Skocz do zawartości

Przednie zawieszenie WSK - jak ustabilizować lagi?


Aster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie wstawiania lag od WSK w półki mojej Jawki.

Niestety, dolne części lag obracają się wokół górnych w wyniku czego koło chodzi na boki. Czy w WSK rolę "stabilizatora" pełni błotnik? Jeśli nie, to jak ustabilizować lagi?

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogą się obracac?????? Chyba, że bez koła - bo inaczej sobie tego nie wyobrażam. Jeśli "zawias" lata ci na boki - to masz zuzyte tulejki - a jesli kreci sie dookoła (oczywiscie bez kola) to albo pękła ci sprężyna, albo nie jest zakręcona w goleni (na dole) na taki trzpień - albo w górnej nakrętce jest popuszczona śruba (w górną nakrętkę od lagi jest wkręcona śruba na śrubokręt - i ta oto śuba trzyna "górny uchwyt sprężyny"); Tak czy inaczej - musisz wyjąć sprężyny i zobaczyc co z nimi jest;

 

Ps;

A stabilizator lag - to przeciez .................oś przednia - bo najciaśniej pasuje i ustala położenie obu goleni;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że bez koła :icon_razz:

Sprężyny są całe, wszystkie śruby podokręcane. Tylko że u mnie oś przednia nie siedzi ciasno i to pewnie będzie źródło problemu. A więc projekt umieszczenia w tym widelcu koła i osi Jawki na tulejkach upada.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu przegięcie. Moje oryginalne teleskopy były krzywe, gdyby nie to to bym ich nie ruszał. Dorwanie sprawnych, niepogiętych, niepordzewiałych używek do Jawki prostym nie jest (już jedne kupiłem, okazało się że zardzewiały tak, że jedna jest nierozbieralna), nowe kosztują kupę kasy. A poza tym moje doświadczenia z nowymi częściami do Jawki nie napawają mnie optymizmem na tyle, żeby ładować 150zł w lagi, które i tak mogą nie być dobrej jakości.

Zgodziłbym się, że Jawka Mustang z lagami WSK będzie wyglądać idiotycznie z przodu z powodu wąskiego baku, gdyby nie jeden drobny szczegół - moja Jawka ma już bak od CZ175. Po zdjęciu blaszanych osłon z uchwytami na lampę lagi WSK nabierają zresztą bardziej "lekkiego" wyglądu. A skoro spisują się dobrze w sprzęcie o takiej masie, jak WSK, to leciutka Jawka nie powinna być dla nich problemem.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...