Skocz do zawartości

Aprilia RX 125 czy Suzuki DR 125


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam dylemat co wybrac z jednej strony wole RXa( 35 koni ) a zdrugiej DR (bardziej oszczedny)

Daradzcie mi.... :icon_twisted: mam okolo 3000- 3500 PLN . Znalazlem RXa 89 rok jutro bede dzwonił do goscia ...

Ale co z DR radzi to sobie w terenie ?? czytałem na scigacz.pl ze to słabe i wogule trzeba zainwestowac zeby to jako tako szło. a seryjna nie radzi sobie w wiekszym terenie ... POMOCY!!!!

Edytowane przez Pawik NSR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to dwa zupelnie inne motocykle... RX to motocykl 2t a DR 4t... 2t ma wiekszego kopa i przez wszystkich lubiany skok mocy :icon_twisted: Co do DR'a to on oddaje moc bardzo rowno i od samego dolu. Spala tez oczywiscie mniej. Jego wada jest rzeczywiscie brak mocy. Najlepiej by bylo jakbys poszukal gdzies w okolicy takiego Dr'a i sie nim przejechal bo sadzac po nicku na 2t juz jezdziles :biggrin: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX 125 podchodzi pod hard enduro. Moc 33KM, zawieszenie pierwsza klasa(przód grube upsy, tył gazówka), waga przyzwoita(chyba 107kg bez płynów). Po tuningu(ja mam u siebie układ wydechowy Arrow) uzyskuje moc 36KM. Teraz pytanie: czy coś więcej potrzeba? :icon_question: Nie, chyba że chodzi o duży zapas paliwa bo RX jak kręcimy lubi sobie łyknąć(~8l). A takie DR 125 to cięzkie, słaba zawiecha, mała moc(~14KM). Myśle że odpowiedź jest prosta juz na Twoje pytanie ale to zależy do czego potrzebujesz ten motocykl... Pzdr, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim dibo mnie namawia na DR ali mi sie to wogule niepodoba... no i powietrzak ;/ zaraz dzwonie po RXa ... zobaczymy ... :biggrin: dzieki wielkie

 

sprzedany.... :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz sobie poszaleć to tylko RX. Sporo mocy, super zawiechy, chłodzny cieczą no i lżejszy. Ale jeśli wolisz mieć coś oszczędnego i bezawaryjnego do pobujania się po lesie to zdecydowanie DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyśl nad DT 125... :)

 

 

stoi za 3700 sprowadzona ... dzwonie a koles ma wyłączony telefon...;/

 

nie macie kogos kto by mial cos dla mnie ??? starzy powiedzieli z e nawet 3900 mie dadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoi za 3700 sprowadzona ... dzwonie a koles ma wyłączony telefon...;/

 

nie macie kogos kto by mial cos dla mnie ??? starzy powiedzieli z e nawet 3900 mie dadzą...

Koleś ma motorowery/motocykle, wszystko w cenie złomu:

698-629-415 np 2006r Beta za 4800zł. Nie kradzione tylko sprowadzone.

Spytaj się może będzie coś miał w tej cenie za 125tek

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyśl nad DT 125... :icon_mrgreen:

Polecam w 100%. Dość mocny sprzęt w szczególności powyżej 7 tyś. obrotów. Jak dla mnie główną wadą jest dość wysokie spalane. Ja mam założony gaźnik 38mm Delorto spalia mi kolo 8-9 litrów przy ostrzejszej jeździe. Ja kupiłem swoją DT 125/50 1999 za 4500, wiec za 3700 możesz dorwać już ładny sprzęt.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jakim cudem RX ma 36km, czyli tyle ile YZ125 05 czy 06 . W latach produkcji Aprilli, motocykle wyczynowe osiagaly ledwo 35km

Pzdr

 

Bo ja to liczę tak: RX ma moc 33KM - tak wszędzie jest podawane, mam u siebie cały układ wydechowy Arrow i znalazłem na stronie producenta że dodaje od 3 do 5KM. No to ja liczę tylko te 3KM i mamy takie równanie:

 

33+3=36 :D

 

Proste chyba? Oczywiście nie będzie to moc spod koła czy tam na kole (nie wiem dokładnie jak to sie nazywa) tylko to na wale czy jakoś tak.

Pzdr, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by ci napisali ze stozek i naklejka 16V daje 10% to bys sobie zamontowal?? Najpierw jeden: 36*0,1=3,6konia czyli masz juz 39 koni a pozniej 39*0,1=3,9 czyli juz 42 :bigrazz: Takie tylko mnie naszlo rozmyslenie :smile: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by ci napisali ze stozek i naklejka 16V daje 10% to bys sobie zamontowal?? Najpierw jeden: 36*0,1=3,6konia czyli masz juz 39 koni a pozniej 39*0,1=3,9 czyli juz 42 :D Takie tylko mnie naszlo rozmyslenie :) POZDRO

Niestety mam inne zdanie na ten temat :) Jest cały układ tuningowy, po co on jest? Zmiana głosu - oky, zmiana charakterystyki - oky, tunignowy to też raczej przelotowy więc wzrost mocy chyba też? Oczywiście to będzie moc na silniku a spod koła to wiadomo, inna rzecz. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...