Skocz do zawartości

Prawko A1


Rekomendowane odpowiedzi

problem bedzie jezeli wyprzedisz jakis pojazd nieoznakowany jadac z predkoscia wieksza niz 100 km/h i funkcjonariusze sie kapna ( jezeli beda kumaci ).

:)

sorry ale co ma prędkość że co że niby jak leci 100 to już nie 125?? varadero 125 ma 15KM i jedzie 120km/h i co wtedy??na a1 ograniczenia to są znaki to nie motorower ze 45km/h.

 

Nie tylko z Niemiec, wiekszej czesci cywilizowanej Europy w ktorej jest poszanowanie dla prawa tak jest. Mnie ciekawi kto powiedzial, ze standard 125 - ki to ca. 30 KM ? Wyjatkiem jest Aprilia RS 125 Replika.

 

 

rs nie jest wyjątkiem jest jeszcze dużo 125 które mają więcej jak 30KM np:tzr 125rr,cagiva mito,freccia,planet,niewiem czy af1 futura niema powyżej 30 koni i również kilka innych.

 

 

Pozdrawiam

Bartek

Edytowane przez barthezzz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj NSRki, może z 1996 Ci sie uda jakąś wyrwac :)

 

A1 sie trochę opłaca:

- kurs w 3mieście 850 zł, egzamin (1 podejście) 160 zł = razem 1010 zł - masz prawko i możesz dwa lata jeździc legalnie na 125tce :)

Potem na kat. A jesteś zwolniony z teorii i na kursie masz do wyjeżdżenia tylko 10 godzin, więc w zależności jak się dogadasz z instruktorem za kurs zabulisz 200-500 zł + 140 zł egzamin (praktyka, 1 podejście) i razem masz za A1+A jakieś 1200-1500zł ;)

A dostajesz dwa lata jazdy na 125, która chyba lepiej Cie przygotuje przed sportową 600tką niż DT albo coś w tym stylu ... ;)

 

I trzeba też wziac pod uwagę, że za dwa lata kursy na moto pewnie będą droższe niż teraz ...

 

No z tym, że ja już 2 razy oblałem, więc mogę wyjsc parę stów do tyłu ;)

 

 

Oblałeś już 2 razy??? :crossy: Jak ty to zrobiłeś??? Ja zdałem za pierwszym i nie było jakoś specjalnie trudno :icon_mrgreen: Trzeba tylko jechać wolno, włączać kierunki omijając kałużę no i wiedzieć, że tym z prawej się ustępuje :wink: No i umiejętność czytania znaków też by się przydała :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale co ma prędkość że co że niby jak leci 100 to już nie 125?? varadero 125 ma 15KM i jedzie 120km/h i co wtedy??na a1 ograniczenia to są znaki to nie motorower ze 45km/h.

 

Varadero rozwija 110 km/h to raz. Jezeli 125 - tka jest szybsza w zaleznosci od fabrykatu czy modelu to policja tez nie z lapanki i raczej wiedza z czym maja do czynienia. Mogo przebolec albo i nie Jezeli jest szybsza, co da sie na ulicy sprawdzic ( jadoc za delikwentem ) wiedza dokladnie co jest grane. jezeli wiec przekroczysz jakas predkosc zdrowego rozsadku ( dla policji ) to moga Cie skontrolowac. A 1 do 15 KM czyli jaka predkosc osiagniesz z tej poj. i tej mocy ?

 

rs nie jest wyjątkiem jest jeszcze dużo 125 które mają więcej jak 30KM np:tzr 125rr,cagiva mito,freccia,planet,niewiem czy af1 futura niema powyżej 30 koni i również kilka innych.

Pozdrawiam

Bartek

 

Tak to tez sie zgadza w zaleznosci od przepisow w danym kraju jezeli chodzi o kategorie PJ. Jezeli kupujacy / zamawiajacy jest mlody to z regoly kupuje zdlawiaon i po czasie X - kiedy mija mu czasowy okres ograniczen mocy w stosunku do PJ wtedy nie zmienia sprzetu tylko go odblokowuje i jezdzi jeszcze jakis czas na tym samym sprzecie. Z tad tez biora sie maszyny zblokowane lub otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblałeś już 2 razy??? icon_eek.gif Jak ty to zrobiłeś???

Poprostu - raz "wymusiłem" nie puszczając Lki która miała pierwszeństwo a stała jak głupia a za drugim razem przeciąłem na żółtym :icon_mrgreen:

Zdawałeś w Warszawie?

 

Teraz przepisałem się do Gdańska, bo trasa łatwiejsza i nie ma takiego konga jak w Gdyni :wink: :crossy: :crossy:

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzilo o takie moto zeby bylo 125 zeby bylo mozna jezdzic na A1 i zeby polecialo ze 140km/h i najlepiej zeby kosztowalo z 3-4 tys (wolal bym 3) ^^

 

Takie rzeczy to tylko w erze :icon_mrgreen: A na serio nie ma 15 konnych 125, które by rozwinęły 140 km/h (przynajmniej o takich nie słyszałem). Za 3-4 tys też będzie ciężko coś znaleźć w dobrym stanie. Szukaj jakichś NSR może jakąś promocję trafisz :P Nie chcę namawiać do jazdy wbrew przepisom, ale osobiście nie znam nikogo, kto miałby prawko A1 i śmigał 15 KM 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem w Skierniewicach. W wawie na egzamin trzeba czekać 8-9 tygodni icon_eek.gif A w Skierniewicach tylko 5 D.gif I trasa prosta jak drut smile.gif

No właśnie :icon_evil: W Gdyni 5 tygodni, w Gdańsku trochę krócej :banghead:

 

W Gdańsku jeździ się po zadupiu a w Gdyni po samym centrum :)

Za mistrza się nie uważam, więc najchętniej zdawałbym gdzieś gdzie jest mniej samochodów i w ogóle a nie to co w Gdyni :)

 

Zaraz powiecie, że na codzień nie jeździ się tylko po jednej trasie - wiem o tym, ale nie zawsze musze jeździc w 100% zgodnie z przepisami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...