Skocz do zawartości

virago 535 - brak iskry na jednej świecy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem. Sezon w pełni a ja nie mogę uruchomić mojej maszyny.

Krótki opis: Wymieniłem sprzęgiełko kierunkowe, poskręcałem i nie chciał zapalić. Kilka razy próbował zaskoczyć, ale nic z tego.

Wykręciłem świece i okazało się, że na jednej nie ma iskry. Zamieniłem świece miejscami i znów na tym samym przewodzie nie było iskry.

Zamieniłem fajki miejscami i znów na tym samym nie było iskry.

Zrobiłem również różne kombinacje z zamianą miejscami cewek i sytuacja wyglądała tak samo - zawsze z jednej strony nie było iskry (oczywiście analogicznie do zamienianych przewodów - wszystkie kombinacje i zawsze w jednym położeniu klapa). Wyeliminowałem po drodze możliwość popsutych cewek (chyba).

Czy jest to wina modułu? (jedno wyjście daje iskrę a drugie nie).

Czy może (ostatnio coś takiego słyszałem) do modułu nie dochodzi impuls??

 

Mam prośbę - czy mógłby ktoś z okolic słupska (posiadający virówkę 535 oczywiście) skontaktować się ze mną?? Mógłbym sprawdzić mój moduł (zaledwie 10 minut roboty a ile radości z przelanego piwa)

 

Dzięki z góry:)

 

Dodam, że akumulator przed rozruchem ładowałem "do pełna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam impulsator, wczoraj także wymieniałem w moim GSX`ie bo jak się rozgrzała to nie było iskry na żadnej świecy, a po wymianie jak ręką odjął. Sprawdź czy się impulsator nie przestawił. Odległości impulsatora od kowadełka na wale masz w serwisówce ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsator chyba nie - na jednej świecy zawsze jest iskra (i świece też są na pewno dobre). Ale wpadłem na dobry pomysł - podepnę mój moduł do innej Virago i sie okaże czy dobry. Jeśli będzie wporządku to sprawdzę impulsator...

ufff...mam nadzieję, że szybko się uporam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...