Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o przyspieszenie NSR, to napisałem coś koło 9,5 sekundy (realnie), ponieważ Cagiva MITO ma około 9,3 sekundy (realnie, test ze ŚM), także 6 sekund to raczej bajka.

 

Hyosung z owiewką ma katalogowo 140 km/h, a bez 134 km/h, także różnica jest minimalna. Wolałbym Hyosunga, bo to jednak czterosuw, poza tym V2:) cena z 2003 około 3-4 tys PLN? Jak to możliwe, że tak mało? To ile w takim razie kosztuje nowy golas, bo obudowany chyba 16 900?

 

W ŚM piszą wielkie bzdury. Np. że v-max Nsr to tylko 120 km/h :icon_mrgreen: lub że ma tylko lekko ponad 15 km :icon_razz:

 

Przyśpieszenie w Nsr od 0-100 km/h szacuje się w granicach 6-7s. (w zależności stanu silnika, odblokowania moto oraz przeróbek typu sportowy układ wydechowy itp.)

 

9-11 sekund do 100 km/h to ma zablokowana Nsr :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie jeździłeś NSR i pewnie GS też nie i Ty piszesz że nie będziesz żałował?

Na jakiej podstawie to opierasz skoro nie jeździłeś?

 

GS lepiej przyspiesza i ma lepszy vmax. A wagi i tak się nie czuje.

 

Dobra, nie bede nikogo na siłę przekonywał

Edytowane przez pawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. wez pod uwage ,że GS to 4T nie musisz lac oleju do paliwa (tak jak w przypadku NSR), zmieniac tak często tłoka, no i spalanie mniejsze, w 4T masz lepszy dół i nie musisz tak mocno krecic zeby to 'jechało'(jak w 2T). no i w GS nie masz 1 cylindrowego silnika;] pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że GS to 4T, więc nie pije oleju i ma lepsze osiągi od NSR, wiadomo, tylko że jest na pewno mniej poręczny od Hondy przy prędkościach parkingowych. GS jeździłem po parkingu kilka razy, także mniej więcej się orientuję. Ci co mają sporą masę ciała pewnie nie zauważą różnicy w masie motocykla, ale ja ze swoimi 62 kg trochę czuję te dodatkowe kilogramy, dlatego taka decyzja. Nic mi się nie stanie jak pojeżdżę z 2 sezony i zmienię na coś mocniejszego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zboczenie z tematu, ale pomyślałeś o np. Kawie EL 250? To wprawdzie cruiserek, ale lżejszy od GS-a, niskie siodło + łatwość manewrowania, moc ponad 30 KM, ponad 150 v-max, 2 cylindry rzędowe dają dobrą dynamikę, oczywiście czterosów. Chyba najmocniejsza dostępna 250-tka szosowa 4T.

Z tą masą cię rozumiem, ja ważę jeszcze mniej (60kg) i to było jedno z kryteriów wyboru moto. Zrobiłem parę rundek kiedyś na Virago 535 (zatankowana blisko 200 kg, ale niskie siodło), nie było jakichś większych problemów, ale że bardzo rzadko jeżdzę dwupasmówkami itd., o krętych wąskich drogach - postawiłem na lekkość, kosztem mocy - stąd Comet (który i tak jest wyraźnie cięższy i masywniejszy od kursowego Gienka czy Hondy CBF 250). Pierwotnie chciałem kupić Cagivę River 500, niestety zniknęła z polskiej oferty i obawiałem się o serwis itd. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Kolega ma Hondę NSR 125 rok 2000 i jak to chyba dośc popularne w tych morocyklach nie działa mu napęd licznika, stoi w miejscu. Podajcie mniej wiecej cenę całego napędu lub samego slimaka. z góry dzieki za odp.

 

Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła mu pewnie linka prędkościomierza (tak apropo - nie jest to częste :icon_rolleyes: )

 

Koszt nowej oryginalnej linki w Hondzie to ok. 130 zł a zamiennika pewnie coś k. 50 zł. Jeżeli to nie linka a ślimak to koszt używanego ślimaka prędkościomierza szacuje się w granicach 50-100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka .. tez mam zamiar kupic 125 .. i tez honde .. zastanawiam sie na varadero i nsr .. ale mam jedno pytanie .. do ktorego motoru mozna dostac wiecje czesci ? do jakiego moto jest wieksza dostpenosc ? jest to dla mnie wazne .. i jeszcze jedno .. jest to prawda ze hondy NSR 125 z roku 02' i 0'3 sa slabsze i wolniejsze od tych starszych ? nawet jak sie sciagnie wszysktie blokady nie pojada jak te starsze np z 01' i w dol ? :(

Edytowane przez misiu_ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...