Skocz do zawartości

Ukraina w czerwcu '07.


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brać same dolary? Czy trochę "chrywień"

Wykupić ubezpieczenie?

Czy na granicy nie sprawdzają prawa jazdy bo mam stary adres zameldowania?

Czy okolice Warszawy spotkają się przed wyjazdem?

Mam palmtopa z mocowaniem na moto, czy ktoś wie czy ukraina ma jakieś mapy gps.

 

Czy ktoś wie jak przyspieszyć procedury przyznania paszportu. :icon_mrgreen:

Jeśli nie uda mi się załatwić formalności może na bazie kontaktów i doświadczeń zbierzemy drugą grupę, ja się już tak rozgrzałem na ten wyjazd że tylko dwie żeczy mnie powstrzymają - paszport i wiadomo ....

Jeżeli ktoś nie może teraz to tydzień później lub dwa możemy jechać śladami tej wyprawy. Koledzy zostawią namiary, telefony adresy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mysle ze problem czy USD czy UAH jest nieistotny poniewaz nie wydaje mi sie abys zabieral taka sume aby to miala jakies znaczenie :icon_mrgreen: chyba ze jestes z Poznania i zaoszczedzenie nawet 2 zł na 100$ jest dla Ciebie bardzo istotne he he he

2. obowiazkowe nie jest ale beda Cie na granicy usilnie namawiac do niego. koszty sa jakies smieszne. cos ok 10 zł

3. jak masz cos w papierach nie tak to kazdy bedzie mogl sie tego czepic. na wszelki wypadek miej drobne na lapowki (ok 10 UAH, czasem 10$)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam palmtopa z mocowaniem na moto, czy ktoś wie czy ukraina ma jakieś mapy gps.

 

Mapy GPS obejmujące Ukrainę są dostępne, chociaż mogą być mało szczegółowe.

Biore ze sobą GPS z palmofonem i mapą UA więc zawsze będzie się można poratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać same dolary? Czy trochę "chrywień"

Wykupić ubezpieczenie?

Czy na granicy nie sprawdzają prawa jazdy bo mam stary adres zameldowania?

Czy okolice Warszawy spotkają się przed wyjazdem?

Mam palmtopa z mocowaniem na moto, czy ktoś wie czy ukraina ma jakieś mapy gps.

 

Witam.Bierz dolary,wymiana waluty jest w kazdym wiekszym miasteczku.Też mam stary adres w prawku,ale nawet na nie nie spojrzeli..Sposobem na bezproblemowe przejechanie granicy jest włozenie 10 hrw w paszport,podejscie pogranicznika ukrainskiego zmienia sie diametralnie.

Niestety jest to u nich tzw.normalna procedura.

Swoja drogą robicie przygotowania jak do podrózy po dzikiej Azji,a Ukraina jest prawie normalnym krajem,z bardzo zyczliwymi ludzmi.Spedziłem tam ostatni długi weekend,zaliczajac Tarnopol(baza wypadowa),Skałę Podolską ,Kamieniec Podolski,Chocim,Kołomyje i Karpaty Ukrainskie.Podczas dojazdu do Tarnopola(samotnego) i całej jazdy po Ukrainie,z ukrainskim kolegą na Africe nie spotkały mnie zadne nieprzyjemne sytuacje.

Tylko drogi maja raczej na ''podrózne enduro''...Za to paliwo kosztuje około 2,40 zł :)

Drugie paliwo też blisko połowe taniej niż u nas :)

Pozdrawiam i zyczę udanego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paszporty sprawdzają po polskiej stronie i po ukraińskiej? Bo z ukraińcem nieaktualny paszport może przejdzie?

Rada i prośba zarazem do wszystkich jadących dorosłych - papiery powinny być ok a nie że może się uda bo potem cała banda czeka 3 godziny na granicy :D i zrzuca się na pacjenta który nawet nie raczy powiedzieć sory chłopaki

poza tym nie martwiłbym się czy mnie wpuszczą tylko czy mnie wypuszcą bo to jest mukka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada i prośba zarazem do wszystkich jadących dorosłych - papiery powinny być ok a nie że może się uda bo potem cała banda czeka 3 godziny na granicy ;) i zrzuca się na pacjenta który nawet nie raczy powiedzieć sory chłopaki

poza tym nie martwiłbym się czy mnie wpuszczą tylko czy mnie wypuszcą bo to jest mukka :biggrin:

 

Nigdy bym do tego nie dopuścił mam świadomość jak to jest gdy 1 osoba zawala całą zabawę, ale racja z powrotem mógłby być szopki.

dzwoniłem do ambasady czy nie ma jakiejś opcji wyjścia z sytuacji ale nic mi nie pomogli a teraz bede drążył temat w urzędzie na kruczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aktualna lista startowa:

(...)

- Paweł Białostocki

- Mariusz Białostocki

- Adaś Lovelas Białostocki

(...)

Na razie tyle. Buziaki wszystkim.

Hetman Kamandir Kulik

 

 

 

Ze smutkiem musze skorygowac, ze bialostocka ekipa odpada (standardowe problemy rodzinno zawodowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcysiek z Pierwoszowem poszukują skromnego noclegu w okolicy motelu Korona....po naradach ciężko będzie się zmobilizowac na jakieś dalasze wypady, chyba, że mozna tam rozbić gdzieś namiocik i opłukać grzeszne cielska przed snem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...