Skocz do zawartości

BMW kupi Husqvarnę?


Rekomendowane odpowiedzi

Zerknąłem dziś na wieści o połączeniu Hqv z BMW, piszą o tym we Francji, i we Włoszech.

Szczególnie interesujacy jest cytat:

"BMW e' interessata a far concorrenza a KTM (che avvicina ormai la produzione di 100.000 moto l'anno !!!)

Jeśli niemcy podejdą z szacunkiem do tradycji i doświadczeń Hqv, dadzą swoje zaplecze marketingowo/technologiczno/finansowe, i jeśli (moim zdaniem) nie będą pakowali swoich szwabskich paluchów do stylistyki Hqv-to moze być całkiem, całkiem intersująco. Kapitał, i potencjał technologiczny koncernu BMW spowoduje że KTM, a może i nie tylko KTM będzie musiał cholernie mocno się starać by konkurować.

Oto skrócona wersja maila od Wojtka Ancerowicza z Hqv Polska, poprosiłem by ustosunkowal sie do tych doniesień o fuzji z BMW:

"...Cały czas w fabryce sa jakies meetingi dot przejęcia marki HUSQVARNA przez BMW. Z tego co nam wiadomo to panuje tam pełny optymizm i zadowolenie z tego co moze sie wydarzyć.

Mój znajomy Ben van Erp (człowiek Husqvarny numer 1 w Holandii ) mówił że rozmawiał ostatnio z Joelem Smetsem który pracuje dla BMW i z tego co on mu przekazał to jeszcze nic nie jest podpisane....

.....Dla mnie najwazniejesze jest w tym wszystkim aby fabryka w końcu zmianiła zwoja logistyke części zamiennych i reagowali szybciej , taki system jak w Hondzie czy Yamasze , na targach w Milano padały juz takie deklaracje o wybudowaniu nowych zewnętrznych magazynów i przejęcia gestii transportowej przy wysyłkach na siebie. To tylko tyle co moge powiedziec...

...Pod koniec lipca bedzie prezentacja modeli 2008 i może wtedy dowiemy sie czegoś wiecej. Będzie tez Bartek Obłucki w tygodniu w Polsce i tez porozmawiam z nim na ten temat. Bartek Obłucki połamał żebra , ale powinien dojśc do siebie do chwili spotkania 16-17 czerwiec (szkolenie dla amatorów ). Zadeklarował mi tez że będzie miał ze soba nowego 4 suwa , jeszcze prototyp TE 250 2008. Pozdro."

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...