Skocz do zawartości

Prawko A1


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jakim moto mozna jezdzic majac prawo jazdy A1? Bo myslalem nad kupnem Hondy NSR 125 ale nie wiem czy jak zrobie A1 to czy bede mogl legalnie ja jezdzic? Aha i ile takie prawko kosztuje? Kupi sie taka Honde za 4tys? jak nie to jakie inne moto polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dzial - Przepisy.

 

problem bedzie jezeli wyprzedisz jakis pojazd nieoznakowany jadac z predkoscia wieksza niz 100 km/h i funkcjonariusze sie kapna ( jezeli beda kumaci ).

 

Prawnie nie wolno Ci takim jezdzic bo 34 KM nie = 11 kW = 15 KM

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawko A1 uprawnia do jazdy motocyklem do 11kW (15KM), a seryjna NSR ma 28,5 KM. Ale w praktyce można pogadać i wpisać do dowodu 15KM, i wiele osób tak jeździ (chociaż nie jest to w 100% legalne). Zresztą takie 125 które mają 15KM wyciągają gdzieś koło 110 km/h, więc jak będziesz jechał powiedzmy 140 km/h odblokowaną 125 to kumaty policjant załapie o co chodzi (tak mi sie wydaje:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsr fabrycznie wcale nie ma 29.5 km!!!! seryjne "prawie" wszystkie maja po 11kw , poniewaz sa blokowane do tych 11 kw zeby wlasnie spelniac te norme a1 :bigrazz: na 100% wszystkie 125 z niemiec sa blokowane do 11 kw

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsr fabrycznie wcale nie ma 29.5 km!!!! seryjne "prawie" wszystkie maja po 11kw , poniewaz sa blokowane do tych 11 kw zeby wlasnie spelniac te norme a1 :biggrin: na 100% wszystkie 125 z niemiec sa blokowane do 11 kw

 

pozdro

 

Nie tylko z Niemiec, wiekszej czesci cywilizowanej Europy w ktorej jest poszanowanie dla prawa tak jest. Mnie ciekawi kto powiedzial, ze standard 125 - ki to ca. 30 KM ? Wyjatkiem jest Aprilia RS 125 Replika.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj NSRki, może z 1996 Ci sie uda jakąś wyrwac :wink:

 

A1 sie trochę opłaca:

- kurs w 3mieście 850 zł, egzamin (1 podejście) 160 zł = razem 1010 zł - masz prawko i możesz dwa lata jeździc legalnie na 125tce :P

Potem na kat. A jesteś zwolniony z teorii i na kursie masz do wyjeżdżenia tylko 10 godzin, więc w zależności jak się dogadasz z instruktorem za kurs zabulisz 200-500 zł + 140 zł egzamin (praktyka, 1 podejście) i razem masz za A1+A jakieś 1200-1500zł :biggrin:

A dostajesz dwa lata jazdy na 125, która chyba lepiej Cie przygotuje przed sportową 600tką niż DT albo coś w tym stylu ... :biggrin:

 

I trzeba też wziac pod uwagę, że za dwa lata kursy na moto pewnie będą droższe niż teraz ...

 

No z tym, że ja już 2 razy oblałem, więc mogę wyjsc parę stów do tyłu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...