Skocz do zawartości

Pusty tłumik w 2t


gandziorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ja mam tłumik pusty z wylotem 1,5cm tzw. przejściówkę.

Bardzo ładny basowy głosik ale na wysokich hałas jak ch**.

 

Hmnn po wyregulowaniu skuter ładnie idzie. Nie dławi się za bardzo i co mnie najbardziej cieszy skończyło się bzykanie.

 

Ale niektórzy mówią że nie należy montować pustych do 2t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4T nigdy sie nie stosuje pustego(zupelnie pustego) wydechu. no wyjatkiem jest jakis tam Harley, ale to wyjatkiem.

a w 2T to w ogole nie ma takiej mozliwosci!!! pusty wydech uniemozliwia normalna prace silnika, mieszanka nie jest dostarczana wtedy, kiedy powinna i w ogole. proponuje poczytac to, co z cala pewnoscia znajdziesz na forum.

a tobie wiertara to ile leciala ta 50tka? 20km/h?

 

pusty wydech testowalem w motorynce, Ogarze 200, Hondzie MBX i Hondzie NS1. i nikt mi nie wmowi ze moje teorie nie maja odzwierciedlenia w rzeczywistosci... archiwum i tyle.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magneto co ty gadasz !!!!!

 

Wybebeszyłem już dyfuzor + tłumik w :

Aprili rs

Honddzie mbx

nsr

itp

 

I w każdym przypadku wzrost mocy w górnym zakresie obrotów, silnik sie wyżej kręcił i w ogóle nie ten motor......

 

Chyba że próbowałeś jedzić tymi motorami całkowicie bez dyfuzora i tłumika......

Edytowane przez hubertmtx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ale mi lepiej trzyma v-max. Zbiera się jedynie gorzej tak ociężale.

 

I w każdym przypadku wzrost mocy w górnym zakresie obrotów, silnik sie wyżej kręcił i w ogóle nie ten motor......

 

No mi też na wyższych wspaniale chodzi, jedynie na niskich trochę gorzej.

Edytowane przez gandziorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a tobie wiertara to ile leciala ta 50tka? 20km/h?

 

 

:notworthy: :biggrin: :wink:

 

Ogólnie nie zaleca sie montowania pustych wydechów jest to spowodowane tym że każdy silnik do poprawnej pracy musi mieć jakiś opór w układzi wydechowym a jak wiadomo w układach wydechowch w 2t panuje zjawisko falowe do którego odbywania się potrzebne są pewne opory ponieważ inaczej cale gazy spalinowe nie trafiając na zaden opór wydostaja się z układu wydechowego i przez to nie przebiega dobrze proces napełniania się cylindra....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4T nigdy sie nie stosuje pustego(zupelnie pustego) wydechu. no wyjatkiem jest jakis tam Harley, ale to wyjatkiem.

a w 2T to w ogole nie ma takiej mozliwosci!!! pusty wydech uniemozliwia normalna prace silnika, mieszanka nie jest dostarczana wtedy, kiedy powinna i w ogole. proponuje poczytac to, co z cala pewnoscia znajdziesz na forum.

a tobie wiertara to ile leciala ta 50tka? 20km/h?

 

pusty wydech testowalem w motorynce, Ogarze 200, Hondzie MBX i Hondzie NS1. i nikt mi nie wmowi ze moje teorie nie maja odzwierciedlenia w rzeczywistosci... archiwum i tyle.

 

pzdr:)

 

 

Chodziła mi 95km/h i przyśpieszała znacznie lepiej od większości 50ccm :notworthy: Jedynym minusem był potworny hałas. Do tego stopnia że bez kasku można było ogłuchnąć :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej apce wybebeszylem caly wydech lacznie z dyfuzorem i praca silnika sie poprawila znacznie. Jak sie calkiem wywali dyfuzor to wtedy dupa. W sumie moto moze smigac na samym dyfuzorze (ja tak jezdzilem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzor/komora rozprezna/pucha rezonansowa/jak zwal tak zwal/ to ta taka banka ktora sie zaczyna zaraz za kolankiem wydechu i konczy przed koncowym tlumikiem, nie wiem jak to wyglada w RG, u mnie dyfozor i tlumik sie skreca, w RG moze byc to razem zespawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...