Skocz do zawartości

obroty w hondzie mb 80


lolek_mb80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przy gazniku powinienes mic taka srubke ze sprezynka wkrecajac ta srubke zwiekszasz obroty a wykrecajac zmiejszasz jezeli nie grzebales nic przy gazniku to zobacz czy ci pancerz linki nie wyskoczyl i zachaczyl o gaznik lub przy manetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poaczątek sprawdź czy linka sie nigdzie nie zacina ani przepustnica bo moze odpalasz na otwartej przepustnicy a jeśli nie to wykręć kilka obrotów śrubki która jest po prawej stronie gaznika ona jest ze spręzynka i dośc mocno odstaje od korpusu gaznika bo ta druga berdziej zaglębiona jest od powietrza więc jej nie ruszaj a przynajmniej na razie dopuki nie wyregulujesz obrotow i nie sprawdzisz calego napedu przepustnicy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może to byc kwestia źle ustawionej śrubki obrotów bo by obroty nie rosły tylko stały w miejscu. Sprawdź przepustnice i linke czy gdzieś się haczy. Jeśli to nie pomoze to sprawdź zapłon. Ja tak miałem kiedyś w romecie i okazało się, że spadły takie gumeczki z młoteczka w zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie pomoze to sprawdź zapłon. Ja tak miałem kiedyś w romecie i okazało się, że spadły takie gumeczki z młoteczka w zapłonie.

 

;) :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :lalag: :banghead:

Wiertara jeśli sie nie znasz to nie pisz takich głupot. Po pierwsze w MB masz zapłon elektroniczny a nie jak w romecie z młoteczkiem.... po drugie zaplon za wiele nie ma wspólnego z obrotami prędzej powietrze bo jak silnik będzie dostawał "lewe" powietrze lub będzie miał źle ustawiony gażnik znaczy się za duzy stosunek powietrza do paliwa to silnik też bedzie się wkręcał na obroty nawet bez naszej ingerencji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem.

Czy bedzie się kręcił do 10 tys przy zamknietej przepustnicy??

Trochę to dla mnie dziwne....

To nie jest wina śrubki od powietrza.Zobacz na jakim poziomie masz przepustnice na odjetym gazie.

Najlepiej zdejmij wąż od filtra co idzie do gaznika i zobacz czy jak masz odjety gaz to przepustnica niemal całkowicie zamyka przelot gardzieli.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam probmem w mojej hondzie mb 80 mianowicie nie wiem jak ustawić jej obroty po odpaleniu ma 7tyś a zachwile wskakuje na 10tyś jak to ustawić ???

 

Najprawdopodobniej lewe powietrze lub niewłaściwy skład mieszanki paliowowo- powietrznej.

 

No nie wiem.

Czy bedzie się kręcił do 10 tys przy zamknietej przepustnicy??

Trochę to dla mnie dziwne....

To nie jest wina śrubki od powietrza.Zobacz na jakim poziomie masz przepustnice na odjetym gazie.

Najlepiej zdejmij wąż od filtra co idzie do gaznika i zobacz czy jak masz odjety gaz to przepustnica niemal całkowicie zamyka przelot gardzieli.

Pozdro

 

Będzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty już zrobiłem łapał lewe powietrze tlyko teraz mam następny kłopot mianowicie

nie moge ustawić odpowiedniej ilości powietrza kręce tą śrubką we wszystkie strony i nic jedynie gdy zaciągne troche ssania to chodzi nie wiem o co chodzi pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty już zrobiłem łapał lewe powietrze tlyko teraz mam następny kłopot mianowicie

nie moge ustawić odpowiedniej ilości powietrza kręce tą śrubką we wszystkie strony i nic jedynie gdy zaciągne troche ssania to chodzi nie wiem o co chodzi pomóżcie

 

 

Widocznie silnik ma zły skład miesznki paliwo-powietrze silnik ma za dużo powietrza względem paliwa kiedy otwierasz ssanie to do silnika jest dostarczana dodatkowa ilość paliwa. Więc jeśli nie mozesz wyregulować sama sruba to sprobuj jeszcze iglica a jak to nic nie da to moze trzeb zmienic dysze w gazniku.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...