Skocz do zawartości

Głośne wydechy Cobra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Od zawsze nurtuje mnie pytanie czy zamontowanie w motocyklu rasowych głośnych wydechów Cobra jest w 100% legalne w Polsce? Czy ma się jakiś certyfikat, że można go używać? Bo znacznie przekracza on dopuszczalny poziom decybeli, a mimo to sporo osób go montuje w swoich choperach.

Niektórzy mówią, że legalny niektórzy że nie. Jak to w końcu jest.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz chyba przekroczyć 5 czy 10 dB od tego co masz wpisane w homologacji pojazdu. Inaczej mogą zabrać dowód. Nie rozumiem po co komuś głośne wydechy? Przecież to obciach, bo każdy pomyśli, że nie stać Was na nowy i na wypalonym jeździcie. Co innego jak to elegancki basik czy pomruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Chopperami to jest inna sprawa. Najczęściej przymykają oko. Jak potrafią przymknąć oko na to, że jeżdżą na nich ludzie bez kasków tylko w chustkach to mnie nic nie zdziwi :bigrazz: (a to prawda, bo widziałem kilka razy takich i to w Polsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie homologacji(certyfikatu) na tłumik nie jest wymagane - po prostu producenci nie mogliby sprzedawać towaru jeśli nie przejdą procesu homologacji.

Jednak na trasie czy podczas badań technicznych w głównej mierze trzeba spełnić/nie przekroczyć:

Dopuszczalne natężenie dźwięku w moto do 125 cm3 = 94dB

powyżej 125 cm3 = 96dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co komuś głośne wydechy?

głośne wydechy ratują życie

skoro samochodziarze nas nie widzą to niech nas słyszą ... opinia nie tylko moja, według mniei wielu osób jest w tym dużo racji ale co osoba to inne zdanie :lapad:

Boguc, montuj i sie nie przejmuj normami :biggrin:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Od zawsze nurtuje mnie pytanie czy zamontowanie w motocyklu rasowych głośnych wydechów Cobra jest w 100% legalne w Polsce? Czy ma się jakiś certyfikat, że można go używać? Bo znacznie przekracza on dopuszczalny poziom decybeli, a mimo to sporo osób go montuje w swoich choperach.

Niektórzy mówią, że legalny niektórzy że nie. Jak to w końcu jest.

Pozdro!

 

 

:biggrin: a jak myslisz czemu w katalogach jest obok pustych wydechów najczęciej dopisek lub symbol " Only Race & Show"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje - zamontuje najgłosniejsze puste cobry do wildstara 1600 (jak juz go będę miał a być moze już nie długo). Wyczuję jak chodzi motor i jak zobaczę patrol to będe starał się aby chodził jak najciszej. A później gaz do oporu i czapki z głów :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja " na ucho" przecież nie jest w stanie stwierdzić czy masz za głosńy.

Co najwyżej jeżeli mają takie podejrzenie mogą zabrać dowód i posłać na badania, - a te - określają szczegółowe przepisy i napewno nie mozna ich zrobić na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem robią sobie przypadkowe kontrole (szczególnie "TJUNINGOWYCH furaczy") i mają wtedy przyrządy do mierzenia głośności wydechu. Ostatnio chyba gdzieś pod Wrocławiem coś takiego zrobili. Zabrali kilkanaście dowodów - chwalili się w TV.

 

Jeśli chodzi o motocykle to faktycznie jak widzimy patrol to sprzęgło i przeturlać się obok na luzie :lalag:. Sam mam teraz nie za cichy wydech, no ale u mnie przeszkodą jest brak możliwości kupna oryginalnego lub zamiennika (chyba, że możecie wyprowadzić mnie z błędu - motocykl Cagiva SST 125 2T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...