Skocz do zawartości

Odpowiedzialność majątkowa (?) czy jakoś tak...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie takie jak w temacie. Sytuacja wygląda tak: jadę samochodem zarejestrowanym na rodzica, po drodze robią mi zdjęcie. Do domu przychodzi mandat, rodzic wskazuje mnie jako kierowce, ja potwierdzam. Karzą mi płacić, a ja nie płacę. Nie mam dochodów, ani żadnego majątku, jestem pełnoletni. I co teraz? Istnieje takie coś jak odpowiedzialność majątkowa rodziców względem dzieci? Że będą zmuszeni za mnie zapłacić, mimo że mam >18 lat? Dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie tyle "odpowiedzialność majątkowa rodziców względem dzieci" tylko odpowiedzialnosc wlasciciela samochodu wzgledem osob ktorym pozycza samochod, bo najpierw zwroca sie do wlasciciel auta , czyli twojego starszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a ta "odpowiedzialnosc wlasciciela samochodu wzgledem osob ktorym pozycza samochod" istnieje? Przeciez to kierowca jest karany mandatem, i mimo ze jest wskazany przez właściciela to ten drugi może być obarczony jakąś odpowiedzialnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie tak.

Moja córuś uzbierała parę kwitów jeżdżąc moim samochodem. Jako niepracująca nie posiada dochodów a ja nie mam zamiaru płacić jej mandatów. Tak więc komornik przychodzi i prosi grzecznie o zapłacenie, ja równie grzecznie mówię że długi pełnoletniej mężatej córki nie są moją sprawą i na tym się rozstajemy.

Gdyby płaciła jakieś PITy, dostawał stypendia, zasiłki to mogli by jej TO potrącić, a tak mogą jej i mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś kolegium za mandat nie grozi przypadkiem?odpowiedialność karna tzw:)

 

To jak ? mandat za mandat ?

Karą jest mandat do zapłacenia.

Ale w przypadku nielotów ... tfu ... małolatów sprawa wygląda ciut gorzej.

Ale o to pytajcie się już Browarnego lub Łkasza Aprilii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda z życia wzięta mojego starego.

 

W wyniku niezapłacenia mandatu (nie przyjęcia i wydania wyroku przez sąd) kara grzywny została zamieniona na karę pozbawienia wolności.

I tak pięknego dnia do Starego przyszedł dzielnicowy z Panem Rakowieckiej z chęcią wymierzenie kary pozbawienia wolności. Stało się to znakomitym motywatorem do zapłacenie mandatu :icon_mrgreen:

Z tego co wiem przelicznik nie jest ciekawy za kilkase złoty może być ładne kilkanaście i więcej dni pozbawienia wolności :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...