Skocz do zawartości

Wildstar i nakretka od przedniego Pulleya


Andi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

juz od tygodnia mecze sie z ta nakretka i kicha

 

przez nia nie moge wyjac sinika

 

 

zostala juz tylko rama i silnik a ona tak tzryma ze silnikiem kreci wszystkie sposoby zablokowania skonczyly sie popekaniem bokow obudowy wokul pulleya :banghead: :clap:

 

 

cholera juz wychodze z siebie jak na niego patrze

 

pod przecinakiem tez nie drgnie a nie chcialbym uszkodzis oski bo to bedzie dopiero wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętka jest prawdopodobnie zabezpieczona preparatem do gwintów w rodzaju Loctite 268. Jest to zabezpieczenie mocne , które do rozłączenia wymaga podgrzania do temperatury ok 100deg C . Ja do rozkręcanie tego typu połączeń oprócz podgrzania używam klucza udarowego z odpowiednia nasadką. Taki klucz zapewnia największe przyłożenie momentu skręcającego z równoczesnym dociskiem. Przy takim traktowaniu nie oparła mi się jeszcze żadna nakrętka, nawet tak nie odkręcana 50 lat . Wypróbuj.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może że ktoś używał Loctite,ale po co?Jak masz pod nakrętką gwiazdkową podkladkę -zabezpieczenie, to po odgięciu tej podkładki odkręcaj śrubę tylko kluczem udarowym.(takie wiertary można pożyczyć w warsztacie sam.)Nie grzej niczym bo bardzo blisko są uszczelniacze.I nie blokuj na"bieg" tylko staraj sie zblokować czymś do obudowy silnika przez pulley-a, lub po prostu na luzie.I najważniejsze-sprawdz w manualu jaki tam jest gwint(ja to robiłem w ubiegłym roku i po prostu nie pamiętam) :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...