i trafi w wałek....to jak juz mowiłem bedzie wałek.

Simer da sie tez przebic, albo zwyczajnie wsadzic pomiedzy niego a ten wałek sztywny zagiety drut i sprobowac wyszarpac, ale obstawiam ze bedzie siedział tak mocno jak u mnie wiec chyba bez wiercenia sie nie obejdzie , ale mozesz sprobowac jako najłatwiejszza metode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wczoraj i dzisiaj już nic nie ciekło ale postanowiłem wymienić ten simmering do końca. Zasadniczo obawiałem się trochę wiercić cokolwiek więc spróbowałem metodę na druta niestety bez większych sukcesów. Ostatecznie udało mi się go wygrzebać po prostu śrubokrętem chociaż trochę to trwało :flesje: Generalnie potem pojawił się drobny problem jak założyć nowy simmer żeby było dobrze. Generalnie więc posmarowałem go olejem i delikatnie wcisnąłem na miejsce, przy końcówce dobijając lekko młotkiem. W sumie powinno być dobrze, ale jak poczytałem sobie internet to wycieki oleju z tego miejsca przy wałku zmiany biegów są dosyć częste w GSach, taki urok :)

 

Arni, dzięki serdeczne za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...